امروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۳:۴۸
هدر خبری و تحلیلی
تلاوت عادلی و گروه آذربایجان در مسجد جامع پیشوا
همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن
همزمان با برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مهدی عادلی و گروه آذربایجان در مسجد جامع پیشوا و حبیب صداقت و گروه الغدیر در مسجد لیلة القدر به تلاوت کلام الله مجید می‌پردازند.
محافل انس با قرآن در مساجد تهران برگزار می‌شود
همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن
همزمان با برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران، محافل انس با قرآن با حضور قاریان ملی و بین‌المللی در برخی از مساجد تهران برگزار می‌شود.
کرسی‌های تلاوت دارالقرآن نفحات در مساجد تهران
با تلاوت قاریان ممتاز کشور
دارالقرآن نفحات به منظور گسترش فعالیت های قرآنی در سطح جامعه، کرسی های تلاوت خود را در مساجد تهران برپا کرده‌ است.
مروری بر زندگی امام سجاد(ع) از مدینه تا شام
به مناست میلاد سیدالساجدین
آن روزها در جهان اسلام چهار نقطه بسیار حساس و مهم بود: دمشق، کوفه، مکه و مدینه، حرم مقدس رسول الله مرکز یادها و خاطره اسلام عزیز و پیامبر گرامی (ص). امام سجاد در هر چهار نقطه نقش حساس ایفا فرمود، و به دنبال آن بیداری مردم و قیامها و انقلابات کوچک و بزرگ و نارضایتی عمیق مردم آغاز شد.
امام حسین، بزرگ پاسدار مکتب اسلام است
حجت الاسلام میرلوحی:
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه امام حسین(ع) بزرگ پاسدار مکتب اسلام است، گفت: ولادت امام حسین(ع) با اندوه و گریستن پیامبر(ص) همراه بود.
عباس، پرورش یافته شخص امیرالمومنین(ع)
یادداشت؛
حضرت امیر المومنین(ع) برای تربیت و تأدیب حضرت عباس خود بطور مستقیم وقت گذاشته و در دفعات و مراحل متعدد و مختلفی اقدام به آموزش و پرورش شخصیتی و هویتی حضرت عباس نموده اند.
جشن‌ اعیاد شعبانیه در «مسجد حضرت مهدی (عج)»
همزمان با روز پاسدار
جشن های اعیاد شعبانیه در مسجد حضرت مهدی (عج) برپا می‌شود.
عظمت روز سوم شعبان در کلام رهبر معظم انقلاب
همزمان با روز پاسدار
رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره عظمت روز سوم شعبان می‌فرماید: «در این روز کسی متولد شد که سرنوشت اسلام، به او، به حرکت او، به قیام او، به فداکاری , به اخلاص او بسته بود».
برگزاری مراسم اعیاد شعانیه در مساجد تهران
همزمان با روز پاسدار
مراسم اعیاد شعبانیه و سرداران عاشورا در مساجد تهران برگزار می‌شوند.
قرائت دلنشین صلوات شعبانیه + فیلم
اعمال ماه شعبان
یکی از این اعمال با فضیلت ماه شعبان صلواتی منسوب به امام سجاد(ع) است که با نام «صلوات شعبانیه» شناخته می‌شود.
اعمال شب و روز اول ماه شعبان
در آستانه ماه شعبان
فضایل این ماه به دلیل اتصافی که به رسول گرامی اسلام(ص) دارد، به قدری است که آن را مدخلی برای ورود به ماه نزول قرآن و پر برکت‌ترین ماه سال یعنی ماه مبارک رمضان معرفی کرده‌اند.
با صبر و نماز می‌توان حمایت‌های الهی را جلب کرد
استاد قرائتی:
استاد محسن قرائتی در ادامه سلسله مباحث تفسیری خود با موضوع تفسیر قطره ای به بیان آموزه های آیه 153 سوره بقره پرداخت و گفت: صبر و نماز، وسیله‏ جلب حمایت‏ هاى الهى هستند.
عالی‌ترین سطح بلاغت در قرآن، مربوط به آیات قیامت است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه عالی‌ترین سطح بلاغت مربوط به آیات قیامت می‌شود، ابراز کرد: خداوند بسیار روشن، دقیق و پرجاذبه آیات قیامت را بیان می‌کند و انسان را متحیر می‌کند.
نماز جلوه خضوع و خشوع در برابر خداوند است
حجت الاسلام اکبرنژاد :
رییس موسسه فقاهت و تمدن‌سازی اسلامی: نماز جلوه خضوع و خشوع در برابر خداوند است در حالی که مابقی احکام شریعت به اندازه نماز این ظرفیت را ندارند، نماز سنبل همه عبادات است.
نسبت اخلاق و جامعه اسلامی
در گفتگو با آیت‌الله مقدم قوچانی مطرح شد
امام جماعت مسجد علوی معتقد است: بهترین راه برای اینکه اخلاق در سطح جامعه تکامل یابد، این است که با صاحبان خلق نیک بیشتر معاشرت کنیم.
مساجد در جهت دهی به جامعه، مباحث انتظار را نهادینه کنند
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس:
حجت الاسلام محمد رضایی با اشاره به اینکه ماه شعبان سراسر نور است و ولادت های ارزشمندی را داریم، گفت: مساجد در جهت دهی به جامعه مباحث انتظار را نهادینه کنند.
نخستین بار چه کسی لقب «قائم» را به امام عصر(عج) داد؟
گزارش دین و اندیشه
حضرت مهدی(عج) از شدّت محبت و مرحمتی که به دوستانش دارد، به هر کسی که حضرت را با لقب قائم یاد کند، نگاه محبت ‏آمیز می‏ کند.
«تفسیر سوره‌ی برائت» رهبر معظم انقلاب اسلامی
اثری از رهبر انقلاب
سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی از پاییز سال 1350 در مدرسه‌ «میرزاجعفر» مشهد(دانشگاه رضوی فعلی) شروع شد.
مبعث نقطه عطفی در تاریخ بشریت است
صاحب تفسیر کوثر تشریح کرد:
استاد حوزه و دانشگاه معتقد است که نبوت و بعثت پیامبر اکرم(ص) اساسی‌ترین هدیه ‌الهی برای بشریت است از این‌رو مبعث یک عید بشری است و تعالیم حضرت محمد(ص) در تاریخ بشر بی‌سابقه بوده است.
بعثت بازگشایی راه آسمان به زمین است
یادداشت به مناسبت بعثت رسول اکرم(ص)
بعثت پیامبر اکرم (ص) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌شود.