سرویس اجتماعی
حجت الاسلام صداقت:

هنوز برخی از مساجد قبوض با مبلغ زیاد دریافت می‌کنند

(دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۲۸

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به رایگان بودن هزینه های مصرفی مساجد، گفت: متاسفانه هنوز برخی از مساجد قبوض بالایی برای هزینه های مصرفی خود دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، بر این اساس مصوبه چند سال گذشته مجلس شورای اسلامی با رعایت الگوی مصرف و حق انشعاب برق، آب و گاز برای حوزه‌های علمیه، مساجد، دارالقرآن‌ها، حسینیه‌ها و اماکن دینی اقلیت دینی رایگان شد. اما بسیاری از مساجد همچنان از دریافت قبوض با مبالغ بالا گله مند هستند.

بیشتر بخوانید:‌  بررسی مشکلات حقوقی مساجد در رابطه با قبوض خدماتی

حجت الاسلام «مجتبی صداقت» در گفت و گو با شبستان با اشاره به رایگان بودن تعرفه های مصرفی مساجد گفت: از نظر قانون دولتی هزینه های مصرفی مساجد باید رایگان باشد، البته این قانون مربوط به هزینه های مربوط به شبستان مسجد است.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار کرد: مساجد حتما باید انشعاب گاز و آبشان را از رقبات مسجد جدا کنند، تا در این زمینه با مشکل مواجه نشوند، زیرا در این صورت تعرفه های تجاری دریافت خواهند کرد، البته متاسفانه برخی جاها به بهانه های مختلف برای مساجد قبوضی بالای صادر می شود که نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد با هماهنگی ادارات گاز  و برق در حال رسیدگی و حل این مشکل هستند و برخی از ادارات برق و گاز می گویند که هنوز مصوبه ای برای ما ابلاغ نشده است که باید پیگیری کنیم تا این مصوبه را ابلاغ کنند.

 

صداقت خاطر نشان کرد: در تهران تاکنون مشکلات در این زمینه نیست و حل شده است، ولی در استان ها به دلیل آنکه متولی خاصی ندارند، این مشکلات اتفاق می افتد که ما از وزارت نیرو تقاضا داریم، این موضوع را در استان ها هم مدیریت کنند.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: از مساجد تقاضا داریم که رقباتشان را از فضای مسجد جدا کنند، تا در هزینه های مصرفی دچار مشکل نشوند.

شبستان

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها