سرویس اجتماعی
حجت الاسلام صداقت:

در زمینه حجاب باید فرهنگ‌سازی بیشتری صورت بگیرد

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۲۵

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت:‌ در حوزه حجاب به نقش مساجد و برنامه‌های آن توجه خاص داریم و از آن غافل نیستیم؛ با این همه، باید در زمینه حجاب باید فرهنگ‌سازی بیشتری صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، حجت الاسلام ‌محمدرضا صداقت سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا درباره برنامه‌‌‌های مساجد در روز ۱۷ دی ماه مصادف با سالروز کشف حجاب از سوی رضاخان، گفت: برنامه‌هایی که برای مساجد تدارک دیده‌ایم بیشتر در حوزه تببین و آموزش اهالی مسجد است.
 
وی افزود: در حوزه حجاب، محتوایی را برای ائمه جماعات آماده کرده‌ایم که بتوانند در آن زمان مباحثی درباره اهمیت حجاب، سیر تاریخی کشف حجاب از سوی رضاخان و ماجرای مسجد گوهرشاد برای اهالی مسجد تبیین کنند.
 
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: نمایشگاه مدیریت مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز یک بخشی را به موضوع کشف حجاب از سوی رضاخان و نقش مسجد گوهرشاد در وقایع آن زمان اختصاص داده است که بعد از ارسال محتواها، ائمه جماعات می‌توانند با مطالعه آن، موضوعات را برای اهالی مسجد مطرح کنند.
 
وی در پاسخ به این سوال که مساجد در رابطه با حجاب و تشویق بانوان به آن چه کارهایی انجام داده‌اند، بیان داشت: مساجد در این زمینه دو نقش عمده دارند؛ برای تبیین اهمیت و فلسفه حجاب باید جایی مانند مسجد وجود داشته باشد که این مسئله و اهمیت آن به طور کامل برای مردم روشن شود و یکی از کارهای مساجد است.
 
حجت الاسلام صداقت در ادامه ابراز داشت: مسأله دیگر در حوزه امر به معروف و ارشاد است تا جوانان هر چه بیشتر به عفت و حجاب روی بیاورند اما برخی کارهای سلبی و ایجابی دیگر نیاز است از سوی همه ارگان‌ها صورت بگیرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوزه حجاب هنوز شاهد عزم جمعی نیستیم اما در عین حال ما به نقش مساجد و برنامه‌های آن توجه خاص داریم و از آن غافل نیستیم؛ در زمینه حجاب باید فرهنگ‌سازی بیشتری صورت بگیرد.

 

اخبار مرتبط:

                 مساجد نقش موثری در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دارند 

                 حوزه علمیه به فکر افزایش اثرگذاری ائمه جماعات در مسئله حجاب باشد 

رسا

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها