فرهنگ انتظار در مسجد فیروز آبادی
مسجد «فیروزآبادی» با اجرای طرح «سه‌شنبه‌های مهدوی» و ارائه آموزش‌های قرآنی در رشته‌های مختلف و نیز وجود مزار شخصیت‌هایی همچون جلال آل‌احمد در آن یکی از مساجد فعال و نامی در منطقه شهرری است که توانسته به انس اهالی منطقه با مسجد کمکی شایان کند.
 
امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در مساجد
آیت‌الله مجد با اشاره‌به ضرورت تجدیدنظر در برنامه‌های فرهنگی کشور، گفت: مساجد باید در زمینه احیاء و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر فعال تر شوند.
 
تاکید مراجع‌تقلید بر تداوم انقلاب در بستر مسجد
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری‌زاده با بیان اینکه مسجد تجلی‌گاه مفاهیمی همچون امام و امت است، گفت: نظام اسلامی را با رونق مساجد آن می‌شناسند. مراجع تقلید بر تداوم انقلاب در بستر مسجد تاکید دارند.
 
دعا، حقیقت بندگی و پرستش است
دعا مغز و حقیقت بندگی و پرستش و همچنین اسلحه مؤمن و ستون دین و نور آسمان‌ها و زمین است.
 
وجود مشکلات نباید سبب دوری و بی تفاوتی نسبت به دستورات الهی شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان باتقوا اهل انجام واجبات، ترک محرمات و پایبند به اخلاق حسنه است، گفت: وجود مشکلات نباید سبب دوری و بی تفاوتی نسبت به دستورات الهی شود.
 
اهمیت تبلیغ در منظر شهید مطهری
حجت الاسلام محمد مطهری در بزرگداشت چهلمین سال شهادت علامه شهید مرتضی مطهری گفت: فکر نکنیم شهید مطهری صرف داشتن علم و تقوا برجسته شد، بلکه ایشان بسیاری از ظرائف را در مسئله تبلیغ و در مواجهه با اقشار مختلف مردم رعایت می‌کردند.‌
 
ثواب روزه‌ی ماه شعبان از نگاه اهل بیت (ع)
اهل بیت (ع) در روایات متعددی به ثواب بسیار روزه ماه شعبان اشاره کرده‌اند.
 
گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون «اعتکاف»
امام خامنه‌ای: اعتکاف جای عبادت است؛ البته عبادت فقط هم نماز خواندن نیست؛ تماس خوب با معتکفین، ارتباط دوستانه و برادرانه، فراگیری از آنها، تعلیم‌‌دهی به آنها، معاشرت اسلامی را تجربه کردن و آموختن؛ همه‌‌ی اینها فرصتهایی است که در اعتکاف ممکن است پیش بیاید؛ [برای] این باید برنامه‌‌ریزی بشود.
 
جلسات آموزش قرآن «سعید حاجیان» در مسجد آل‌یاسین آغاز شد
مراسم افتتاحیه جلسه آموزش قرآن سعید حاجیان، قاری و حافظ قرآن کریم، با حضور قاریان و حافظان در مسجد آل یاسین برگزار شد.
 
گناه با انسان چه می‌کند؟
گناه یا معصیت در ادیان ابراهیمی به معنای نقض اراده و قانون خداوند است؛ و در اصطلاح مذهبی به معنی خلاف است. به باور پیروان گروهی از ادیان انسان جزای گناه را یا در این جهان و یا در جهانی دیگر می‌بیند. در قرآن و روایات گناه را به دو گروه گناهان کبیره و گناهان صغیره تقسیم کرده اند.
 
پاداش عمل صالح زن و مرد مساوی است
مفسر و مترجم قرآن و نهج البلاغه گفت: ارزش عمل صالح زن هم مانند عمل صالح مرد است و پروردگار در روز قیامت پاداش عمل را تقسیم نمی کند و در واقع ارزش عمل مرد و زن در پیشگاه خدا مساوی است.
 
دومین همایش منطقه‌ای استاد و مسجد در مشهد برگزار شد
رئیس بسیج اساتید کشور گفت: یکی از نظریه‌پردازان فتنه‌گر به تازگی در دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت که اتقلاب از اول غلط بوده است.