امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۵۹
هدر خبری و تحلیلی
سرویس سیاسی و اقتصادی
امام جماعت مسجد خاتم الانبیا(ص):

مساجد از ظرفیت جوانان در گام دوم انقلاب بهره ببرند

(چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷) ۱۶:۰۵

آیت‌الله امین خراسانی گفت: مساجد، دستگاه‌ها و مسئولان کشور باید از ظرفیت نسل جوان برای عملیاتی‌ شدن مطالبات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، استفاده حداکثری ببرند.

آیت‌الله «سیدمحمد امین خراسانی» در گفت‌و‌گو با شبستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، نگاهی دقیق به گذشته، حال و آینده انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته اند، گفت: این بیانیه که از محتوای آن کاملا روشن است که در پی کار دقیق، علمی، مدبرانه و کارشناسی تنظیم شده است، منشور انقلاب اسلامی است.

 

امام جماعت مسجد خاتم الانبیا (ص) تهرانپارس، افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تذکرات درست و آینده نگری درباره حوزه های فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مطرح کردند که در این میان، موضوعات دینی و فرهنگی بسیار پررنگ هستند و همین واقعیت، نقش مساجد و نهاد روحانیت را در اجرایی شدن محورهای این بیانیه بنیادین مهم تر می کند.

 

این استاد درس خارج فقه و اصول خاطرنشان کرد: تاکید حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بر مفاهیمی چون اخلاق، نماز، معنویت، سبک زندگی و عدالت در بیانیه گام دوم انقلاب، نشان دهنده ماهیت فرهنگی و معنوی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است و اتفاقا مساجد، حوزه های علمیه و ائمه جماعات و جمعه، در اجرایی شدن این محورهای مهم بسیار اساسی و اثرگذار است.

 

آیت‌الله امین خراسانی با اشاره به تاکید چندین باره مقام معظم رهبری درباره استفاده از نسل جوان و گروه های خودش جوش فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مساجد و دستگاه ها و مسئولان کشور باید از ظرفیت نسل جوان برای عملیاتی شدن مطالبات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب استفاده حداکثری کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ما اکنون از مرحله پیروزی انقلاب، تشکیل نظام اسلامی و تاسیس ساختارهای مورد نیاز برای چنین نظامی گذشته ایم، گفت: اکنون زمان حرکت برای تشکیل تمدین اسلامی بر اساس آموزه های قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

 

 

امام جماعت مسجد خاتم الانبیا(ص) افزود: همه باید برای تحقق کلیه محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تلاش کنند و با توجه به خاستگاه مسجدی و حوزوی انقلاب اسلامی و نظام ما، مساجد و روحانیون، نقشی بی بدیل و اثرگذار در این زمینه دارند.

 

آیت‌الله امین خراسانی با اشاره به خنثی شدن نقشه های دشمنان در انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به آن سوی مرزها، خاطرنشان کرد: دشمنان ما به ویژه استکبار جهانی دریافته است که نظام جمهوری اسلامی به الگویی برای سایر کشورها و همه آزادگان جهان تبدیل شده، از اینرو جنگ سنگینی در عرصه های اقتصای و فرهنگی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، آغاز کرده است.

 

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه و منشور ادامه مسیر نظام جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخورد علمی و دقیق با تک تک محورهای این بیانیه انجام گیرد؛ زیرا همانطور که حضرت آیت الله العظمی خامنه ای فرمودند متاسفانه گاهی با برخی از شعارهای سال و مطالبات ایشان، برخورد سطحی می شود و پس از مدتی، به دست فراموشی سپرده می شود.

شبستان

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین ها

پربازدیدترین ها