امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۰:۳۹
هدر خبری و تحلیلی
رونق تولید ، کام شیرین مردم با عسل روحانی
گزارشی با طعم عسل
پسر کوچکی که شهد شیرین عسل‌های پدربزرگ زیر زبانش مزه کرده بود بعد از اتمام دروس حوزه و طلبگی به روستا بازگشته تا با تولید عسل سهمی در رونق اقتصاد روستای خود داشته باشد.
«مسجد باقرالعلوم (ع)» کوچک اما به وسعت یک شهر
گزارش؛
مسجد باقرالعلوم (ع) خیابان قزوین تهران، باوجود کوچکی مساحت، یکی از فعال‌ترین مساجد در تهران و مصداق ضرب‌المثل «فلفل نبین چه ریزه، بشکن ببین چه تیزه» است.
مشارکت در طرح «هر مسجد یک‌ خانه»، تمرینی برای نفس است
منصور ارضی:
حاج‌منصور ارضی در مراسم مناجات‌خوانی مسجد ارک گفت: در طرح «هرمسجد یک خانه» مسؤولیتی بر دوش مساجد گذاشته شده و کمک به این امر تمرینی برای نفس است.
پخش گزارش افطاری ساده مساجد از شبکه امید و پنج سیما
هر شب به طور مستقیم
رمضان امسال، شبکه امید و پنج سیما با همکاری معاونت فرهنگی امور مساجد اقدام به تهیه گزارش و پخش مراسم افطاری ساده مساجد می‌کنند.
افتتاح پایگاه تحکیم خانواده در «مسجد خاتم الانبیاء(ص)»
با حضور ۶۰ زوج جوان صورت گرفت
پایگاه ترویج ازدواج و تحکیم خانواده با حضور ۶۰ زوج جوان در مسجد خاتم الانبیاء (ص) بزرگراه شهید محلاتی تهران افتتاح شد.
سایت مسجدکالا پل ارتباطی میان اهالی مسجد با تولید کنندگان محصولات مسجدی است
مدیر عامل سایت مسجدکالا گفت:
مدیر عامل سایت مسجدکالا با اشاره به خدمات ارائه شده در این سایت برای اهالی مسجد گفت: این سایت بهترین مکانی است که دو قشر تولید کننده و مشتری را به یکدیگر پیوند می‌دهد.
اختراع مهم امام جماعت مسجد خاتم برای سمند ال ایکس
گزارش؛
امام جماعت مسجد خاتم(ص) و مخترع ابزارهای الکترونیک است؛ بیش از ۱۵ اختراع دارد. به‌حکم لباس روحانیت، کل وقتش وقف امور مردم است و نیمچه فرصت فراغتش را صرف پژوهش می‌کند. اهل دین و علم است و اهل شروع کارها با «بسم‌الله الرحمن الرحیم».
کارگزاران مسجد در جذب جوانان نقش به سزایی دارند
گزارشی از مسجد قمربنی هاشم(ع) شرق
امام جماعت و خطیب مسجد قمربنی هاشم(ع) معتقد است: مسجد کارخانه آدم‌سازیست. ما باید همراه نوجوانان و جوانان خود قدم برداریم و برای جامعه آینده آدم‌سازی کنیم.
مسجد خاتم الاوصیاء(عج)، ملجاء بی‌خانمان‌ها
گزارش مسجدی
اهل این مسجد دستشان در کار خیر است؛ مسجدی دارند با نمازگزاران پرشمار و کمک‌های مردمی زیاد که تشکیلات مفصلی دارد برای رفع گرفتاری‌های مردم. کار ویژه‌ای هم انجام می‌دهند و برای بی‌خانمان‌ها، خانه اجاره می‌کنند تا بی‌سرپناه نمانند.
نگاهی به خاطرات مداح شهید محسن گلستانی
گزارش
مداح شهید «محسن گلستانی» در خاطرات خود در مجله سروش آورده است: «یادم هست که فقط خدا را صدا زدم، یکبار، دوبار، سه بار... گفتم شاید قسمت ما هم این بوده که این‌طوری آخرین لحظات زندگیمان را بگذرانیم و خدا خواسته که ما این‌طوری و تنها شهید بشویم.»
روحانیون شبهات فضای مجازی را خنثی کنند
حجت الاسلام رفیعی در مسجد جامع غدیر:
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شبهات دینی در فضای مجازی از سوی معاندان و با هدف تخریب دین و اذهان عمومی صورت می‌پذیرد، گفت: علما و روحانیان با پاسخگویی به شبهات جوانان نقشه دشمنان را خنثی کنند.
‌با همت جهادگران، بنای برخی از مساجد شهرکرد تکمیل شد
مسئول گروه جهادی شهید احمدی پناه:
محمد ملک محمدی: گروه جهادی شهید احمدی پناه ابتدای اردوی جهادی 7 روزه در روستای دهنو، مرمت دیوارهای مخروب مسجد این روستا را در تیرماه 97 آغاز و در ادامه تکمیل مساجد روستاهای دیگر شهرکرد را در دستور کار خود قرار داد.
لیست درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر در اربعین97
در آستانه اربعین حسینی
دبیرکل جمعیت هلال احمر و رئیس کمیته امداد و نجات ستاد مرکزی اربعین، اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین را اعلام کرد.
تعامل بین مساجد و سرای محله در «مسجدسرا»
گزارش اجتماعی
شهرداری تهران با احداث پروژه «مسجدسرای» منطقه ۶ علاوه بر اینکه الگویی ویژه از ارتباط بین مسجد و سرای محله را با رویکرد مسجدمحوری برای اولین بار در کشور به نمایش می‎گذارد که با تجمیع ارایه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و شهری در حول مساجد وارد فاز جدیدی از تعامل متقابل مساجد و سرای محلات خواهد شد.
شهید بهشتی و ماجرای ساخت مدرسه علمیه حقانی
گزارش؛
شهید آیت الله بهشتی در جامعه آن روز خیلی مطرح است ولی آنهایی که شهید بهشتی و قدوسی را باهم دیدند، معتقد بودند شهید بهشتی دست نیافتنی است و با این حال اما در بعضی جهات آقای بهشتی از قدوسی استفاده می‌کرد این یعنی مرحوم شهید قدوسی شخصیتی شناخته شده ای نیست.
عوارض اعتیاد آور فضای مجازی در کودکان
کارشناس مباحث تربیتی بررسی کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین تراشیون گفت: فرزندانی که زیاد از فضای مجازی استفاده می‌کنند، دچار پرخاشگری می‌شوند، صرف استفاده کردن از کامپیوتر، هرچند از برنامه‌های خوب آن استفاده شود، سبب پرخاشگری کودکان می‌شود.
بررسی لزوم ساخت وضوخانه و مسجد در تهران
گزارش؛
تاکنون هیچ مسابقه معماری برای طراحی مناسب‌ترین وضوخانه در مساجد برگزار نشده است و گویی معماران مساجد متفق‌القول معتقدند وضوخانه باید دور، کوچک و بدون رفع نیازهای اولیه همه افرادبرای گرفتن وضو باید ساخته شود.
مسجد جامع بازار تهران؛ ویژگی ها و کارکردها
مقاله؛
در مقاله پیش رو ضمن آشنایی با تاریخچه ساخت مسجد جامع بازار تهران و ارائه اطلاعات جامعی از موقعیت مکانی و جغرافیایی این مسجد تاریخی، با جزئیات شبستان های هفت گانه مسجد جامع بازار تهران و نقش ائمه جماعات این مسجد در هدایت مردم آشنا می شویم.
لذت ورزش در جوار مسجد هدایت
گزارشی از یک باشگاه ورزشی متفاوت؛
باشگاه «رزم انتظاران» یک مجموعه ورزشی در جوار مسجد هدایت تهران است که برای بیش از چهل سال، ورزشکارانی مؤمن و متعهد تربیت کرده است. حسن همجواری با مسجد هدایت و حضور یک استاد پیشکسوت که به اخلاق پهلوانی شهرت دارد، موقعیت این باشگاه را ممتاز کرده است.
دوره تخصصی مدیریت مسجد در یک نگاه
گزارش؛
دوره تخصصی مدیریت مسجد با حضور بیش از 1000 امام جماعت مساجد استان تهران پایان یافت.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳