سرویس فرهنگی و هنری
با حضور امناء ناحیه بهشتی و کلینی

ششمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

ششمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد
(جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۲۵

ششمین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد ناحیه شهید بهشتی و شیخ کلینی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، ششمین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد ناحیه شهید بهشتی و شیخ کلینی مرکز رسیدگی به امور مساجد, صبح روز پنجشنبه بیستم دیماه در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری برگزار شد.
 
در افتتاحیه این دوره، حجت الاسلام اوتارخانی مدیر آموزش امناءِ معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به سخنرانی پرداخت.
 
وی همچنین در کلاس عمومی شرح وظایف هیئت امنای مساجد گفت: یکی از ارکان مهم مسجد هیئت امنا هستند و نشاط و فعالیت این رکن باعث ارتقاء سطح همکاری در مسجد می‌شود.

 

اوتارخانی در کلاس شرح وظایف کارگزاران مسجد استفاده از نظرات نخبگان و خرد جمعی را از وظایف کارگزاران مساجد دانست و گفت: تعامل مستمر، هم فکری و هم افزایی با تشکل ها نیز از عوامل پیشرفت مساجد است.

 

وی افزود: یکی از مسئولیت‌های معنوی امنا در مسجد حفظ آرامش محیط مسجد و احترام به خادم است. هیئات امنا نباید اجازه دهند تا افراد دیگر خادم مسجد را امر و نهی کنند. باید با برنامه ریزی و احترام، برای خادم وظیفه تعیین کنند.
 
در ادامه این دوره کلاس آموزشی «اجرایی و حقوقی» با ارائه حجت الاسلام سعیدیان معاون حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد و کلاس آموزشی آشنایی با مبانی و قوانین «ساختمانی، عمرانی و فنی» با ارائه مهندس فتحی زاده مدیر دفتر فنی و مهندسی این مرکز برگزار شد. 

 

ششمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

همچنین کلاس آموزشی «مدیریت فرهنگی» با ارائه حجت الاسلام مجتبی صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام خداداده امام جماعت مسجد صنیع الدیوان در دو کلاس مجزا برگزار شد. 
 

 ششمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

گفتنی است امنای شرکت کننده در این دوره بنا بر مسئولیتی که در مساجد خود برعهده دارند به سه گروه مسئولان عمرانی، مسئولان فرهنگی و مسئولان اجرایی تقسیم شده و در کلاس های جداگانه آموزش داده شدند.
 
دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امناءِ مساجد استان تهران در یازده مرحله در روزهای پنجشنبه، از پانزدهم آذر در دانشگاه قرآن و حدیث در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.
 
            بیشتر بخوانید؛

 

              دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امنای مساجد استان تهران برگزار می‌شود

              اولین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              دومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              سومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              چهارمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              پنجمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین ها