امروز پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ۲۳:۲۶
هدر خبری و تحلیلی
کسی که قرآن و مسجد را ندید در قیامت اولیای الهی را نمی‌بیند
آیت‎الله جوادی آملی:
این مفسر قرآن گفت: کافران بهشت و بهشتیان و اولیاء الهی را نمی‌بینند؛ زیرا در دنیا قرآن و مسجد و کلام عترت را ندیدند در قیامت نیز به هیچ وجه اولیاء الهی و بهشت را نمی‌بینند.
مشارکت در مسجدسازی با فراخوان «مجمع خیرین مسجدساز»
در مناطق زلزله‌زده غرب صورت می‌گیرد
مجمع خیرین مسجدساز با اولویت ساخت و کمک به مساجد تخریب شده در مناطق زلزله زده غرب و شرق کشور، نهضت مردمی مسجدسازی را آغاز کرده است.
«درمانگاه مسجد نور» به بهره‌برداری رسید
بعد از هشت سال تاخیر:
درمانگاه مسجد نور میدان فاطمی با ارایه خدمات در بخش‌های مختلف به عموم مردم فعالیت خود را آ‌غاز کرد.
در پیوند مسجد و مدرسه از والدین غافل نشویم
امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع):
حجت‌الاسلام نجفی اردبیلی اظهار داشت: متأسفانه علاوه بر مسئولین مدارس، والدین دانش‌آموزان نیز معتقدند اگر بچه‌ها به مسجد بروند ممکن است به درسشان لطمه وارد شود و این باعث می‌شود بچه‌ها از مسجد زده شوند.
هدف «پیوند مسجد و مدرسه» کادرسازی نظام اسلامی است
امام جماعت مسجد حسین بن علی(ع):
حجت‌الاسلام صفی‌یاری گفت: لازم است امام جماعت و مربیان تربیتی مدارس با صرف وقتِ مناسب در مسجد و انگیزه‌سازی در برنامه‌ها، باعث رشد و شکوفایی نوجوانان در مسجد شوند و بدانند هدفِ اصلی پیوند مسجد و مدرسه، کادرسازی برای نظام اسلامی است.
همکاری مدارس لازمه تحقق پیوند مسجد و مدرسه است
امام جماعت مسجد لیلة‌القدر مطرح کرد:
حجت‌الاسلام عبدالحمیدی گفت: معمولاً مدیران مدارس از فعالیت امام جماعت در مدرسه استقبال کمتری می‌کنند چراکه انجام چنین فعالیت‌هایی برای آنها مستلزم صرف وقت و هزینه است ولی به هر حال ما فعالیت‌های خودمان را در مدارس دنبال می‌کنیم
رهایی قدس نیازمند اقدام عملی کشورهای عربی و اسلامی است
علمای فلسطین تاکید کردند:
شیخ عکرمه صبری مفتی قدس گفت: از کشورهای عربی و اسلامی انتظار حمایت از قدس را دارم و اینکه توصیه ها و موضع گیری هایی قابل اجرا و عملیاتی در حمایت از قدس داشته باشند.
نگرانی فعالان حقوق بشری از وضعیت زندانیان سیاسی بحرین
سازمان صلح برای دمکراسی و حقوق بشر بحرین نسبت به اوضاع وخیم و تشدید محدودیت علیه رهبران معارض دربند زندان مرکزی «جو» بحرین ابراز نگرانی شدید کرد.
افتتاح نمایشگاه «هنر اسلامی آرابسک» در قدس
نمایشگاه «هنر اسلامی آرابسک» در موزه هنرهای اسلامی قدس با هدف نمایش آثار هنر اسلامی و چگونگی مطالعه این هنر اسلامی افتتاح شد.
مدیران مدارس از فضای «پیوند مسجد و مدرسه» استفاده کنند
حجت‌الاسلام میرشاه‌ولد:
مدیر ناحیه شهید مطهری مرکز رسیدگی به امور مساجد معتقد است: توقع ما از آموزش و پرورش این است که مدیران مدارس از این فضای پیوند مسجد و مدرسه استفاده کنند. یقیناً اگر بتوان نسل جوان را مسجدی و آنها را به خانه‌های خدا پیوند زد، سعادت و خوشبختی آنها تضمین می‌شود.
گرامیداشت دریادلان سانچی در مساجد تهران
بسته ویژه خبری بیست‌و‌ششم دیماه:
گرامیداشت دریادلان سانچی در مساجد تهران ، اعلام برنامه های مسجدی اوقاف در دهه فجر، تدریس خارج فقه در «مسجد انصارالحسین (ع)» و برگزاری مراسم یادواره شهدا در مسجد باب الحوائج (ع) از عنوین مهم اخبار بسته ویژه خبری بیست و ششم دیماه هستند.
اولین کاروان از طرح«هرمسجد یک جهیزیه» اعزام شد
گزارش تصویری؛
۱۱۰ جهیزیه در قالب طرح «هر مسجد؛ یک جهیزیه» برای نوعروسان نیازمند تهرانی تامین و ارسال شد.
پیگیری مشکلات زوج‌های جوان از اهداف اصلی مساجد است
در نشست خبری اولین کاروان هرمسجدیک‌جهیزیه مطرح شد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد یکی از دغدغه های مرکز رسیدگی به امور مساجد همواره رسیدگی به امور جوانان و بانوان دانست و گفت: در این راستا علاوه بر شعار سال که «مسجد و بانوان» است طرح هایی مثل «پیوند مسجد و مدرسه» و «هر مسجد یک جهیزیه» در این مرکز در حال اجرا است.
مراسم یادبود دریانوردان غیور سانچی در مساجد تهران
سه‌شنبه26 دیماه برگزار می‌شود؛
در پی حادثه تلخ و جانکاه حادثه نفتکش سانچی، ائمه جماعات و نمازگزاران مساجد، به پاس خدمات این دریادلان و تسلای خاطر بازماندگان داغدارشان، با قرائت قرآن کریم و دعای توسل، یادشان را گرامی خواهند داشت.
بسیج اعضای مسجد کبک کانادا برای کمک به بی‌خانمان‌ها
اعضای مرکز فرهنگی ـ اسلامی مسجد شهر کبک کانادا که سال گذشته ۶ نفر از نمازگزاران آن در حادثه تیراندازی جان خود را از دست دادند، برای کمک به بی‌خانمان‌ها بسیج شده‌اند.
اولین کاروان طرح«هرمسجد یک جهیزیه» فردا اعزام می‌شود
بسته ویژه خبری بیست‌و‌چهارهم دیماه:
آماده شدن اولین کاروان جهیزیه مساجد تهران، برگزاری مراسم یادواره شهدا در «مسجد پنبه چی»،مسابقه کتابخوانی در «سلام بر ابراهیم» در مسجد جامع امام رضا(ع)، برگزاری جلسات تفسیر قرآن در «مسجد سادات اخوی» و ممنوعیت ورود یک پیرزن فلسطینی به مسجدالاقصی از عناوین مهم بسته ویژه خبری بیست‌و‌چهارهم دیماه هستند.
مساجد نهاد محرومیت زدایی هستند
امام جماعت مسجد فاطمی(س):
حجت الاسلام میثم علوی ارجمند تقویت بعد اجتماعی مساجد را مهمترین رکن در تقویت اعتماد مردم به مساجد دانست که نتیجه آن حضور پررنگ‌تر آنها در این نهاد مردمی خواهد بود.
ائمه جماعات رسالت انبیای الهی را برعهده دارند
امام جماعت مسجد حضرت ولیعصر(عج):
حجت الاسلام سید حسین میرخانی وظیفه ائمه جماعات در مساجد را همان رسالت انبیا دانست که مردم در مسائل و مشکلات موجود در همه حوزه‌ها به او رجوع و راهکار می‌خواهند.
رسانه ‌ها در اطلاع رسانی امور خیریه پر رنگ تر عمل کنند
امام جماعت مسجد جامع امام سجاد(ع):
حجت الاسلام مجتبی همدانی گفت: یکى از موضوعات مهم اجتماعى کمک رسانى به همنوعان است که در این راستا مرکز رسیدگى به امور مساجد استان تهران با کمک کمیته امداد امام خمینى(ه) در طرحی با عنوان «هر مسجد، یک جهیزیه» به تهیه جهیزیه براى نوعروسان بى بضاعت پرداخته است.
جزئیات کاروان «هرمسجد یک جهیزیه» اعلام شد
در گفتگو با حجت‌الاسلام صداقت؛
سرپرست معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از اعزام کاروان جهیزیه طرح «هر مسجد یک جهیزیه» به سمت مساجدِ مجری این طرح خبر داد و گفت: قریب به 120 جهیزیه دوشنبه به سمت خانه نوعروسان خواهد رفت.