سرویس بین الملل
گزارش؛

افتتاح بزرگ‌ترین مسجد شمال آفریقا در مراکش +تصاویر

(جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷) ۲۳:۴۴

پس از گذشت حدود ۷ سال از زمان کلنگ زنی و افتتاح پروژه ساخت مسجد «ملک حسن دوم» در مراکش که عنوان بزرگترین مسجد آفریقای عربی را به خود اختصاص داده، مقامات دولتی این کشور اعلام کردند که این پروژه به زودی در فوریه سال جاری میلادی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، روز گذشته وزیر فرهنگ و شئون دینی مراکش در نطق تلویزیونی خود اعلام کرد که مسجد «ملک حسن دوم» که لقب بزرگترین مسجد آفریقای عربی را به خود اختصاص داده بعد از گذشت حدود 7 سال از زمان کلنگ زنی، به زودی و در فوریه سال 2019 میلادی به دست ملک محمد ششم پادشاه این کشور رسما افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این مسجد که در زمینی به مساحت 400 هکتار بنا شده است علاوه بر مسجد که خود شامل: شبستان، چندین صحن مجزا، کتابخانه، دارالقرآن و ... می باشد، دارای فضای های تفریحی همچون: رستوران، غذاخوری، پارک آبی، شهربازی، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری و ... نیز هست.

همچنین این مجموعه اسلامی با توجه به اینکه در شهر کازابلانکا و در کنار ساحل آتلانتیک بنا شده است، دارای امکانات فراوانی از جمله انواع ورزش ها و تفریحات آبی نیز می باشد که مبلغی بالغ بر 3 میلیون دلار تاکنون هزینه ساخت این مجتمع اسلامی شده است.

وزیر امور دینی مراکش همچنین افزود: با توجه به اسلامی بودن محل، فروش و تبلیغ هرگونه مواد غذایی غیر حلال و مشروبات الکلی در این مجتمع ممنوع می باشد، و به منظور خدمت رسانی به گردشگران غیر مسلمان در خارج از این مجتمع، رستوران هایی مجزا تعبیه شده تا گردشگران خارجی بتوانند از آنها استفاده کنند، همچنین با هدف جذب گردشگر ورود زنان بدون حجاب اسلامی به این مجتمع بلا مانع می باشد.

لازم به ذکر است ملک حسن دوم (عربی: الحسن الثانی؛ زاده ۹ ژوئیهٔ ۱۹۲۹ درگذشته ۲۳ ژوئیه ۱۹۹۹) است، حسن دوم از ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۹ پادشاه مراکش بود. وی پس از ۳۸ سال سلطنت بر مغرب در ۲۳ ژوئیه ۱۹۹۹ در سن ۷۰ سالگی درگذشت.