سرویس بین الملل

عوامل ناشناس، محراب مسجد باستانی در گجرات را آتش زدند

عوامل ناشناس، محراب مسجد باستانی در گجرات را آتش زدند
(چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷) ۲۲:۵۶

جامعه اسلامی شهر گودرا در ایالت گجرات هندوستان با ارسال بیانیه ای به پلیس خواستار پیدا کردن عاملان آتش زدن یک لاستیک اتومبیل در محراب مسجد باستانی شدند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، به آتش کشیدن یک لاستیک در فضای داخلی یک مسجد باستانی در شهر گودرا  در ایالت گجرات هندوستان، خشم مسلمانان را برانگیخت.

پلیس هند روز گذشته تحقیقاتی را برای پیدا کردن عاملان به آتش کشیدن لاستیک چرخ در محوطه داخلی مسجد جامع، یکی از 114 آثار به ثبت رسید توسط میراث اعتماد بارودا آغاز کرده، این مسجد بخشی از پارک باستان شناسی چامپانگر-پاورگاد، یک میراث به ثبت رسیده جهانی یونسکو می باشد.

این پرونده زمانی به جریان افتاد که نمایندگان جامعه اسلامی در گودرا در این باره شکایت نامه ای تنظیم کرده و از پلیس خواستار اقدام شدید علیه عاملان حادثه شدند.

در بیانیه جامعه اسلامی آمده است: هند یک کشور دموکراتیک است و وحدت در تنوع هویت ماست، باید علیه هر عنصر ضداجتماعی که سعی دارد وحدت را از بین برده و صلح را برهم بزند، برخورد شدید شود. برخی عناصر ضداجتماعی در محراب مسجد، جایی که امام جماعت نماز اقامه می کند، لاستیک آتش زده اند و سعی داشته اند به این بنای تاریخی خسارت وارد کنند. ما درخواست می کنیم که اقدامات شدید علیه آنان در پیش گرفته، آنان را به سرعت شناسایی و بازداشت کنید.

راجش جوهری دستیار حفاظت اداره باستان شناسی هندوستان گفت: خسارات آشکاری وارد شده، ما کل منطقه را ارزیابی کرده ایم و چنین اقداماتی غیرقابل پذیرش هستند، شکایتی در این زمینه پر شده و از پلیس می خواهیم بررسی کنند که چگونه با وجود اینکه پرسنل امنیتی و نگهبانان سر پست هایشان بوده اند چنین حادثه ای رخ داده است.

 گفته می شود از آنجایی که هیچ دوربین مداربسته امنیتی در محوطه مسجد نبوده و نگهبانان نیز ابراز بی اطلاعی می کنند هنوز هیچ کس در این رابطه بازداشت نشده است.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین ها