امروز دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۵۴
هدر خبری و تحلیلی
رهبر مسیحیان مارونی لبنان: حساب اسلام از گروه‌های تروریستی جداست
«بشاره راعی»، رهبر مسیحیان مارونی لبنان بر مبرابودن اسلام از اقدامات و جنایات گروه‌های تروریستی که با نام اسلام مرتکب جنایت می‌شوند، تأکید کرد.
وضعیت وخیم آوارگان جدید روهینگیایی در بنگلادش
سازمان ملل اعلام کرد:
سازمان ملل، روهینگیا، پایگاه تخصصی مسجد
حضور سفیر آلمان در حرم مطهر امام رضا(ع)/ بسیار تحت تاثیر فضای حرم و زائران قرار گرفتم
سفیر آلمان در تهران در توئیتر خود نوشت: یک بار دیگر مثل همه جای ایران، مردم ایران با آغوش باز این بار در حرم امام رضا(ع) به من خوش آمد گفتند

دانشگاه آمریکایی نمازخانه دار شد!
دانشگاه ایالت مین در شمال شرقی آمریکا، نمازخانه جدیدی را برای دانشجویان مسلمان و سایر ادیان افتتاح می‌کند.
احیای شعائر حسینی، فرصتی برای الهام‌گیری از مفاهیم اهل بیت(ع)
آیت‌الله حکیم:
آیت‌الله سید محمد سعید حکیم، از مراجع دینی شیعیان در نجف اشرف بر اهمیت احیای شعائر حسینی از سوی مؤمنان و مشارکت در مناسبت‌های دینی تأکید و آن را فرصتی برای الهام گرفتن از مفاهیم مکتب اهل بیت(ع) دانست.
بازدید غیرمسلمانان از مسجد شهر همیلتون کانادا
مسجد شهر همیلتون در استان آنتاریوی کانادا مراسم درهای باز را تحت عنوان «از مسجد ما بازدید کنید» با هدف معرفی مسلمانان این شهر برگزار کرد.
تأکید بر هویت اسلامی بیت المقدس در سمینار اردن
شرکت‌کنندگان در سمینار «قدس؛ پایتخت فرهنگ» که در شهر «عقبه»(جنوب غرب اردن) برگزار شد، بر هویت اسلامی ـ عربی قدس با وجود سیاست‌های یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی تأکید کردند.
پخش مستند «از مسجد مجاور دیدن کنید» از تلویزیون استرلیا
برای نخستین بار مستندی سه قسمتی با عنوان «از مسجد مجاوردیدن کنید»، با هدف به تصویرکشیدن زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان و مقابله با اسلام‌هراسی، از آبان‌ماه سال جاری از شبکه تلویزیونی «اس بی اس» استرلیا پخش خواهد شد.
عزم بلژیک درقطع ارتباط عربستان با مسجد جامع بروکسل
مسجد شهر همیلتون در استان آنتاریوی کانادا مراسم درهای باز را تحت عنوان «از مسجد ما بازدید کنید» با هدف معرفی مسلمانان این شهر برگزار کرد.
ممنوعیت استفاده از بلندگو در برخی مساجد مالزی
حاکم ایالت سلانگور در مالزی با صدور حکمی استفاده از بلندگو برای پخش خطبه‌ها و سخنرانی‌ها را در تمامی مساجد این ایالت ممنوع اعلام کرد.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر