راه قدس از کربلا می گذرد
بازخوانی یک شعار قدیمی اما اصیل:
آزادسازی فلسطین و سرزمین های اشغالی از چنگ رژیم اشغالگر قدس همواره یکی از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی بوده که به نظر می رسد اکنون در حال محقق شدن است.
حمله به مساجد، حاصل ترس از نابودی جامعه آمریکا
گزارش تحلیلی بین الملل:
حمله به مساجد آمریکا را نباید تنها به شکل پدیده ای مستقل و جرمی اجتماعی نگریست. بلکه چنین حملاتی حاصل شکل گیری جریانی عظیم و اجتماعی است که مهار کردن آن البته کار ساده ای نیست.
ضعف دولت مرکزی میانمار؛ عامل کشتار مسلمانان روهینگیا
یادداشت بین الملل؛
یکی از عوامل مهم در پدید آمدن کشتار مسلمانان میانمار، ضعف دولت مرکزی در برابر راست گرایان افراطی بودایی و البته عملکرد کاملا منفعلانه سازمان همکاری اسلامی است.
نژادپرستی مدرن، ریشه حملات به مساجد اروپا
گزارش تحلیلی؛
حمله به مساجد و مسلمانان در اروپا را نباید تنها از دریچه اسلام هراسی نگاه کرد. بلکه باید اسلام هراسی را به عنوان متغییری وابسته در دل کینه توزی نژادپرستانه غرب نسبت به مستعمره های سابق خود دید.
بررسی دلایل حمله های نژادپرستانه به مساجد در آمریکا
یادداشت
گروه های افراطی نژادپرست در آمریکا از ماه ها قبل به بهانه انجام عملیات تروریستی توسط گروه های افراطی در این کشور، به خشونت های گسترده و قتل مسلمانان اقدام کرده اند که در حقیقت مشکل رئیس جمهور منتخب و طبقه سفید پوست ایالات متحده با مسلمانان و جامعه رنگین پوست این کشور، بیشتر به مشکلات اقتصادی ناشی از فضای داخلی این کشور بازمی گردد.
رژه آزادی: عراق، خانه بزرگترین پیاده روی جهان علیه ترور
نوشتاری از کاترین شکدم، اندیشمند انگلیسی:
اربعین امروز برای شکست بزرگترین تهدید بر خاسته از ترور، کوته فکری و آزار و اذیت مذهبی، تفرقه و تلقین فکری است. اربعین برای اصلاح بشریت و اعلان حق تنفس آزاد با همه تفاوتهای موجود میان میلیون ها زن و مردی که راهی کربلا شده اند، است. سرزمینی که ظهور یک قهرمان و تولد یک جنبش را به خود دیده است.
جنگ رسانه ای, حربه تروریست های تکفیری داعش برای نجات از جهنم موصل
.
تروریست‌های تکفیری داعش که متحمل شکست سختی از نیروهای عراقی در استان نینوا به صورت عام و شهر موصل به صورت خاص، شده اند، جنگ رسانه‌ای را برای خروج از باتلاق موصل در دستور کار خود قرار دادند.
قطع صدای اذان، زمینه ساز از بین بردن هویت اسلامی فلسطین
یادداشت بین الملل:
پس از تایید مالکیت مسلمانان بر مسجدالاقصی از سوی یونسکو، حملات گسترده رژیم صهیونیستی به مسلمانان و اسلام در مقیاس کلی و مشخصا فلسطینیان شدت یافت. نتانیاهو که کشور خود خوانده خود را متمدن می نامد، در واکنش به رأی یونسکو گفت که به رأی این سازمان اهمیتی نمی دهد و اساسا یونسکو از نظر وی صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.
اربعین، بزرگترین مانور عبادی – سیاسی شیعیان جهان
یادداشت / نگاهی سیاسی – اجتماعی به مراسم پیاده روی اربعین:
مراسم پیاده روی اربعین، به عنوان بزرگترین مراسم مذهبی جهان، فرصتی است برای نشان دادن قدرت، اتحاد و پتانسیل شیعیان جهان برای حضور یافتن در عرصه های مختلف بین المللی که باید آن را مغتنم شمرد.
بررسی چرایی دفاع دادگاه‌های اروپایی از مسلمانان
یادداشت بین الملل:
دادگاه های اروپایی اخیرا مواضعی تندی علیه آن دسته از گروه های افراطی که مسلمانان و شعائر اسلامی را مورد اهانت قرار می دهند اتخاذ کرده اند. اما سوال اینجاست که حمایت ناگهانی از حقوق مسلمانان از چه روی است؟
حمله به مساجد پاکستان، دلایل و زمینه‌ها
یادداشت
حمله تروریستی روز جمعه به مسجدی در منطقه مهمند پاکستان، دوازدهمین حمله انتحاری انجام شده به مساجد شمال این کشور به شمار می‌آید و از این رو نیازمند بررسی ریشه‌ای حملات تروریستی به مساجد، دلایل و زمینه‌های شکل گیری آن است.
مسجد هراسی، ابزار انتخاباتی احزاب سیاسی اروپا
یادداشت
چند سالی است که اسلام هراسی و تهدید به از بین بردن پدیده های اسلامی در اروپا یکی از مهمترین ابزار تبلیغات انتخاباتی احزاب سیاسی شده است . شرایط کنونی منطقه خاورمیانه نیز بگونه ای زمینه را برای جولان آنان فراهم کرد