مسجد جامع امام سجاد در عزای امام سجاد
مراسم سوگواری امام سجاد(ع) از دوم مهر به مدت شش شب در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.
معارفه امام‌ جماعت مسجد باب‌ الحوائج (ع) پرند
آیین معارفه امام جماعت مسجد باب الحوائج(ع) پرند برگزار شد.
محفل «شبی با شهدا» در مسجد جامع امام سجاد(ع)
مراسم «شبی با شهدا» به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.
زندگی ائمه جماعات شهید؛ شهید ‎شاه‌آبادی
شهید شاه‌آبادی در طول تبعید خود مرتباً به منزل علمای اهل سنت می‌رفت و آنان را به مبارزه و مخالفت با نظام فاسد شاه ترغیب می‌کرد.
هفتمین فرخوان ایده های مسجدی
هفتمین فرخوان ایده های مسجدی (فام7) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می‌شود.
همه مسئولان یکصدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.
نشست «آینده فرزندانمان را از مسجد بسازیم»در مسجد جامع امام سجاد(ع)
سلسله نشست‌های «آینده فرزندانمان را از مسجد بسازیم»، در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.
مجالس حسینی، محل بصیرت افزایی
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مجالس حسینی در حقیقت مجالس هدایت و بصیرت افزایی است، گفت: شهادت، اسارت و حفاظت سه قدرت عاشورایی است که بقای دین را تضمین کرد.
صراط مستقیم غایت عزاداری است
حجت الاسلام والمسلمین "سید علی حسینی" در مراسم سوگواری عاشورا با بیان اینکه شیطان تلاش می کند ریا را وارد عزاداری های ما برای اهل بیت (ع) کند، اظهار کرد: باید تلاش کرد تحت هر شرایطی، در صراط مستقیم حرکت کرد تا به این صورت عزاداری های ما دچار ریا نشود. خیلی در این موضوع باید مراقب بود.
تاسوعا و عاشورا مسجد کجا برویم؟
مساجد همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی با برنامه‌های سخنرانی، مرثیه‌خوانی و اطعام میزبان سوگواران حضرت سیدالشهداء(ع) می‌شوند.
امکان بیمه مسئولیت مدنی با تخفیف 50 درصدی برای مساجد
مدیر بازاریابی شرکت بیمه دانا گفت: هیئت امنای مساجد می‌توانند به نمایندگی‌های شرکت بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت بیمه‌نامه خود اقدام کنند
برنامه‌های بسیج زنان در مساجد
رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه برای ادامه راه انقلاب اسلامی باید دوباره به مسجد بازگردیم، گفت: مسجد بسیاری از موضوعات و مشکلات موجود در انقلاب اسلامی را بدون صرف هزینه و نیاز به آموزش برطرف می‌کند.
بیانیه‌ی مرکز رسیدگی به امور مساجد در اعتراض به حواشی "همایش دستاوردهای دولت"
مرکز رسیدگی به امور مساجد در واکنش به موضع گیری دولت در قبال موضوعاتی چون مذاکره ی مجدد، مقاومت دارای منفعت و غیره و همچنین حرمت شکنی برخی مدعوین مراسم (خانم های دارای پوشش نامتعارف و غیر شرعی) در همایش دستاوردهای دولت با حضور برخی از اعضای کابینه و ریاست جمهور، بیانیه‌ای منتشر کرده است.
فراخوان مقاله‌نویسی ائمه جماعات
فراخوان مقاله‌نویسی ویژه ائمه جماعات استان تهران با موضوع «راهکارهای اجرایی نقش آفرینی مساجد در گام دوم انقلاب» در ‌آستانه روز جهانی مسجد اعلام شد.
اندروزگو از مسجدقندی تا کوی‌شهادت
سیدمحسن اندرزگو فرزند سوم شهید اندرزگو می‌گوید: پدر ما چندین بار خدمت حضرت امام رسیده بود و اجازه خواسته بود که شاه را بزند و قدرت این کار را هم داشت، یعنی نفوذی که اندرزگو به کاخ شاه داشت شاید خود درباری‌ها هم نداشتند، به‌طوری که با رئیس دفتر علم رفیق شده بود و داخل مجموعه می‌شد و شاه را می‌دید، شاهی که دنبال اندرزگو بود و برای زنده و مرده او 60 میلیون جایزه گذاشته بود، اما امام می‌گفت: "ترور شاه چیزی را عوض نمی‌کند".
افتخار می‌کنیم که سرچشمه همه پاکی‌ها در جامعه، مسجد است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: افتخار می‌کنیم که پایگاه و سرچشمه پاکی‌ها در جامعه مسجد است. جا داشت مدارس نیز این چنین بودند که نیستند.
اعزام مبلغ به 200 مسجد تهران
معاون فرهنگی امور مساجد از اعزام 40 مبلغ به قریب به 200 مسجد در ایام دهه ولایت خبر داد.
کارگاه آموزشی روایتگری  ویژه ائمه جماعات برگزار شد
کارگاه آموزشی روایتگری با موضوع غدیر، ویژه ائمه جماعات مساجد استان تهران به همت معاونت فرهنگی ـ اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.
مدیران آموزشی دانش آموزان را به حضور در مساجد تشویق کنند
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با تاکید به نقش والدین در حضور پررنگ فرزندانشان در مساجد گفتند: تشویق دانش آموزان برای حضور در مساجد توسط مدیران آموزشی، یکی از مسئولیت های آنها است.
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی) به زائران بیت الله الحرام
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین مسائل جهان اسلام، مسأله‌ی فلسطین است که در رأس همه‌ی مسائل سیاسی مسلمانان با هر مذهب و نژاد و زبان قرار دارد، تاکید کردند: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است.