سرویس بین الملل
معرفی مساجد جهان:

مسجد «موگی»، پذیرای شمار مسلمانان اندک در برزیل

(شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۹

مسجد موگی از جمله مساجد معدود کشور برزیل به حساب می‌آید که پذیرای نمازگزاران مسلمان اندک شهری به همین نام در کشور برزیل است.

پایگاه تخصصی مسجد – گروه بین الملل: پیشینه ورود مسلمانان به کشور برزیل به سال ۱۵۰۰ (میلادی)، هنگامی که پرتقالی‌ها ملوانان عرب را با خود به این کشور آوردند. پس از آن نیز مسلمانان سیاه پوست آفریقایی که اسیر شده بودند وارد برزیل شدند. گروه جدیدی از مسلمانان نیز در قالب مهاجران سوری و لبنانی از اواخر سده ۱۹ و اوایل سده ۲۰ میلادی وارد برزیل شدند.

تاریخ حضور شیعیان در برزیل به دوران عثمانی‌ها باز می‌گردد که شیعیان فراری از ارتش این دولت از راه آرژانتین به برزیل رفتند. اغلب این شیعیان لبنانی‌تبار بودند.

مسجد «موگی داس کروزس» از جمله مساجد معروف در کشور برزیل به حساب می‌آید که در سال 2003 میلادی ساخته شده است. البته این مسجد بخشی از مجموعه‌ای بزرگتر به نام «مرکز فرهنگی و خیریه اسلامی جامعه موگی کروزس» است.

این مسجد تقریبا در وسط شهر زیبای موگی قرار گرفته است. معماری چند ضلعی و رنگ عمدتا سفید ساختمان مسجد زیبایی خاصی به این بنا بخشیده است. هرچند تعداد مسلمانان برزیل در مجموع رقمی حدود 30 هزار نفر است، اما حضور همین نمازگزاران کم در مسجد موگی نیز زیبایی خاصی به فضای معنوی مسجد بخشیده است.

 مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل
مسجد موگی برزیل


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها