یکشنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۴
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۷۵
گزارشگر : جلال حیران نیا
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بررسی کرد

نقش ظرفیت ائمه جماعات در جهاد تبیین

لاله افتخاری با اشاره به لزوم امیدآفرینی و ارائه افق روشن و مثبت از نظام اسلامی از سوی مساجد به مردم، گفت: مساجد با بهره‌گیری از ظرفیت ائمه جماعات موضوع جهاد تبیین را با جدیت دنبال کنند.

(یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۴

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، «لاله افتخاری»، در گفت و گو با خبرگزاری شبستان بر لزوم اهتمام به موضوع جهاد تبیین از سوی اهل منبر و مسجد تاکید و اظهار کرد: دشمنان در تلاش هستند در بیان واقعیت ها و دستاوردهای نظام اسلامی انحراف ایجاد کنند تا باورها و ذهن مردم را از واقعیت ها منحرف شود.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری حضرت زینب(س) را به عنوان نمونه و الگو در جهاد تبیین معرفی کرده اند که حماسه حسینی را تبین کردند و به دنبال آن تبیین، نهضت های بسیاری شکل گرفت که همه از تاثیرات «جهاد تبیین» بوده است.

 

وی تصریح کرد: جهاد امام حسین(ع) را ما تنها در حماسه عاشورا می بینیم در حالی که حضرت موضوع جهاد تبیین را در مناسبت ها و مکان های مختلف همچون منا، در مسیر کربلا هم مورد توجه قرار دادند و به هدایت مردم پرداختند تا حق آشکار شود، در همین راستا اهل مسجد وظیفه دارند که چهره واقعی طاغوت و حامیان آنها را معرفی کنند، چراکه بیان موفقیت های نظام اسلامی، از مصادیق جهاد تبیین و همانند جهادهای دیگر واجب است.

 

این استاد دانشگاه در ادامه بر لزوم امیدآفرینی و ارایه افق روشن و مثبت از سوی ائمه جماعات به مردم تاکید کرد و گفت: اگر موضوعی در جامعه به دور از واقعیت بیان شود، موجب جهت دار شدن افکار عمومی ‌می شود و نگرش مردم را تغییر می‌دهد، بنابراین ضرروت دارد، افرادی که دارای تریبون و منبر در مساجد و هیئات مذهبی هستند، در این زمینه احساس مسئولیت کنند و نسبت به آگاه سازی مردم و تبیین حقایق اهتمام داشته باشند.

 

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساجد باید جهاد تبیین را به صورت کلی با استفاده  از ظرفیت ائمه جماعات، جوانان مسجدی در دستور کار خود قرار دهند، ابراز کرد:  ظرفیت رسانه ای و فضای مجازی نیز به عنوان مهمترین وسیله ارتباطی می تواند در تبیین دستاوردهای 43 ساله انقلاب تاثیرگذار باشد.

 

وی همچنین تاکید کرد: ضروری است با برنامه های دقیق و عملیاتی، ابعاد و دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی بدون واسطه برای مردم بازگو شود تا ارزش های ناب این انقلاب برای عموم به خصوص نسل چهارم انقلاب تبیین شود.

پایان پیام/

(یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۴
https://news.masjed.ir/u/wd3
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید