دوشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۳۴۸۴۶
گزارشگر : ۳۳۳
سرویس اجتماعی
مدیر ناحیه شهید نواب صفوی خبر داد:

طرح «پیوند مسجد و مدرسه» در ۲۰۰ نقطه تهران اجرا می‌شود

مدیر ناحیه شهید نواب صفوی امور مساجد از برگزاری طرح «پیوند مسجد و مدرسه» در ۲۰۰ مسجد مرکز و جنوب تهران خبرداد.

(دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸) ۱۶:۱۵

به گزارش  پایگاه تخصصی مسجد،  حجت‌الاسلام مجیدی مدیر ناحیه شهید نواب صفوی امور مساجد تهران در گفت‌وگو با  فارس اظهارداشت: برنامه‌های مساجد باتوجه به مناسبت‌های مذهبی برنامه‌ریزی می‌شود که بر این اساس باتوجه به اتمام ماه رمضان، برنامه‌های پیش روی مساجد با کلید واژه «تا محرم» برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

برنامه‌های تابستانی مساجد مرکز و جنوب تهران

وی ادامه داد: در ایام تابستان برنامه‌های مناسبتی همچون ۸ شوال سالروز تخریب قبور بقیع، ۲۵ شوال شهادت امام صادق (ع)، برنامه‌های مناسبتی ماه ذی‌القعده و ذی‌الحجه برگزار می‌شود که بیشتر این برنامه‌ها مشتمل بر شادی اهل بیت(ع) است که بزرگترین جشن مسلمانان یعنی عید غدیرخم نیز در این ایام واقع شده است.

برنامه‌های شاد مساجد در ایام شادی اهل بیت(ع(

مجیدی ادامه داد: برنامه‌های دهه کرامت مقارن با روز میلاد حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا(ع) نیز در مساجد این ناحیه برگزار خواهد شد تا مسلمانان در ایام شادی اهل بیت(ع) شاد باشند.

هدف از اجرای طرح «پیوند مسجد و مدرسه»

مدیر ناحیه شهید نواب صفوی امور مساجد با اشاره به اینکه با توجه به تعطیلات تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان، طرح «پیوند مسجد و مدرسه» دنبال می شود، تصریح کرد: این طرح از سوی این مرکز و با همکاری آموزش و پرورش در مساجد با هدف زمینه‌سازی برای حضور گسترده‌تر نسل جوان در مسجد، از طریق بهسازی ارتباط پیوند مسجد و مدرسه برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های پیش‌بینی شده مساجد در مناسبت‌های پیش‌روی باید با حضور پرشور مردم به ویژه نوجوانان و جوانان برگزار شود لذا این طرح اجرایی می‌شود تا موانع حضور این قشر برطرف شود و شاهد حضور پرشور آنان باشیم.

ملزومات لازم برای جذب و حضور نوجوانان و جوانان در مساجد

مجیدی با بیان اینکه مدیران آموزش و پرورش دغدغه تربیتی دارند و نیاز است که موانع مسجدی برطرف شود، تصریح کرد: اقتضای سنین جوان و نوجوان موجب می‌شود که این قشر اهل تحرک و جنب‌وجوش باشند لذا باید تحمل این مهم در مساجد وجود داشته باشد و در محیط مسجد مدیریت شود.

مدیر ناحیه شهید نواب صفوی امور مساجد در پایان خاطرنشان کرد: انتظار است مساجد با تشکیل شورای فرهنگی به ریاست امام جماعت و دبیری پایگاه بسیج، فضا را برای حضور نوجوانان و جوانان فراهم کنند تا در فرصت اوقات فراغت برای جذب و حضور حداکثری آنان فراهم شود.

انتهای پیام/

فارس
http://news.masjed.ir/u/h45
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید