امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲
هدر خبری و تحلیلی
مسجد جامع ارشاد، همت خود را بر باز بودن دائم این مسجد، قرار داده
امام جماعت مسجد جامع شهر ری:
حجت الاسلام سعادتی گفت: اقدام ما برای باز بودن مسجد جامع ارشاد شهر ری در تمام ساعات روز، در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ایجاد مسجد برقرار است.
ضرورت ایجاد الگوی خودکفایی در مساجد
حجت الاسلام سلحشور بررسی کرد:
مدیر اداره فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: امروزه گاهی نهاد‌ها و سازمان‌هایی، کمکی را به مساجد تخصیص می‌دهند که ممکن است رئیس و یا مسئول بعدی آن‌ها را لغو کند. لذا الگوی خودکفایی برای مساجد ضروری است تا بتوانند به صورت مستقل عمل کنند.
ظرفیت‌های پیاده‌روی اربعین، چه خلاء‌هایی را پر می‌کند؟
یک پژوهشگر دینی تبیین کرد:
یک پژوهشگر دینی با اشاره به تداوم نگاه هیجانی و احساسی به پیاده روی اربعین گفت: جایگاه، ظرفیت و آسیب‌های اربعین مسائل مهمی هستند که باید به موازات هم مورد پژوهش قرار گیرند.
جلوه‌هایی از ساده‌زیستی و مردم‌داری حاج‌آقا مرتضی تهرانی
آیت‌الله دین‌پرور عنوان کرد:
آیت‌الله دین‌پرور ضمن اشاره به جنبه‌های عملی، اخلاقی و معنوی شخصیت آیت‌الله تهرانی به تمجید از منش ساده‌زیستی و مردم‌داری ایشان پرداخت و عنوان کرد: به نظرم رفتارهای ایشان بهترین جلسه درس اخلاق بود که مردم را در صراط مستقیم قرار می‌داد.
مسجد مکان خوبی برای ترویج روحیه ورزشکاری است
مهدی رجب زاده:
کاپتان باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: وقتی اسم یک باشگاه را باشگاه فرهنگی ورزشی می‌گذاریم باید در زمینه فرهنگی هم کارهایی انجام دهیم.
مساجد حافظ دستاوردهای انقلاب هستند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
ساداتی نژاد با بیان اینکه مسجد محل آموزش است، گفت: امام راحل درباره کارکرد مساجد فرمودند که مساجد، سنگر است. این بدان معناست که مساجد، این انقلاب و نظام و دستاوردهای آن را حفظ می‌کنند.
استفاده از فضای رمضان در مساجد برای جذب جوانان
حجت الاسلام صفی یاری مطرح کرد:
امام جماعت برگزیده همایش«پیوند مسجد و مدرسه» گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان فضای تربیتی زیبایی ایجاد می‌کند که مساجد می‌توانند از این فضا در راستای جذب نوجوانان به مساجد استفاده کنند.
فضای لازم برای عبادت در کنار استادیوم‌های ورزشی کم است
سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران:
سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه در حال حاضر فضای لازم برای عبادت در کنار استادیوم‌های ورزشی کم است، گفت: سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های معنوی و ساخت مساجد خطاهای ما را کاهش می‌دهند.
در کنار ورزشگاه‌ها باید مسجد ساخته شود
مهاجم اسبق تیم ملی:
علی لطیفی مهاجم اسبق تیم ملی، گفت: روحانیون باید کاملا مسلح و مسلط به مطالب ورزشی باشند تا نوجوانان را به سمت ورزش و سلامتی سوق دهند.
ایجاد شبکه امامت؛ راه‌حل پیوند مسجد و مدرسه
رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی:
حجت الاسلام صمصام‌الدین قوامی با بیان اینکه باید سه ضلعی مجتمع یا محله، مسجد و مدرسه ایجاد شود، گفت: ایجاد شبکه امامت، راه‌حل پیوند مدرسه و مسجد و تقویت تربیت مسجدی است.
با پیوند مسجد و مدرسه، مسجد را به مدارس می‌بریم
امام جماعت مسجد ثارالله
حجت‌الاسلام تقوا با بیان اینکه اجرای پیوند مسجد و مدرسه یک کار بنیادی و پایه‌ای است، عنوان کرد: در طرح پیوند مسجد و مدرسه در واقع مسجد را به داخل مدرسه می‌بریم
مجریان«پیوند مسجد و مدرسه» باید ارتباط با جوانان را بیاموزند
کارشناس فرهنگی ناحیه شهید اشرفی اصفهانی:
حجت الاسلام عبدی گفت: گام اول برای گرفتن نتیجه بهتر در این طرح، آموزش ائمه جماعات در نحوه ارتباط صحیح با کودکان، نوجوانان و دانش آموزان است.
مدیران مدارس ارتباط خود را با امام جماعت محل حفظ کنند
امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج):
حجت‌الاسلام بیگ محمدلو گفت: تنها توقعی که از دست‌اندرکاران آموزش و پرورش داریم این است که مدیران مدارس ارتباط خود را با امام جماعت محل حفظ کنند و این ارتباط را ارتقا دهند
تمام گروه‌های سنی در «پیوندمسجدومدرسه» جذب مسجد شدند
امام جماعت مسجد بقیع:
حجت‌الاسلام پرویزی گفت: در حال حاضر، فضای مسجداز نظر سنی، یک مقداری متفاوت شده است، یعنی حضور نوجوانان و جوانان و دانش‌آموزان به مسجد مخصوصاً در بعضی از ایام خیلی چشمگیر و مشخص است.
برنامه‌های مسجد مناسب با روحیات دانش‌آموزان باشد
امام جماعت مسجد المهدی(عج):
حجت‌الاسلام ناسخیان گفت: در مسجد تنها به گفتن احکام و قرآن اکتفا نکنیم، شرایط مسجد را طوری فراهم کنیم که دانش آموزان رقبت حضور در مسجد را پیدا کنند.
همفکری آموزش و پرورش و امور مساجد ضامن موفقیت طرح پیوند مسجد و مدرسه
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت‌الاسلام مرادعلی بیگی گفت: «طرح پیوند مسجد و مدرسه» باید مقداری ویرایش شود یعنی باید در راستای این طرح جلساتی میان آموزش و پرورش و مسئولان مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شود و همفکری در راستای هر چه بهتر انجام شدن این طرح صورت گیرد.
طرح «پیوند مسجد و مدرسه» باید تقویت شود
امام جماعت مسجد حضرت رقیه(س):
حجت‌الاسلام فغانی: بودجه‌ای که سال گذشته در اختیار ما گذاشته شد خوب بود و ما توانستیم با آن اقداماتی را انجام دهیم ولی این محتوا نداشتن باعث ضعف این طرح شده است.
برگزاری جشن تکلیف  108 دانش‌آموز  پسر در راستای«پیوند مسجد‌ و مدرسه»
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت الاسلام زارع گفت: پس از مطرح شدن پیوند مسجد و مدرسه فضای خوبی برای همکاری با مدارس ایجاد شد و در پی آن با همکاری مدیران مدارس 108 جشن تکلیف برای 108 دانش آموز پسر گرفته شد.
لزوم حمایت بیشتر آموزش و پرورش از «پیوند مسجد و مدرسه»
امام جماعت مسجد آل یاسین:
حجت‌الاسلام شربیانی گفت: شایسته است مدیران مدارس و مسئولان آموزش و پرورش کمی بیشتر نسبت به ائمه جماعات توجه داشته باشند؛ با توجه به اینکه بنده از چند سال پیش هم امام جماعت بودم متاسفانه مدیران مدارس، مربی پرورشی و مسئولان فرهنگی مدرسه حمایت چندانی از ما ندارند
هدف «پیوند مسجد و مدرسه» کادرسازی نظام اسلامی است
امام جماعت مسجد حسین بن علی(ع):
حجت‌الاسلام صفی‌یاری گفت: لازم است امام جماعت و مربیان تربیتی مدارس با صرف وقتِ مناسب در مسجد و انگیزه‌سازی در برنامه‌ها، باعث رشد و شکوفایی نوجوانان در مسجد شوند و بدانند هدفِ اصلی پیوند مسجد و مدرسه، کادرسازی برای نظام اسلامی است.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳