سرویس دامنه اصلی
بسته ویژه خبری هشتم و نهم اسفندماه:

مراسم گرامیداشت مقام شهدا در مساجد تهران

(چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶) ۱۱:۵۸

مراسم گرامیداشت مقام شهدا در مساجد تهران، مراسم تشییع دو شهید گمنام از مسجد امام محمد باقر(ع)،برگزاری گردهمایی سالانه ائمه جماعات استان تهران و تلاش مسلمانان شهر ایندیانا برای مسجد سازی در این شهر، از عناوین مهم بسته ویژه خبری هشتم و نهم اسفندماه است.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد, بسته ویژه خبری «مسجد» در نظر دارد بازتاب اخبار روزانه مساجد تهران در خبرگزاری‌ها را هر روز به صورت خلاصه به اطلاع علاقه‌مندان برساند. اخبار، اطلاعیه‌ها و خلاصه گزارش مساجد از جمله اخبار این بسته ویژه خبری هستند. 

 
آشنایی با فرهنگ و بهداشت طب سنتی در «مسجد جامع قلهک»
آشنایی با فرهنگ و بهداشت طب سنتی ( ایرانی، اسلامی) باحضور حجت الاسلام میرزایی، با موضوع آموزش و درمان و همراه با پرسش و پاسخ، روزهای شنبه هر هفته در مسجد جامع قلهک، برگزار می شود.

مسجد جامع قلهک در خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو قلهک واقع شده است.

 
یادواره شهدای منطقه ۱۵ تهران در «مسجد امام رضا (ع)» برگزار می‌شود
یادواره شهدای منطقه 15 تهران، پنجشنبه، دهم اسفندماه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی آیت‌الله سیدباقر آیت میردامادی؛ امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا (ع) برگزار می‌شود.
مسجد جامع حضرت امام رضا (ع) در تهران، خیابان خاوران، خیابان نفیس (ناصری) واقع شده است.

 

یادواره شهدای «مسجد صاحب‌الزمان (عج)» برگزار می‌شود
یادواره شهدای مسجد صاحب‌الزمان (عج) پنج‌شنبه، 10 اسفندماه پس از اقامه نماز عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله قرهی؛ استاد درس خارج فقه، برگزار می‌شود.
مسجد صاحب‌الزمان (عج) در شهری ری، خیابان پیلغوش، کوچه شهید تقوی‌راد، واقع شده است.

«مسجد حضرت فاطمه (ع)» سوگوار وفات حضرت ام‌البنین (ع)

مراسم سوگواری وفات حضرت ام البنین (ع) با سخنرانی امیر سرتیپ دربندی و با مرثیه‌خوانی امیر مداحی در مسجد حضرت فاطمه (ع) نهم اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.
مسجد حضرت فاطمه (ع) در بزرگراه ارتش، بلوار شهید مژدی، شهرک دانشگاه واقع شده است

 

مسلمانان شهر ایندیانا سرانجام موفق به دریافت مجوز مسجدسازی شدند

در جلسه پرالتهابی که دوشنبه شب گذشته(7 اسفند) با حضور نزدیک به ۸۰۰ نفر از ساکنان شهر کارمل در ایندیانای آمریکا برگزار شد، بیش از ۲۰۰ نفر مخالف و موافق مسجدسازی سخنرانی کردند و سرانجام نمایندگان شورای شهر رای موافق به مسجد دادند.

 

 مراسم «درهای باز» کمکی بزرگ به مبارزه با اسلام‌هراسی

هفته گذشته ۲۰۰ مسجد درسراسر بریتانیا درهای خود را به روی عموم مردم با هر عقیده و دینی باز کردند. همزمان با افزایش جمعیت مسلمانان در بریتانیا و افزایش تقاضا برای مساجد، بسیار مهم است که مساجد درهای خود را به روی افراد جامعه باز کنند تا از سوءتفاهم‌‌ها درباره اسلام جلوگیری شود، امری که غفلت از آن باعث بوجود آمدن شکاف در جامعه می‌شود.


«ایستگاه سلامت» در «مسجد جامع غدیرخم»
ایستگاه سلامت در مسجد جامع غدیرخم،
در زمینه‌های پایش فشار خون، قند خون،طب سنتی و مشاوره تغذیه‌ای، روز چهارشنبه نهم اسفندماه با همکاری سرای محله و خانه سلامت در این مسجد برپا می‌شود.
مسجد جامع غدیرخم در خیابان پاسداران، خیابان شهید کشوری، خیابان مسجد واقع شده است. 

 

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین ها