پنج شنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۰
سرویس : سیاسی و اقتصادی
کد خبر : ۳۴۷۲۶
گزارشگر : بهزاد مقیسه
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی:

جامعه روحانیت با دست پر در گام دوم انقلاب حضور پیدا می‌کند

حجت اسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی: جامعه روحانیت با دست پر در گام دوم انقلاب اسلامی حضور پیدا می‌کند

(پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۵۰
به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، اجتماع بزرگ روحانیت تهران امروز پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال شهادت علامه شهید آیت الله مرتضی مطهری در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

حجت اسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در این مراسم گفت: ابعاد شخصیت و آثار شهید مطهری بسیار گسترده است. استاد مطهری شخصیت صرفا علمی، نویسند و متفکر نیست یک مصلحو دغدغه‌مند اجتماعی است. در دهه 30 وقتی هجوم تفکرات مارکسیستی را مشاهده می‌کند از قم با آن علاقه‌ای که به این شهر و حوزه علمیه داشت، به تهران هجرت می کند تا رسالت خود را انجام دهد.

 

وی افزود: شهید مطهری صرفا به مبارزه با تفکرات مارکسیستی و انحرافی بسنده نمی کند و بلکه با فساد رژیم هم مبارزه می کند. ایشان تا آخرین لحظه عمر شریفش و تا زمانی که گلوله قساوت و سیاهی ایشان را به شهادت رساند، این رسالت را برای خود حفظ و خون خودش را شاهد رسالت و دغدغه مندی خودش قرار داد.

 

دبیرعالی جامعه روحانیت یادآور شد: شهید مطهری یک انسان برنامه ریز و نظم ده با تفکر تشکیلاتی و انسجام بخشی بود. او برای آنکه مبارزه سازمان یافته را علیه رژیم پهلوی انجام دهد، همراه با بزرگان و شخصیت های برجسته همچون دکتر  شریعتی، شهید محلاتی، شهید مفتح، شهید باهنر، شهید بهشتی،مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله موحدی کرمانی، آیت الله امامی کاشانی و  مرحوم آیت الله مهدوی کنی، کار انسجام بخشی به روحانیت را سامان می دهد.

 

وی با اشاره به بخشی از سخنان شهید مطهری درباره لزوم داشتن تشکیلات، همکاری، همفکری، مشارکت در حرکت های اجتماعی ادامه داد: شهید مطهری می فرماید: «اصلی ترین وظیفه رهبری دینی نشان دادن صراط مستقیم و مبارزه با انحراف‌ها است از این رو لازم است روحانیت ده ها برابر گذشته خود را تجهیز کند. روحانیت احتیاج به تقویت و کار منظم دارد. مردم بیش از گذشته به راهنمایی و ارشاد نیاز دارند. وحدت و تشکیلات در  روحانیون تهران به وجود آمده امیدوارم این رویه در سراسر کشور نیز انجام شود.

 

پورمحمدی اظهار کرد: شهید مطهری پایه گذار تفکر سیستمی و نهادینه شدن جمهوری اسلامی است، مکتوبات قانون اساسی جمهوری اسلامی اول توسط شهید مطهری و برخی آقایان تهیه می شود و سپس در مجلس خبرگان با مدیریت شهید بهشتی تصویب می شود.

 

وی افزود: روزی به شهید مطهری گفتند چرا برای جلسات خانه خودتان وقت نمی گذارید، شهید مطهری پاسخ داد «انقلاب محتوا و برنامه و دستور می خواهد وقتم را گذاشتم اینها را دارم تکمیل کنم چه خوب شد که انقلاب سال 42 پیروز نشد وگرنه ما انقلاب می کردیم اما انقلاب دست مارکسیست ها می افتاد».

 

حجت اسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی بیان کرد: روحانیت معظم با انسجام، تشکیلات و نظمش می تواند به اهداف والایش برسد. کارهای زیادی در حوزه، مراکز تحقیقی و جلسات درس، منابر و نماز های جمعه انجام دادیم اما معترفیم وظیفه خودمان را خوب انجام ندادیم اما دشمن از همین کار انجام شده ما می ترسد که تحریم و تهدید می کند. ترس دشمن از همین کارهای غیرسازمان یافته روحانیت است. بیاییم کارهای خودمان را سازمان دهیم و منظم کنیم، آن زمان آثارش را خواهیم دید. 

 

دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پایان گفت: ضعف و کم کاری زیادی داریم باید این ضعف را جبران کنیم. سازماندهی و بازسازی جدیدی متناسب با شرایط و متقضیات زمان انجام و نهایی شد. الان وارد فعالیت های جدید شدیم. امروز جامعه روحانیت درهایش به سوی همه دغدغه مندها باز است. ما امروز می توانیم به محضر رهبر معظم انقلاب اعلام کنیم که جامعه روحانیت برنامه دارد و با دست پر در گام دوم انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد. امیدواریم به اتفاق هم راه شهیدان مطهری و بهشتی را در این رسالت برزگ ادامه دهیم.
(پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۵۰
https://news.masjed.ir/u/j6n
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید