امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۵۹
هدر خبری و تحلیلی
پشت پرده خبر ادعایی انفجار تروریستی یازدهم محرم در بحرین
گزارش تحلیلی:
در مورد خبر ادعایی وقوع انفجار تروریستی در روز یازدهم محرم در بحرین باید پرسید پشت پرده این خبر چیست و انتشار آن به نفع چه کسی است؟
جنایتهای هولناک علیه اقلیت روهینگیا لکه ننگی برپیشانی جامعه جهانی
جنایت‌های قرون وسطایی بودایی‌ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار که با چراغ سبز دولت و ارتش این کشور صورت می‌پذیرد، به لکه ننگ دیگری بر پیشانی جامعه جهانی تبدیل شده است.
21 آگوست 1969، نقطه ای تاریک در تاریخ جهان اسلام
مقاله/ به مناسبت فرارسیدن روز جهانی مسجد:
21 آگوست 1969 به عنوان سالروز حمله صهیونیست های افراطی به صحن مبارک مسجدالاقصی همواره مانند نقطه ای سیاه در تاریخ جهان اسلام ثبت شده و به یادگار خواهد ماند.
بازی دو دوزه ترکیه در جهان اسلام/وقتی قدس ابزار دست عثمانی ها می شود
یادداشت بین الملل:
ترکیه در جریان اخیر مسجدالاقصی و قطر نشان داد که نه تنها کشورهای سنی مذهب بلکه تمامی جهان اسلام موضوعیتی برای دولت اردوغان ندارد.
بررسی زوایای مختلف رای تاریخی یونسکو علیه رژیم صهیونیستی
یادداشت بین المل:
سازمان یونسکو در رای تاریخی خود علیه رزیم صهیونیستی نه تنها اقدامات این رژیم را تهدیدی جدی علیه میراث جهانی تمامی ادیان دانست بلکه اسرائیل را قدرتی غاصب خواند.
رژیم آل خلیفه و تداوم تلاش های ناکام برای سرکوب انتفاضه مردمی در بحرین
گزارش بین الملل:
رژیم آل خلیفه که از سرکوب انتفاضه مردمی در بحرین ناکام مانده است، در ادامه تلاش های ناکام برای خاموش کردن این انتفاضه با چراغ سبز رژیم آل سعود و همزمان با نشست مشترک رئیس جمهور آمریکا با رهبران کشورهای در ریاض آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را به زندان و مصادره اموال محکوم کرد.
راه قدس از کربلا می گذرد
بازخوانی یک شعار قدیمی اما اصیل:
آزادسازی فلسطین و سرزمین های اشغالی از چنگ رژیم اشغالگر قدس همواره یکی از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی بوده که به نظر می رسد اکنون در حال محقق شدن است.
حمله به مساجد، حاصل ترس از نابودی جامعه آمریکا
گزارش تحلیلی بین الملل:
حمله به مساجد آمریکا را نباید تنها به شکل پدیده ای مستقل و جرمی اجتماعی نگریست. بلکه چنین حملاتی حاصل شکل گیری جریانی عظیم و اجتماعی است که مهار کردن آن البته کار ساده ای نیست.
ضعف دولت مرکزی میانمار؛ عامل کشتار مسلمانان روهینگیا
یادداشت بین الملل؛
یکی از عوامل مهم در پدید آمدن کشتار مسلمانان میانمار، ضعف دولت مرکزی در برابر راست گرایان افراطی بودایی و البته عملکرد کاملا منفعلانه سازمان همکاری اسلامی است.
نژادپرستی مدرن، ریشه حملات به مساجد اروپا
گزارش تحلیلی؛
حمله به مساجد و مسلمانان در اروپا را نباید تنها از دریچه اسلام هراسی نگاه کرد. بلکه باید اسلام هراسی را به عنوان متغییری وابسته در دل کینه توزی نژادپرستانه غرب نسبت به مستعمره های سابق خود دید.
بررسی دلایل حمله های نژادپرستانه به مساجد در آمریکا
یادداشت
گروه های افراطی نژادپرست در آمریکا از ماه ها قبل به بهانه انجام عملیات تروریستی توسط گروه های افراطی در این کشور، به خشونت های گسترده و قتل مسلمانان اقدام کرده اند که در حقیقت مشکل رئیس جمهور منتخب و طبقه سفید پوست ایالات متحده با مسلمانان و جامعه رنگین پوست این کشور، بیشتر به مشکلات اقتصادی ناشی از فضای داخلی این کشور بازمی گردد.
رژه آزادی: عراق، خانه بزرگترین پیاده روی جهان علیه ترور
نوشتاری از کاترین شکدم، اندیشمند انگلیسی:
اربعین امروز برای شکست بزرگترین تهدید بر خاسته از ترور، کوته فکری و آزار و اذیت مذهبی، تفرقه و تلقین فکری است. اربعین برای اصلاح بشریت و اعلان حق تنفس آزاد با همه تفاوتهای موجود میان میلیون ها زن و مردی که راهی کربلا شده اند، است. سرزمینی که ظهور یک قهرمان و تولد یک جنبش را به خود دیده است.
جنگ رسانه ای, حربه تروریست های تکفیری داعش برای نجات از جهنم موصل
.
تروریست‌های تکفیری داعش که متحمل شکست سختی از نیروهای عراقی در استان نینوا به صورت عام و شهر موصل به صورت خاص، شده اند، جنگ رسانه‌ای را برای خروج از باتلاق موصل در دستور کار خود قرار دادند.
قطع صدای اذان، زمینه ساز از بین بردن هویت اسلامی فلسطین
یادداشت بین الملل:
پس از تایید مالکیت مسلمانان بر مسجدالاقصی از سوی یونسکو، حملات گسترده رژیم صهیونیستی به مسلمانان و اسلام در مقیاس کلی و مشخصا فلسطینیان شدت یافت. نتانیاهو که کشور خود خوانده خود را متمدن می نامد، در واکنش به رأی یونسکو گفت که به رأی این سازمان اهمیتی نمی دهد و اساسا یونسکو از نظر وی صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.
اربعین، بزرگترین مانور عبادی – سیاسی شیعیان جهان
یادداشت / نگاهی سیاسی – اجتماعی به مراسم پیاده روی اربعین:
مراسم پیاده روی اربعین، به عنوان بزرگترین مراسم مذهبی جهان، فرصتی است برای نشان دادن قدرت، اتحاد و پتانسیل شیعیان جهان برای حضور یافتن در عرصه های مختلف بین المللی که باید آن را مغتنم شمرد.
بررسی چرایی دفاع دادگاه‌های اروپایی از مسلمانان
یادداشت بین الملل:
دادگاه های اروپایی اخیرا مواضعی تندی علیه آن دسته از گروه های افراطی که مسلمانان و شعائر اسلامی را مورد اهانت قرار می دهند اتخاذ کرده اند. اما سوال اینجاست که حمایت ناگهانی از حقوق مسلمانان از چه روی است؟
حمله به مساجد پاکستان، دلایل و زمینه‌ها
یادداشت
حمله تروریستی روز جمعه به مسجدی در منطقه مهمند پاکستان، دوازدهمین حمله انتحاری انجام شده به مساجد شمال این کشور به شمار می‌آید و از این رو نیازمند بررسی ریشه‌ای حملات تروریستی به مساجد، دلایل و زمینه‌های شکل گیری آن است.
مسجد هراسی، ابزار انتخاباتی احزاب سیاسی اروپا
یادداشت
چند سالی است که اسلام هراسی و تهدید به از بین بردن پدیده های اسلامی در اروپا یکی از مهمترین ابزار تبلیغات انتخاباتی احزاب سیاسی شده است . شرایط کنونی منطقه خاورمیانه نیز بگونه ای زمینه را برای جولان آنان فراهم کرد