سرویس فرهنگی و هنری
«پرتوی از عظمت امام حسین(ع)»

اثر گرانقدر آیت الله صافی گلپایگانی به چاپ سوم رسید

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۴:۱۵

کتاب «پرتوی از عظمت امام حسین (ع)» اثر مرجع عالیقدر تشیع آیت الله العظمی صافی گلپایگانی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ سوم رسید.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایکنا؛ «پرتوی از عظمت امام حسین(ع)» اثر مرجع عالیقدر تشیع آیت الله العظمی صافی گلپایگانی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ سوم رسید. این کتاب در چهار بخش شخصیت و فضایل حسین(ع)، بنی‌هاشم و بنی‌امیه، علل قیام حسین(ع) و نتایج و فواید قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سامان یافته است.

کتاب «پرتوی از عظمت امام حسین(ع)» حاوی نکات زیر است:

* در تمام کتاب‌هایی که در تاریخ اسلام و فضایل اهل بیت‌(ع) و احوال صحابه تألیف شده، از این واقعه جانسوز یاد شده است که بیشتر این کتاب‌ها به متن حادثه و نقل صورت وقایع پرداخته‌اند اما راجع به فلسفه آن به طور مستقیم وارد نشده‌‌اند. این کتاب، متضمن مطالبی از فضایل حضرت سیدالشهدا(ع) و تاریخ اسلام در آن زمان و نیز پاره‌ای از علل و نتایج واقعه کربلا است که به صورت تحقیقی و تحلیلی به رشته تحریر درآمده است.

* از ویژگی‌های مهم کتاب، قلم ساده آن است که با وجود انتقال مطالب علمی و تحلیلی، مخاطب را از هر طبقه فکری و سطح سواد که برخوردار باشد با اندک مایه علمی، بهره‌مند می‌کند.

* نکته قابل توجه، استفاده فراوان از منابع عامه و اهل سنت در مستندات است که فهرست منابع اهل سنت با بیش از ۷۰ مورد به همراه نام نویسنده آن‌ها در پایان کتاب درج شده است.

* پاسخ به برخی از مهم‌ترین شبهات پیرامون قیام امام حسین(ع) نیز بر غنای کتاب افزوده و سبب آگاهی و معرفت بیشتر خواننده کتاب می‌‌شود.

* علاوه بر عموم، سخنرانان منابر حسینی‌(ع) و نیز تاریخ پژوهان اسلامی از مخاطبان ویژه این کتاب هستند که می‌توانند بهره کافی و وافی ببرند.

آنچه که سبب اطمینان به تحلیل‌ها و نتیجه‌گیری‌‌های کتاب مزبور می‌‌شود، این است که غالباً مستند به روایات معتبر، حتی از منابع اهل سنت و یا به تاریخ صحیح است که نشانی آن‌ها در پانوشت کتاب آمده است که قابل مراجعه و مطالعه است.

یادآوری می‌شود؛ کتاب «پرتوی از عظمت امام حسین (ع)» در ۴۸۸ صفحه و با مبلغ ۳۵ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان به معارف اهل‌بیت(ع) قرار گرفته است.


انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها