شنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۲ / ۰۹:۲۴
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۵۵
گزارشگر : جلال حیران نیا
مشاور‌هنری رئیس کانون‌های مساجدکشور مطرح کرد:

آغاز بازگشت هنر به مساجد

مشاور هنری رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: از دهه هفتاد تاکنون فاصله‌ای بین هنر و مسجد ایجاد شد که اکنون با اقدامات انجام شده این فاصله در حال کاهش است.

(شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲) ۰۹:۲۴
به گزارش مسجدخبر به نقل از تسنیم؛ حسین عالم‌بخش امروز در مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ مدرسه تئاتر شبستان به میزبانی کرمانشاه اظهار داشت: برجسته‌ترین اساتید نمایشنامه نویسی، بازیگری و تئاتر کاغذی برای آموزش بچه‌های مسجد به کرمانشاه آمده‌اند که همگی از اساتید درجه یک و طراز کشور هستند.
 
وی عنوان کرد: امروز شاگردان خانم لطفی‌نژاد که در هفته‌های گذشته در مشهد و در قالب این دوره آموزش دیده‌اند مشغول اجرای تئاتر کاغذی در مراکز مختلف هستند.
 
عالم‌بخش با بیان اینکه هنر تئاتر هنر شریف و استراتژیکی است عنوان کرد: تئاتر هنری است که چنانچه بیانات مقام معظم رهبری را بررسی کنیم متوجه عقب‌ماندگی در این حوزه خواهیم شد به طوری که بیش از 40 سال  عقب هستیم.
 
وی گفت: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با حضور حجت الاسلام کمال‌الدین خداداده و مهدی مقدم معاونت فرهنگی و هنری این ستاد بعد از سال‌ها مانند دهه 60 تصمیم بر زنده شدن هنر تئاتر در مساجد گرفته‌اند.
 
دبیر جشنواره مدرسه تئاتر شبستان افزود: همه اساتیدی که در این دوره آموزشی دو روزه در کرمانشاه حضور یافته‌اند، بچه مسجدی هستند و تئاتر را از مسجد شروع کرده‌اند.
 
عالم‌بخش عنوان کرد: در دهه 60 و اوایل 70 برای آموختن تئاتر، موسیقی و سرود باید به سراغ مساجد می‌رفتیم اما به تدریج شکاف و فاصله‌ای بین مسجد و هنر در برخی از مساجد ایجاد و رفته رفته هنر از مسجد خارج شد.وی گفت: اکنون بازگشت هنر به مساجد صورت گرفته است و امیدوارم مساجد پایگاه تولید هنرهای مختلف برای شاد کردن مردم و ارتقای اندیشه و سبک زندگیشان شود.
 
عالم‌بخش با ابراز امیدواری از اینکه شاهد درخشش بچه‌های مسجد در تهران و در اوج عرصه تئاتر کشور باشیم افزود: ما در جمع بازیگران و هنرمندان کشورمان دوستان و هنرمندان خیلی خوب، صمیمی و باوفایی از کرمانشاه داریم.
 
وی عنوان کرد: امسال نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر شبستان در گسترگی کل کشور صورت می‌گیرد و این رویداد ارزشمند باید شاهد آثار خوبی از استان کرمانشاه باشد.

عالم‌بخش خطاب به شرکت کنندگان در این دوره گفت: از مسئولین ستاد کانون‌های کشور و استان امکانات را در حد بضاعت آنان مطالبه کنید.

 

مشاور هنری رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: هنر تئاتر هنری است که احتیاج به هیچ امکاناتی ندارد و این سیال بودن قابلیت ارزنده هنر است.

 

کرمانشاه روز جمعه، 16 تیرماه میزبان بزرگترین رویداد سینما و تئاتر بچه های مسجد با حضور هنرمندان مطرح و نام آشنای عرصه بازیگری نمایشنامه نویسی، تئاتر کاغذی و کارگردانی بود.

 

انتهای پیام/

(شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲) ۰۹:۲۴
https://news.masjed.ir/u/1aBa
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید