امروز چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶
هدر خبری و تحلیلی
انقلاب اسلامی پدیده دوران است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: انقلاب ما پدیده دوران است، پدید‌ه‌ای که قرن‌ها و اعصار متمادی همه انبیا و اولیا انتظار آن را داشتند.
امروز صبح هزاران نفر در مسجدالحرام نماز آیات خواندند+ تصاویر
همزمان با ماه گرفتگی صبح امروز که در بسیاری از کشورهای منطقه قابل رؤیت بود، زائران مسجدالحرام نماز آیات به جا آوردند.
دولت یونان بار دیگر زمان افتتاح مسجد آتن را تغییر داد
روز گذشته وزیر یونانی از تغییر زمان افتتاح مسجد آتن و به تاخیر افتادن افتتاح رسمی تا ماه مارس خبر داد. گفته می شود مسلمانان پایتخت یونان هیچ مسجد رسمی ندارند.
جریمه ناچیز برای فردی که تهدید کرد مسجد اسکاتلند را به آتش می کشد
فردی که با یک تماس تلفنی طولانی تقریبا ۸ دقیقه ای، به مسلمانان اهانت کرده و تهدید کرده بود که مسجد را به آتش می کشد، تنها ۳۰۰ یورو جریمه شد.
ساخت ۲۵۰۰ مسجد طی ۲۸ سال در قرقیزستان
مدیر کمیسیون امور دینی قرقیزستان از ساخت بیش از ۲۵۰۰ مسجد در این کشور طی ۲۸ سال خبر داد.
حرم امام حسین (ع) در عزای حضرت زهرا(س) سیاهپوش شد+ تصاویر
به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) صحن های مختلف حرم امام حسین ( علیه السلام) با پارچه نوشته های مشکی سیاهپوش شد.
افتتاح مسجد جامع «الملتقی» در عمان
مسجد جامع «الملتقی» با حضور مقامات عمانی در شهر «صُحار» این کشور افتتاح شد.
روز «از مسجد من بازدید کن» در مساجد بریتانیا برگزار می شود
در حالی که از سال ۲۰۱۵ تاکنون هر ساله روز «از مسجد من بازدید کن» در بریتانیا برگزار شده، امسال برای پنجمین سال، این ابتکار با شرکت ۲۰۰ مسجد دنبال می شود.
تعیین بودجه ارتقاء مسجد اعظم وینیپگ در کانادا
جامعه اسلامی شهر وینیپگ در مینه توبای کانادا پس از تلاش های فراوان بالاخره موفق شدند بودجه ای برای ارتقاء وضعیت امنیتی و نورپردازی مسجد اعظم به دست بیاورند که شامل مرکز جوانان و سالن اجتماعات نیز می شود.
ابتکار آیسسکو؛ فرصتی برای تبیین ظرفیت قرآنی سرزمین صلح
انتخاب «بندر سری بگاوان» به‌ عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۹ از سوی آیسسکو، فرصتی برای آشنایی ساکنان جهان اسلام با ظرفیت قرآنی سلطان‌نشین برونئی، معروف به سرزمین «صلح و آشتی»، است.
افتتاح بزرگترین مسجد بالکان تا پایان ۲۰۱۹
سازمان خیریه دیانت که مسئول ساخت بزرگترین مسجد بالکان در تیرانا پایتخت آلبانی می باشد اعلام کرده که ۷۰ درصد ساخت و ساز این مسجد انجام گرفته و این مسجد تا پایان ۲۰۱۹ افتتاح می شود.
روایت امام جماعت مسجد جامع غدیر خم از انقلاب اسلامی
گفتگو
آیت‌الله مجد امام جماعت مسجد جامع غدیر خم در محضر علامه طباطبایی هم کسب فیض کرده بود و نحوه تالیف تفسیر المیزان را برای ما روایت کرد. وی مبارزه را از سال 42 آغاز کرد و همگام با نهضت امام، در تهران جلساتی با سایر روحانیون مبارز تشکیل می‌دادند از جمله با شهید مفتح که خاطرات زیادی از وی دارد.
به موضوع معیشت ائمه جماعات توجه بیشتری شود
امام جماعت مسجد النبی(ص)
امام جماعت مسجد النبی(ص) محله کوی دانشگاه موضوع معیشت ائمه جماعات مساجد را موضوع مهمی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: روحانیون و ائمه جماعات از اقشار ضعیف جامعه هستند که باید نسبت به بهبود معیشت آنها توجه لازم صورت گیرد.
برنامه‌های مسجد جامع نبی اکرم(ص) اعلام شد
همزمان با فاطمیه اول
امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص) خبرداد: مراسم سوگواری در فاطمیه اول همراه با با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد جامع نبی اکرم(ص) برگزار می‌شود.
برای رسیدن به مسجد طراز، باید از ایده‌های جوانان بهره گرفت
امام جماعت مسجد مفتخر:
امام جماعت مسجد مفتخر با ابراز خرسندی ازجوان‌گرایی در مدیریت امور مساجد تاکید کرد: لازم است برای دست یابی به مسجد طراز و نمونه اسلامی از مدیریت و ایده ها و نظرات جوانان استفاده شود.
عزاداری ایام فاطمیه در «مسجد جامع قلهک» برگزار می‌شود
با مرثیه خوانی موذن
مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مسجد جامع قلهک برگزار می شود.
حضرت فاطمه(س) شناسنامه شیعه است
آیت‌الله خاتمی:
خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: حضرت فاطمه(س) شناسنامه شیعه است و راهی را که ما انتخاب کردیم، راه فاطمه زهرا(س) است.
کسی حق تفسیر قرآن دارد که نظر و رأی پروردگار را از آیه بداند
استاد انصاریان:
محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: کسی حق تفسیر قرآن دارد که نظر، رأی و خواست پروردگار عالم را از آیه بداند؛ آیات قرآن معلم می خواهد؛ معلم آن هم امت نیست! اوّلین معلم قرآن پیغمبر اسلام(ص) است.
حضرت زهرا(س) حمایت از ولایت را به شیعیان آموزش دادند
حجت الاسلام ادیب یزدی:
حجت الاسلام ادیب یزدی گفت: حضرت زهرا(س) و فرزندان ایشان با ایثار و فداکاری راه قیام بر علیه ظلم، حفظ اسلام و حمایت از ولایت را به همه شیعیان آموزش دادند.
شواهد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در منابع تشیع و اهل سنت
مقاله؛
شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) واقعیتی است که منابع حدیثی و تاریخ شیعه و سنّی بر آن گواه است. برخی به علت عدم آشنائی با حدیث و تاریخ، در این واقعیت تردید نموده اند.