جمعه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۹
سرویس : اصلی
کد خبر : ۳۵۹۲۹
گزارشگر : ۲۸۰
سرویس اصلی
معرفی کتاب

نسخه الکترونیک کتاب صعود چهل ساله منتشر شد

کتاب صعود 40 ساله به همت آستان قدس رضوی و با هدف مروری بردستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین الملل منتشر شد شما میتوانید نسخه الکترونیک این کتاب را دریافت نمائید.

(جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹) ۰۹:۰۹

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد،  کتاب «صعود چهل ساله انقلاب اسلامی ایران» به روایت غرب و آمارهای بین‌المللی جهت استفاده ائمه‌ی جماعات و محققین بصورت pdf منتشر شده است.

پروژه تحقیقاتی صعود چهل ساله که توسط حدود ۷۰ نفر از نخبگان حوزوی و دانشگاهی با صرف بیش از ۲۵۰۰۰ ساعت، به بررسی ۱۹۰۰۰ آمار بین المللی پرداخته است، ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان از پیش از انقلاب تاکنون را نشان می دهد.

کتاب صعود چهل ساله که به نویسندگی سیدمحمد راجی، سید محمدرضا خاتمی و شامل بخشی از پروژه بزرگ پژوهشی صعود چهل ساله است، در ۹ فصل به ذکر اسناد و آمارهای معتبر بین المللی پرداخته و با همت آستان قدس رضوی در ۳۲۰ صفحه تمام رنگی به چاپ رسیده است.
 
بریده کتاب:
توسعه ی شبکه ی گازرسانی
ضعف در خدمت رسانی به مردم در دوران پهلوی به حدی بود که فقط پنج شهر و یک روستا گاز رسانی شده بود و تنها ۵۱ هزار خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشتند. با سپری شدن ۴۰ سال از ظهور انقلاب اسلامی هم اکنون ۱۰۸۵ شهر و ۲۳۲۰۶ روستا با جمعیتی نزدیک به ۲۰ میلیون خانوار، به شبکه ی عظیم گازرسانی متصل شده اند.

بریده کتاب(۲):
استحاله ی فرهنگ غنی مردم مسلمان ایران در راس تمام فعالیت های فرهنگی دوران پهلوی قرار داشت. در این دوران، غرب توسط پهلوی ها و درباریان، به عنوان الگویی بی بدیل برای تبعیت به مردم معرفی می شد؛ برای نمونه، میرزا ملکم خان که پدر روشن فکری و پایه گذار لژهای فرماسونری در ایران است، نوشته است:《 من همین قدر می گویم که در مسائل حکمرانی، نه می توانیم و نه باید از پیش خود اختراعی نماییم. یا باید علم و تجربه ی فرنگستان را سرمشق خود قرار بدهیم. یا باید از دایره ی بربری گری خود قدمی بیرو نگذاریم.》

بریده کتاب(۳):
بانک جهانی ( world bank) برای سنجش میزان فقر در کشورهای دنیا، آن ها را به چهار گروه تقسیم کرده؛ سپس برای هر کدام از گروه ها با توجه به میزان درآمد و نیز هزینه های زندگی در کشورها، درآمد روزانه لازم برای بهره مندی از حداقل نیازهای فردی را در نظر گرفته و براساس آن، درصد فقرای کشورها را مشخص می کند. تقسیم بندی گفته شده به این صورت است:
۱. کشورهای با درآمد بالا( ۲۱/۷دلار)؛
۲.کشورهای با درآمد بیشتر از متوسط( ۵/۵ دلار)؛
۳. کشورهای با درآمد کمتر از متوسط(۳/۲دلار)؛
۴. کشورهای با درآمد پایین(۱/۹دلار)؛
در این تقسیم بندی، ایران جزو گروه دوم یعنی کشورهای با درآمد بیشتر از متوسط قرار دارد.

بریده کتاب(۴):
فقرایران در زمان پهلوی
فقیربودن ۴۶درصدی مردم ایران
براساس مستندات بانک جهانی، حدود ۶۰ درصد روستاییان و ۳۰ درصد شهرنشینان ایران و با توجه به نسبت بالای جمعیت روستانشین، تقریبا ۴۶ درصد از کل جمعیت ایران در سال ۱۹۹۷م زیر خط فقر قرار داشته اند.

بریده کتاب(۵):
اسدالله علم:
امروز بعد از ظهر که به حضور شاه رفتم، وسط کار ماساژ و حمام بودند. دو ساعتی با هم صحبت کردیم. عرض کردم به نظر من ایشان هم در ورزش و هم در فعالیت های شبانه افراط می کند…! به تذکرم خندید… .بار دیگر پیشنهاد کردم به حد کافی خارج از مملکت بوده ایم و اکنون بهتر است برگردیم. مثل این [بود] که دنیا را بر سرش خراب کرده باشم! اما وظیفه ی من ایجاب می کند که به اطلاع برسانم که پادشاه ایران نمی تواند ۴۵ روز را خارج از وطنش و صرفاً بابت استراحت و سرگرمی بگذراند. مردم این چیزها را تحمل نمی کنند.

این ها مربوط به دورانی است که قیمت برخی اقلام سه برابر شده بوده است. عَلم در خاطرات روزهای بعد خود، ضمن تشریح سفر به ژنو که صرفاً به منظور معاینه ی چشم هایش صورت گرفته بود، نوشته است:
از تهران خبرهای بد می رسد. بلیط های اتوبوس ناگهان سه برابر شده است که باعث اعتراض شدید مردم شده: دانشجویان از حاضر شدن سر کلاس ها خود داری کرده اند و چند اتوبوس را آتش زده اند‌. آن ها از حمایت مردم برخورداند و تظاهراتشان رو به تشدید… .

جهت دریافت فایل کتاب اینجا کلیک کنید

http://news.masjed.ir/u/h7x
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید