یکشنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۳۳
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
با حکم وزیر ارشاد

کمال خداداده رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام کمال خداداده را به عنوان رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور منصوب کرد.

(یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۶:۱۲

 به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از  فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام کمال خداداده را به عنوان رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور منصوب کرد. در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به حجت‌الاسلام کمال خداداده روحانی جهادی و انقلابی، ضمن اشاره به شعار اصلی دولت مردمی در حوزه فرهنگ، یعنی بازگشت به مساجد، بر لزوم شناسایی، جذب و آموزش استعدادهای برتر و جوانان انقلابی در جهت نهادینه سازی اهداف فرهنگی دولت مردمی تاکید شده است.

 متن حکم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ خطاب به رئیس جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام آقای کمال خداداده

با عنایت به شایستگی، تجربیات و سوابق ارزشمند جناب‌عالی و شناخت از روحیه مکتبی و تعامل سازنده‌تان با اصحاب فرهنگ و هنر و شخصیت‌های گرانمایه حوزوی، به موجب این حکم و به استناد ماده ۹ اساسنامه ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به مدت ۳ سال به عنوان «رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور» منصوب می‌شوید.

شعار اصلی دولت مردمی در حوزه فرهنگ، نهضت بازگشت به مساجد است و اینک شما در این موقعیت خطیر، عهده‌دار وظیفه سنگینی می‌شوید. شایسته است با تشکیل شورای اندیشه‌ورز از جوانان انقلابی، حزب‌اللهی و پرشور از جبهه فرهنگی و با استفاده از همه سلایق دوستان انقلابی موارد زیر در دستور کار قرار گیرد:

برنامه‌ریزی در جهت ترویج فرهنگ دینی و کادرسازی، توانمندسازی و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت اهداف بلند انقلاب اسلامی و استقرار ارزش‌های دینی

برنامه‌ریزی، نظارت، هماهنگی، انسجام و تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور

شناسایی، جذب و آموزش استعدادهای برتر و جوانان انقلابی در جهت نهادینه‌سازی اهداف فرهنگی دولت مردمی

تلاش در جهت جلب مشارکت عموم مردم به منظور تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان ابزاری در راستای بسط و گسترش ارزش‌های انقلابی و اسلام ناب محمدی(ص)

تعامل مؤثر با ارکان مسجد از جمله ائمه محترم جماعت و پایگاه‌های مقاومت بسیج در جهت ترویج و توسعه نقش مسجد به‌عنوان مرکز فرهنگی در جامعه به منظور نهادینه‌سازی فرهنگ دینی

استفاده کامل از ظرفیت وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو شورای سیاست‌گذاری

حضور پررنگ جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف ستاد

بدیهی است ارائه گزارش‌های فصلی مستمر از عملکرد با تشکیل منظم جلسات شورای سیاست‌گذاری مورد توقع است. لازم می‌دانم از تلاش‌های مؤثر و سازنده جناب حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی در دوره مسئولیت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز تقدیر و تشکر کنم.

مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی ظل توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منان خواستارم.»

حجت الاسلام کمال خداداده متولد سال 1362 و در مقطع درس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه قم تحصیل کرده است. از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی این روحانی جهادی و تلاشگر می‌توان به مشاور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مسئول بسیج دانش آموزی و مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، جانشین پایگاه حوزه علمیه طالبیه تبریز، مشاور در امور جوانان استانداری زنجان، رئیس هیات مدیره بنیاد ملی راهبردی دفاع نرم، رئیس کتابخانه مرکزی استان آذربایجان شرقی، نایب رئیس هیأت مدیره موسسه تاریخ تطبیقی، مدیر موسسه فرهنگی تبلیغی بعثت قم، مدیر خانه قرآن مرکز رسیدگی به امور مساجد و ... اشاره کرد.

وی همچنین دارای تالیفاتی از جمله کتاب‌های منشور ولایت، منشور بصیرت، منشور فاطمی، امتداد عاشورا است.

انتهای پیام/


http://news.masjed.ir/u/w1o
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید