امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
هدر خبری و تحلیلی
مسجد چوبی شهر سامسون ترکیه، گنجینه ای بازمانده از روم شرقی/تصاویر
مسجد چوبی شهر سامسون ترکیه از جمله بناهای اسلامی به جا مانده از دوران امپراطوری روم شرقی است که با گذشت 800 سال هنوز هم به عنوان محل عبادت به کار خود ادامه می دهد.
دستان پلید اسرائیل در کشتار مسلمانان روهینگیا مشهود است
تحلیلگر سیاسی عراقی:
ابواحسان خاقانی با اشاره به این که مستندات زیادی در زمینه همدستی رژیم‌ صهیونیستی با ارتش جنایتکار میانمار وجود دارد، تأکید کرد: اسرائیل با فروش سلاح به میانمار در جنایات کشتار مسلمانان روهینگیا سهیم شده است.
نسل کشی مسلمانان در میانمار برای واشنگتن در اولویت نیست
نظریه پرداز آمریکایی:
محقق آمریکایی معتقد است که رژیم واشنگتن حوادث را از طریق لنز منافع ملی خود می بیند، بنابراین در مورد حوادث مشابه موضع های متفاوتی اتخاذ می کند.
اهداف و زوایای سفر مقتدا صدر به عربستان
سفر رهبر جریان صدر عراق به عربستان و دیدار با مسئولان سعودی از جمله محمد بن سلمان که دیدگاه ضد ایرانی دارد سخت توجه ناظران و تحلیلگران امور را به خود مشغول کرده است.
مساجد برتر هند از نظر معماری اسلامی/ بازار بانوان و مدینة الثانی + عکس
هند از جمله کشورهایی است که مساجد قدیمی باشکوه و برگرفته از معماری اسلامی دارد و در این مساجد شبستان‌های بزرگ با طاق‌های سه گنبدی یا پنج گنبدی دیده می‌شود.
انزوای منطقه ای عربستان، نتیجه سیاستهای تروریستی ریاض
گزارش بین الملل:
سیاست های حاکمان بی تجربه و جوان سعودی و ماجراجویی های منطقه ای آنها منجر به ایجاد شکاف هرچه بیشتر میان ریاض و دیگر کشورهای اسلامی در منطقه شده است.
اهداف معاون ترامپ از سفر به اندونزی اسلامی / چرایی بازدید از مسجد استقلال جاکارتا
گزارش تحلیلی بین الملل:
سفر «مایک پنس» به اندونزی و بازدید از مسجد استقلال در جاکارتا نشان از تلاش واشنگتن برای بهبود روابط با کشورهای اسلامی منطقه به منظور هدف والاتر مهار چین است.
مسجد 150 ساله محمدی، میراث اسلامی درخشان مالزی
معرفی مساجد جهان:
مسجد محمدی مالزی با حدود 150 سال قدمت توسط سلطان محمد دوم ساخته شده و یکی از قدیمی ترین میراث اسلامی این کشور به حساب می آید.
راه قدس از کربلا می گذرد
بازخوانی یک شعار قدیمی اما اصیل:
آزادسازی فلسطین و سرزمین های اشغالی از چنگ رژیم اشغالگر قدس همواره یکی از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی بوده که به نظر می رسد اکنون در حال محقق شدن است.
مسجد رامپاتی هند، تلفیقی از معماری بی نظیر هندو - اسلامی
مسجد رامپاتی شهر احمد آباد هند یکی از بی بدیل ترین آثار تاریخی اسلامی در این کشور به حساب می آید که در ساخت آن از معماری تلفیقی هندو – اسلامی استفاده شده است.
مسجد «مینسک»، نگین معماری پایتخت بلاروس
معرفی مساجد جهان:
مسجد شهر مینسک واقع در بلاروس نخستین بار در قرن هجدهم میلادی توسط جامعه تاتارهای این کشور به سال 1890 میلادی ساخته شد و ساخت بنای جدید آن به سال 2014 میلادی باز میگردد.
حملات ترامپ، عاملی در جهت کاهش رشد اسلام هراسی
یادداشت / بین‌الملل
به آتش کشیدن مساجد در آمریکا توسط نژادپرستان این کشور، چنان برکاتی برای مسلمانان داشته که شاید هیچ پدیده ای جز ترامپ، نمی توانست با گستاخی ها ی خود تا این حد به اسلام و مسلمانان خدمت کند.
مسجد کبود ایروان، نماد قدرت انقلاب اسلامی در نهضت بازسازی مساجد / تصاویر
معرفی مساجد جهان
مسجد کبود ایروان با بیش از 250 سال قدمت، از جمله نمادهای هنر و عشق معماران برجسته ایرانی در بازسازی مساجد جهان به حساب می آید.
مسجد جامیا مقدونیه، اوج هنر اسلامی در قلب اروپا / تصاویر
مسجد جامیا مقدونیه که از مفاخر هنر اسلامی در اروپا به حساب می آید در شهر تتوو واقع در کشور مقدونیه قرار گرفته است.
حمله به مساجد، حاصل ترس از نابودی جامعه آمریکا
گزارش تحلیلی بین الملل:
حمله به مساجد آمریکا را نباید تنها به شکل پدیده ای مستقل و جرمی اجتماعی نگریست. بلکه چنین حملاتی حاصل شکل گیری جریانی عظیم و اجتماعی است که مهار کردن آن البته کار ساده ای نیست.
ضعف دولت مرکزی میانمار؛ عامل کشتار مسلمانان روهینگیا
یادداشت بین الملل؛
یکی از عوامل مهم در پدید آمدن کشتار مسلمانان میانمار، ضعف دولت مرکزی در برابر راست گرایان افراطی بودایی و البته عملکرد کاملا منفعلانه سازمان همکاری اسلامی است.
بررسی تاریخچه اسلام و مسجد در چین
یادداشت بین الملل:
پیشینه ورود اسلام به چین به قرون هشتم تا پانزدهم میلادی باز میگردد. یعنی زمانی که این دین مقدس به واسطه رفت و آمد مسلمانان به چین جهت انجام اموری چون تجارت و کشاورزی در این کشور ترویج شد. امروزه مساجدی چون کوانگ تسه در کان گنگ و مساجد شهرهای چانگ آن، چوانچو، هانگ چو و یانگ چو از قدیمی ترین مساجد چین به شمار می روند.
مروری بر موضع یونسکو درخصوص اسلامی بودن مسجدالاقصی
یادداشت
سازمان یونسکو به تازگی با تایید اشغالی بودن مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی اقدام به صدور قطعنامه علیه مقام های این رژیم کرده و خواستار پایان تجاوزهای گسترده خود به اورشلیم و قدس شریف شده است. نوشتار حاضر، مقدمه ای کوتاه بر بررسی مفاد اشاره شده در این قطعنامه است که تقدیم حضورتان میشود.
تخریب مساجد، جنگ مذهبی یا سیاسی داعش
مقاله
دشمنان قسم‌خورده درصددند تا مساجد را تخریب کرده و این‌چنین به همگان ثابت کنند که آنها با دین و مذهب سایر مسلمانان مشکل دارند و این جنگ و ستیز، جنگی مذهبی است.