سرویس دین و اندیشه
حجت‌الاسلام ناصر رفیعی بررسی کرد:

توسعه شبکه وکالت؛ از ابتکارات خاص امام حسن عسکری(ع)

(یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۷

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی(ص) با اشاره به اینکه یکی از ابتکارات خاص ائمه(ع) ما به خصوص در دوران امام یازدهم، مسئله توسعه شبکه وکالت بود، گفت: پاسداری از دین یک واجب است که نباید به سمت سلیقه‌محوری سوق پیدا کند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایکنا؛‌ حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی(ص) شب گذشته، ۲۴ آذرماه در جشن بزرگ میلاد امام حسن عسکری(ع) که در مسجد آن امام همام و با حضور مراجع تقلید و علما در قم برگزار شد، گفت: یکی از ابتکارات خاص ائمه(ع) ما به خصوص در دوران امام یازدهم، مسئله توسعه شبکه وکالت بود که یکی از دلایل آن، افزایش بیش از حد فشار از سوی خلفای ظالم بود.


وی افزود: اهداف شکل‌گیری شبکه وکالت شامل گسترش تشیع، سرکوب ظلم بنی عباس، ایجاد زمینه لازم برای ارتباط مردم با علما در عصر غیبت و جلوگیری از انحراف مردم به سمت فرقه‌های فاسد بود؛ این کار نیز بر طبق آیات الهی انجام می شد زیرا خداوند متعال کسانی که هدف قرآن و ولایت را رد می‎کنند ظالم هستند ولی در نهایت اهل بیت(ع) در امور خیر بر همه پیشی خواهند گرفت.


عضو هیئت علمی المصطفی(ص) بیان کرد: این شبکه وکالت که از سوی ائمه(ع) ما ایجاد شد امروزه نیز کار خود را به خوبی دنبال می‌کند که و مرجعیت شیعه در همان جهت حرکت می‎کند و نقش مهمی در جلوگیری از نفوذ فرق انحرافی و فاسد شدن مردم دارد.


رفیعی با ذکر این مطلب که همانگونه که نقل شده شیعیان باید در شادی اهل بیت(ع) شاد و در غم آنها غمگین باشند، همین جریان را نیز در زمینه خود اهل بیت(ع) نیز نسبت به شیعیان شاهدهستیم.


وی گفت: امروز نیز مسلمانان و شیعیان در معرض شکنجه‎ها و آزارها و کشتار همه جانبه هستند ولی دین خود را حفظ کرده‌اند؛ جنایاتی که در حق مردم یمن و شیعیان عربستان و بحرین و آزادمردانی چون شیخ زکزاکی می شود گواهی بر همین مدعا است.


این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: وکلای امامان معصوم(ع) نقش‎های بسیاری را به عهده داشتند که از جمله آنها می‎توان به نقش اقتصادی، نقش سیاسی، نقش اجتماعی، نقش فرهنگی و نقش کلامی اشاره کرد؛ به نحوی که می‎توان گفت که امروز نیز بر سرسفره آماده همین تلاش‎های وافر نشسته‌ایم و اگر امروز به همین راحتی قرآن را در منزل و گوشی تلفن همراه خود داریم به بهای همین خون‎های پاک بزرگان است.

 

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها