سرویس سیاسی و اقتصادی
مدیر مدرسه علمیه ابوطالب بررسی کرد:

نقش ائمه جماعات در ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۴

حجت الاسلام محمدعلی صادقی گفت: اولین راهکار این است که در مساجد فقط از کالای ایرانی استفاده شود و باید کوچکترین جزء را نیز شامل شود، ائمه جماعات باید در این زمینه با مردم سخن بگویند همچنین می‌توان از کارشناسان نیز در این زمینه استفاده کرد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد،حجت الاسلام محمدعلی صادقی در گفت و گو با پایگاه تخصصی مسجد، با اشاره به روش های ترویج استفاده از کالاهای ایرانی در مساجد، گفت: اولین راهکار این است که در مساجد فقط از کالای ایرانی استفاده شود و باید کوچکترین جزء را نیز شامل شود، ائمه جماعات باید در این زمینه با مردم سخن بگویند همچنین می‌توان از کارشناسان نیز در این زمینه استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سوال که مساجد چگونه می توانند در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی که پیش از این برای دانشگاهها توصیه شده بود، کمک کنند، گفت: در مساجد تشدد آراء زیاد است و اگر گروهی برای انجام و ایجاد کرسی های آزاد اندیشی در مساجد وارد عمل شوند نتایج بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت، به طور مثال پیرامون حضور نوجوانان در مساجد کرسی آزاد اندیشی برگزار شود.

مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت ابوطالب با اشاره به راه کارهای جذب جوانان در مساجد، گفت:  فضای امروز مساجد با گذشته متفاوت شده است. به نظر می رسد باید با نوجوانان مباحث محتوایی مطرح شود و اسلام ناب برای آنان معرفی شود. امام جماعت باید به تبیین اسلام ناب بپردازد. امام جماعت نباید حزبی باشد البته اسلام به سیاست اهمیت می دهد ولی نباید امام جماعت حزبی برخورد کند. امام جماعت باید خود جوان بوده و به جوانان نزدیک شود. برنامه پارک و کوهپیمایی در مساجد باید انجام شود.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به نقش مساجد در کمک رسانی به نیازمندان و تامین مخارج بیماران محله، گفت: صندوق قرض الحسنه مساجد می تواند در این زمینه وارد عمل شود، مردم با مراجعه به مسجد می توانند نیازهای خود را مطرح کنند و البته پس از تحقیقات در این رابطه مساجدی همچون مسجد جامع حضرت صاحب الزمان(عج) به آنان کمک رسانی می کند. تامین البسه و لوازم التحریر برای کودکان و تامین جهیزیه ازجمله این اقدامات بوده است.

وی افزود: طرح شب های مهربانی از سوی جوانان محل مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در زمستان به جهت رساندن پوشاک به نیازمندان انجام شد.

حجت الاسلام صادقی، گفت: ائمه جماعات باید به خوبی به تبیین اسلام و سیره اهل بیت بپردازند تا الگو برای نسل جوان به درستی شناسانده شود.

وی در پاسخ به این سوال که مسجد چگونه می تواند روحیه ایثار و شهادت طلبی را در مردم ایجاد کند، گفت: تقدیر و تجلیل از جانبازان دفاع مقدس و خاطره گویی از سوی آنان سبب افزایش روحیه ایثار و شهادت طلبی میان مردم می شود. بیان اهداف جبهه، جنگ و ایثار نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها