امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
هدر خبری و تحلیلی
تاکید بر همکاری‌های مشترک
بازدید حجت‌الاسلام صداقت از ایکنا:
سرپرست معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از سازمان قرآنی دانشگاهیان و خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.
نقش مسجد در ترویج و اجرای ازدواج آسان / گفتگو با امام جماعت مسجدالنبی(ص) تهرانپارس در خصوص طرح «هر مسجد یک جهیزیه»
پایگاه تخصصی مسجد از طرح «هر مسجد یک جهیزیه» گزارش می‌دهد؛
رسانه‌ها، مساجد و بسیاری از مراکز و نهاد‌هایی که به طور مستقیم با مردم ارتباط دارند، می‌توانند در ترویج ازدواج آسان و تغییر نگرش و باورهای غلط در امر ازدواج نقش به‌سزایی داشته باشند.
حقوق و وظائف زن در رابطه با مسجد
مقاله؛
در احکام عبادی، اجتماعی و سیاسی اسلام بین زن و مرد تفاوتی وجود ندارد چرا که از دیدگاه قرآن معیار سعادت و کمال، ایمان و عمل صالح است و حتی در بعضی موارد زنان الگوی مردان قرار گرفته‌اند (هم از نظر ایمان و هم کفر).
اثرات اجتماعی افطاری‌های ساده در مسجد / معضلات اجتماعی که گریبانگیر مساجد است
در گفت‌وگو با امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) بررسی شد؛
مسجد امام حسن مجتبی(ع) در محله دوراهی قپان و خیابان نعیمی واقع شده است. مسجدی که بعداز تعمیرات در زمستان سال پیش دوباره برقرار شد و اکنون با برگزاری افطاری ساده یکی از مساجدی است که به این امر همت گمارده است.
مراسم احیاء مسجد روح الله افسریه در جوار شهید گمنام
نماز گزاران و شب زنده‌داران مسجد روح الله افسریه مراسم احیاء شب بیست و سوم را در کنار یک شهید گمنام قدر دانستند.
مزیت‌ها و فرصت‌های حضور بانوان در مساجد
هوش معنوی بانوان که نعمتی خدادادی است،‌ در کنار رسالت بزرگ انسان‌سازی که بر دوش دارند، ظرفیت ارزشمندی برای پیشبرد گفتمان تربیتی انقلاب اسلامی از پایگاه مسجد را می‌تواند متجلی کند.
اکثر شب ها آخرین نفری هستم که از مسجد می روم/ دغدغه اولم مسجد است
گفت و گو با امام جماعت مسجد حضرت ابراهیم(ع)
حجت‌الاسلام گودرزی گفت: برنامه‌های فرهنگی بسیج ما فعال است و تلاوت قرآن را هر روز به جز یک شب که تفسیر است داریم، بیان احکام، تلاوت ادعیه توسل و کمیل، هر روز صبح‌ زیارت عاشورا و دعای عهد، روزهای جمعه دعای ندبه، برنامه مناسبت‌های ملی و مذهبی‌مان از جمله فاطمیه، محرم، ماه رمضان و... در حد کامل در این مسجد برگزار می‌شود.
مسجد کوچکی که در روز میزبان 500 در راه مانده است
پایگاه تخصصی مسجد از فعالیت‌های مسجد شفاء گزارش می‌دهد:
مسجد شفا میدان شهدا با در نظر گرفتن موقعیت خاص جغرافیایی که دارد همه روزه در ایام سرد پاییز و زمستان میزبان در راه ماندگان است، این مسجد به همت اهالی در تمام ساعات روز دایر است.
مسجدی که تعداد نمازگزاران جوانش از سالمندان بیشتر است
گزارشی از مسجد انصارالحجه(عج)، سنگر ۶۰ ساله اهالی منطقه خاوران
مسجد انصارالحجه(عج) فعالیت‌های بسیاری دارد و یکی از کانون‌های فرهنگی منطقه به شمار می‌آید که با اجرای برنامه‌های متنوع و پربار توانسته نوجوانان و جوانان زیادی را جذب کند.
از چهل تا بی نهایت
جستاری در آثار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی پیاده‌روی اربعین حسینی
از جمله شیعی‌ترین ایّام تاریخیِ سال، روز اربعین شهادت امام حسین(ع) است. روزی که بنا به دلایل زیادی، همواره مورد احترام ویژۀ جوامع شیعی تاریخ اسلام بوده است. از حیث فردی، دلایل زیادی متوجه اهمیت و ارزش این موضوع است.
مأمومین به این مسجد اعتماد دارند
گزارشی از مسجد قاسم بن الحسن(ع)
مسجد قاسم ابن الحسن(علیهماالسلام) که در کنار اقامه نماز فعالیت‌های متنوع دیگری نیز در آن صورت می‌گیرد با فراهم کردن درمانگاه، حوزه علمیه، کتاب خانه، دارالقران و مجموعه ورزشی حالا تبدیل به مرکز فعالیت‌های اجتماعی مردم در منطقه خود شده است.
فقیرترین مناطق تهران از نظر مسجد کدامند؟
.
رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با تشریح آخرین اخبار درباره طرح ساخت ۴۰۰ مسجد مورد نیاز در تهران از فقیرترین مناطق تهران به لحاظ تعداد مسجد و شعاع استاندارد در دسترسی به مساجد سخن گفت.
نمازخانه‌ای که ظرف یک سال تبدیل به مسجد شد
پایگاه تخصصی مسجد گزارش می‌دهد:
این مسجد با کمک و مدد اهالی و مدیریت هوشمند امام جماعت خود توانسته است بدون دریافت کوچکترین هزینه ای از دولت و مراکز حکومتی به عنوان مرکزی برای فعالیت های دینی و آموزشی منطقه شناخته بشود.
نیازهای فراموش‌شده زنان در مساجد
یادداشت
انتظار بانوان ایرانی این است که با کار علمی برمبنای تحقیقات و آسیب‌شناســی ساختمان مساجد، راهکارهای عملیاتی و متناســب بانیــاز آنــان ارائه گردد تــافضای زنانه مســاجد، از وضعیت نامطلوب فعلی خارج شود.