چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۵
سرویس : دین و اندیشه
کد خبر : ۳۵۵۰۳
گزارشگر : ۳۳۳
سرویس دین و اندیشه
رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران:

"حاج قاسم" آرزو داشت در ایران یکبار و در عراق صد بار شهید شود

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: حاج قاسم آرزو داشت اگر در ایران یک‌بار شهید شود، در عراق صد بار در دفاع از قبور مطهر اهل‌بیت (ع) شهید شود.

(چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۰۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد، آیین بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای مقاومت و شهدای سانحه هوایی شب گذشته با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران و پیروز حناچی شهردار تهران توسط جامعه کرمانی‌های مقیم تهران در مسجد جامع نارمک برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام محمدجواد صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران در این مراسم طی سخنانی راز محبوبیت سردار شهید قاسم سلیمانی را نتیجه اخلاص او دانست و گفت: شرط پذیرفتن اعمال به میزان اخلاص آن بستگی دارد و کار زمانی ارزشمند است و برکت دارد که برای خدا و به یاد خدا باشد.
مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی
وی افزود: سپهبد شهید سلیمانی نه تنها در دوان حیات خود به دنبال ایجاد وفاق ملّی بود، بلکه پس از شهادت نیز با خون خود وفاق ملّی و بین‌المللی ایجاد کرد تا همه اینها، تأکیدی بر معجزه اخلاص این بزرگمرد باشد. تعریف و تمجید این سردار بزرگ سپاه اسلام خوب است اما مهم‌تر از آن بازخوانی سیره ایشان است که ببینیم چه شد حاج قاسم به عزیز مردم تبدیل شد.
 
رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران تصریح کرد: بسیاری از مردم آمریکا، حتی اسم فرماندهان نظامی خود را نمی‌دانند اما میلیون‌ها انسان برای تشییع این بزرگمرد چنان بی‌تاب می‌شوند.
 
حجت‌الاسلام اسماعیل سعادت‌‌نژاد مشاور عالی فرمانده سپاه قدس نیز در ادامه، احترام و ادب در قبال پدر و مادر را رمز عزّت حاج قاسم دانست و گفت: در عملیات‌ها، شکست برای او معنا نداشت و صهیونیست‌ها و سردمدارانشان بدانند که اگر با موشک، حاج قاسم ما را می‌زنند، او را به آرزوی دیرینش  و به جمع دوستان قدیمی‌اش: شهید همت، شهید باکری، شهید کاظمی و ... می‌رسانند که البته از درک این مضامین ناتوانند. حاج قاسم آرزو داشت اگر در ایران یکبار شهید شود، در عراق صد بار برای در دفاع از قبور مطهر اهل‌بیت شهید شود.
 

مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی

 
وی با اشاره به سفر آخر شهید سلیمانی به عراق گفت: ابومهدی و تعدادی از مسئولان عراقی از او خواستند که آن شب به عراق سفر نکند زیرا بالگرهای آمریکایی به طور مداوم در حال پرواز بر فراز فرودگاه بغداد بودند و شرایط به شدت حسّاس بود اما حاج قاسم گفت اگر من به عراق نیایم آمریکایی‌ها فکر می‌کنند در این شرایط عراق، ما ترسیده و کنار کشیده‌ایم و به دنبال اجرای توطئه‌های خود علیه ملت‌های منطقه‌اند.
 
حجت‌الاسلام سعادت‌نژاد اظهار کرد: سید حسن نصرالله در جران جنگ‌های 33 روزه لبنان می‌گفت: وجود حاج قاسم برای ما قوت قلب است و هنگامی که حاج قاسم کنار ما است، انگار کل قدرت دنیا در کنار ما است.
 
انتهای پیام/
http://news.masjed.ir/u/h3x
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید