سرویس بین الملل

پنجمین مسجد شهر بمبئی نیز سیستم انرژی خورشیدی نصب کرد

(سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۵۵

درحالی که تا پیش از این ۴ مسجد در شهر بمبئی در هندوستان، اقدام به نصب سیستم تامین برق از طریق انرژی خورشیدی کرده بودند، مسجد دایام در نزدیکی یک بیمارستان در جنوب بمبئی نیز به این فهرست پیوست.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، تاکنون 5 مسجد در شهر بمبئی در هند، سیستم انرژی خورشیدی را برای تامین برق مورد نیاز نصب کرده اند. مسجد حکیم دایام در نزدیکی بیمارستان جی جی در جنوب بمبئی، پنجمین مسجد بزرگ در این شهر است که به فهرست مساجد سبز استفاده کننده از انرژی بی ضرر خورشیدی می پیوندد.

ماه گذشته این مسجد یک سیستم 25 کیلوواتی تولید برق متشکل از 72 پنل خورشیدی نصب کرد. این سیستم 35 هزار واحد الکتریسیته سالانه – 96 واحد روزانه – تولید می کند که 90% نیازهای الکتریکی مسجد را تامین می سازد و کسری برق نیز از شبکه عمومی گرفته می شود. این درحالی است که یک آپارتمان دو خوابه در بمبئی از 10 تا 12 واحد برق در روز استفاده می کند.

خالد وصل خان از معتمدین مسجد در این باره گفت: پس از اینکه دستگاه تهویه  هوا در مسجد نصب کردیم قبض الکتریسیته ما به شدت بالا رفت و برای کاهش مصرف در ماه آگوست اقدام به نصب این پنل ها کردیم.

خان افزود: هدف ما هم چنین ترویج آگاهی رسانی در رابطه با محافظت از محیط زیست در میان مومنین است تا آن ها نیز وابستگی شان را به منابعی که منجر به آلودگی محیط زیست می شوندکاهش دهند.

گفته می شود بیش از 500 نمازگزار هر روزه از این مسجد بازدید کرده و تعداد شرکت کنندگان و حضار، در مراسم ها و اعیاد دو برابر می شود.

چهار مسجد دیگری که در بمبئی از انرژی خورشیدی استفاده می کنند شامل مساجد مدرسه محمدیه، در محله اگریپادا، مسجد جامع درمحله کالبادوی، مسجد مناره در جاده محمد علی و مسجد زکریا واقع در بندر مسجد می باشند.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها