شهید صدوقی دوستِ سی ساله امام(ره)
به مناسبت سالروز شهادت پنجمین شهید محراب
امام خمینی(ره) بمناسبت شهادت آیت الله صدوقی فرموده بودند: «اینجانب دوستی عزیز که بیش از سی سال با او آشنا و روحیات عظیمش را از نزدیک درک کردم از دست دادم، و اسلام خدمتگزاری متعهد را، و ایران فقیهی فداکار، و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد».
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
 
هفته حقوق بشر آمریکایی، هفته بی‌پایان
افشای پرونده‌ای جدید
آنها می‌خواهند جمهوریت را از «جمهوری اسلامی ایران» بگیرند! خلاصه‌ی تمام پیام‌های آنها از رسانه‌هایشان این است که: روحانیونِ بی دفاع را در خیابان بکشید! آمران به معروف و دلسوزان جامعه را بکشید! بسیجیان را بکشید! اما نباید غافل شویم که این رسانه‌ها در واقع دارند این پیام را ارسال می‌کنند؛ مردم را بکشید!
دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱
 
دشمن اعتقادات جوانانِ ما را هدف قرار داده
امام مسجدجامع والفجر کاشانک:
حجت الاسلام محمدحسین محمدی: دشمن اعتقادات جوانان ما را هدف قرار داده و سعی می‌کند آنها را از درون تهی کند، لذا باید جوان‌هایمان را به سواد رسانه‌ای مجهز کنیم و اعتقادات آنها را تقویت نماییم.
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
 
افزایش امیدواری در مردم؛ هدف جهاد تبیین
امام محله شهرک دانش مطرح کرد:
حجت الاسلام رضـاوند گفت: شاید یکی از اهداف مهم «جهاد تبیین» افزایش حس امیدواری در مردم باشد لذا رفتار و گفتار امام جماعت باید در امتداد این جهاد و برای این هدف باشد.
چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱
 
ایجاد یک رسانه عمومی برای «تبیین»
ابتکار امام مسجد ولیعصر(عج) مهدیه
حجت‌الاسلام مجتبی اکبری: ما یک ابتکار به خرج دادیم و هزینه چاپ بنر را حذف کردیم. این هرینه را جمع‌آوری و تلویزیون شهری تهیه کردیم که بیرون از مسجد و در معرض دید عموم نصب شده که مهمترین استفاده‌ی این نمایشگر، تبیین و روشنگری است.
شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
 
حضور پررنگ در محله، یعنی موفقیت
امام مسجد جامع اورین گفت:
حجت الاسلام یوسف محرمی گفت: امام جماعتی که بتواند حضور پر رنگی در محله و منطقه داشته باشد امام جماعت موفقی خواهد شد.
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
 
تبیین در مسجد باید به زبان مردم باشد
امام جماعت مسجد جامع وحیدیه:
حجت الاسلام کریم شائق نیک نفس: باید با مردم از مقوله‌هایی صحبت کرد که برایشان قابل لمس باشد. اگر مطالبی را بیان کنیم که با ذهن مردمِ منطقه بیگانه است، در واقع نتوانسته‌ایم اثری در «جهاد تبیین» داشته باشیم.
دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱
 
لزوم تولید آثار مذهبی به زبان کودکانه
امام جماعت مسجد شهدای بعثت:
حجت الاسلام اسدی معتقد است اگر قرار است به بچه ها شعری یاد داده شود، باید اشعاری با مفاهیم عمیق مذهبی و به زبان کودکانه آموزش دهیم.
یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
 
جایگاه نماز در سیره امام رضا (صلوات الله علیه)
یادداشت
از منظر امام رضا(ع) هیچ عملی برتر و ارزشمندتر از نماز نیست، چرا که بهترین و میانبرترین راه برای رسیدن به قرب الهی است.
چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱
 
مردم هرگز از کشتار رژیم نترسیدند
امام جماعتِ مبارزِ قیام ۱۵ خرداد:
حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی احمدی: حکومت از خدا می‌خواست مردم بعد از کشتار ۱۵ خرداد بترسند و ساکت شوند، اما اینگونه نشد! ۱۵ سالی که امام در تبعید بودند، مردم نترسیدند و به مبارزه ادامه دادند.
پنج شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱
 
نقش«درس اخلاق» یک مسجد در پرونده قضایی!
امام جماعت مسجد سید الشهداء(ع) عنوان نمود:
«مهرداد فدایی» امام جماعت «مسجدسیدالشهداء(علیه السلام)» درباره مسجد و اتفاقی که برای بچه های این محله افتاده می گوید: بین دو خانوده مشکلی پیش آمد و کار به دادگاه کشید ولی در نهایت بچه های مسجد مشکل را حل کردند.
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
 
حق ویژه جوانان ورامینی بر انقلاب
گزارش به مناسبت قیام پانزده خرداد
قیام در ورامین چنان عظیم و بزرگ بود که امام خمینی(ره)، 15 خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام کردند و فرمودند: «آقایان و جوانان ورامینی حق ویژه بر ما دارند، آنها در پانزده خرداد زحمت کشیدند و جوانان خودشان را از دست دادند».
سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱
 
مسجد در جامعه اسلامی، از نظر امام خمینی(ره)
یادداشت
اینها از مسجد می ترسند، من تکلیفم را باید ادا کنم به شما بگویم، شما دانشگاهی ها شما دانشجوها، همه تان مساجد را بروید پر کنید، سنگر هست اینجا، سنگرها را باید پر کرد.
سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱
 
بیان دستاوردهای انقلاب «جهاد تبیین» است
حجت الاسلام موسوی نیا :
امام جماعت مسجد جامع ابوذر معتقد است در شرایطی که انفجار اطلاعات در فضای مجازی مردم را زودباور نموده است، بازگویی دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نمازگزاران و مردم به نوعی جهاد تبیین است.
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
 
برگزاری مسابقات فوتبال به همت جوانان مسجد
به همت مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع) برگزار شد:
امام جماعت مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع) گفت: به منظور ارتباط با جوان های محله‌های اطراف چهارراه لشکر، تصمیم گرفتیم مسابقات فوتبال با عنوان جام رمضان برگزار کنیم.
سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
 
مسجد جامع خرمشهر، قلب ملت ایران
گزارش
مسجد جامع خرمشهر قلب شهر و قلب تپنده ملت ایران بود. این بنا علاوه بر قدمت تاریخی و ارزش معماری دارای ارزش‌های معنوی در مکان و موقعیت قرارگیری خود در این شهر است. این مکان جایی است که ایمان و معنویت رزمندگان معادلات را برهم می‌زند.
دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
 
عبداللهی از سلاله‌ی حضرت فاطمه سلام الله علیها
یادداشت ویژه
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
 
حضرت عبدالعظیم علیه السلام در کلام رهبر معظم
یادداشت مناسبتی
رهبر معظم انقلاب در خصوص شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی فرمودند: جناب عبدالعظیم(ع) با این که اهل ری نیست، اما حقّاً و انصافاً به ری و تاریخ ری آبرو داد و حقّ عظیمی به گردن همه ی تهرانی‌ها و اهل ری دارد.
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
 
گزارش
کانون فرهنگی هنری «حضرت فاطمه الزهرا(س)» فعالیت‌های متنوعی در عرصه ازدواج آسان، محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های جهادی انجام می‌دهد؛ ایجاد فرصت ازدواج برای ۵۰۰ نفر از جوانان دستاورد تلاش‌های این کانون است.
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
 
همیشه با روی خوش به سمت جوان‌ها می روم
امام جماعت مسجد امام خمینی(ره) اکباتان
حجت‌الاسلام عظیم شادلویی: من هیچگاه در مسجد منتظر آنها نمی‌مانم! از همان روز اول خودم به سمت آنها رفتم. خوشبختانه با ارتباط مستمر توانستم آنها را به مسجد جذب کنم.
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
 
صفحه ۱ از ۱۱