یک مسجد، ۴۰ سال انتخابات
سینما «مونت‌کارلو» در سال ۱۳۵۴ توسط آیت‌الله حیدرعلی جلالی‌خمینی از شاگردان امام خمینی(ره) به مبلغ سه میلیون تومان خریداری و با اقامه نماز توسط آیت‌الله العظمی سیداحمد خوانساری، فعالیت آن به عنوان مسجدالنبی(ص) آغاز شد.
 
شناخت زمانه، مهمترین ویژگی شهید مطهری بود
آیت الله موحدی کرمانی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد شهادت علامه شهید مطهری گفت: در بین تمام ارزش های استاد مطهری، ممتازترین ارزش ایشان، زمان شناسی و شناخت زمانه خود بود.
 
جامعه روحانیت با دست پر در گام دوم انقلاب حضور پیدا می‌کند
حجت اسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی: جامعه روحانیت با دست پر در گام دوم انقلاب اسلامی حضور پیدا می‌کند
 
بازخوانی بیانات امام(ره) و رهبرانقلاب درباره ۱۲ فروردین
۴۰ سال پیش در چنین روزی نتایج همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ دهم و یازدهم فروردین ۱۳۵۸ انجام شد، اعلام و از سوی امام خمینی(ره) بنیان گذار این حکومت به عنوان «روز جمهوری اسلامی» نامگذاری شد.
 
در 12 فروردین، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به بار نشست
12فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.
 
مساجد خاستگاه گام اول و پیشران گام دوم انقلاب اسلامی
نقش و اثربخشی مسجد در شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی امری مبرهن و روشن بر همگان هست. نقش مسجد در شبکه‌سازی و انسجام‌بخشی نیروهای انقلاب در مبارزه‌ای سخت و نفس‌گیر در آغازین روزهای جنبش اسلامی تحت رهبری حضرت امام(ره) امری ‌انکارناپذیر است.
 
مخاطب بیانیه گام دوم، به صورت خاص جوانان رشید ما هستند
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: مخاطب این نامه به صورت خاص و ویژه جوانان رشید ما هستند. رهبر جوان باور ما شدیداً به جوانان دلبسته است. خوب جوان را می‌شناسند، آفاق ذهن او، دلشوره‌های او را بهتر از هر کسی می‌شناسند و رویش‌های عظیم انقلاب را در تربیت نسل جدید می‌دانند.
 
چهل سالگی انقلاب اسلامی
در این مقاله بر آنیم تا به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران به ابعاد گوناگون این انقلاب شکوهمند بپردازیم و ثمرات مختلف این حماسه بزرگ را در عرصه‌های علمی، سازندگی، نظامی، سیاسی، فرهنگی، اقتصاد،‌ اقتدار منطقه‌ای و بین المللی بررسی نماییم. امید است این مقاله به سهم خود در راستای روشنگری برای نسل جوان مفید بوده باشد.