تحریف امام و راه‌های مقابله با آن
برای اولین بار واژه تحریف امام از سوی مقام معظم رهبری به کار برده شد و از این طریق وارد ادبیات انقلاب اسلامی شد. با دقت در بیانات معظم له در می‌یابیم منظور تحریف خط فکری و شخصیت امام است.
مساجد پایگاه معرفت و روشنگرى
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: ملت سرافراز ایران همواره مساجد را پایگاه معرفت، روشنگرى و استقامت ملى قرار داده‌اند به گونه‌ای که در طی پیروزی انقلاب و پس از آن، مساجد هسته اصلی بسیج عمومی و مردمی بود.
نسل جوان محور بیانیه گام دوم انقلاب است
حجت الاسلام عباسی در یادداشتی به بهانه دهه تکریم و تعظیم مساجد، به برخی از کلیدواژه ها و محورهای بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته است.
از 19 دی 56 قم در صراط مستقیم، حرکت مستمرّ خودش را ادامه داده است
از روز نوزدهم دی سال ۱۳۵۶ -که ما قضایای قم را از دور شنیدیم و هنوز هیچ خبری در کشور نبود از اجتماعات مردمی و هیجانات مردمی، و قم به‌پاخاست و قیام کرد و سینه سپر کرد و کشته داد و شهید داد- تا امروز که چهل سال است، قم در صراط مستقیم، حرکت مستمرّ خودش را ادامه داده است.
کادر سازی از ضرورت‌های یک مسجد انقلابی است
امام جمعه قم کادر سازی را از کارکردهای یک مسجد انقلابی توصیف کرد و گفت: انتقال تجارب انقلابی از ضرورت هایی است که بزرگان مسجد نباید از آن غافل شوند.
گوهرشاد؛ از کشف حجاب زرین تاج تا قیام بهلول
تساوی حقوق زن و مرد، یکی از دوازده تعلیم اجتماعی بهائیت است و کشف حجاب و بی بندوباری زنان و مردان، ذیل آن قرار می گیرد. در دوره ناصرالدین شاه، اولین زنی که به صورت عمومی و علنی کشف حجاب کرد، زنی به نام زرین تاج بود که توسط سران بابیت، ملقب به طاهره و قره العین شد.
حکایت روحانی‌ای که به مسجد راهش نمی‌دادند!
حکایت خواندنی روحانی جوانی که با سعه صدر و گشاده رویی برمشکلات پیش روی مسجد انقلابی داودقلی زنجان فائق آمد و رونقی دوباره به این مسجد داد.
مشخصه بانوان موفق مسجدی چیست؟
هفتمین روز از دهه تکریم و غبارروبی مساجد به نام؛ مسجد «پایگاه نقش آفرینی بانوی مسلمان در جامعه» نامگذاری شده است. شاید به یاد همان خانوم مسجدیهایی که کنسرو و لباس گرم برای رزمندگان دفاع مقدس مهیا می‌کردند و شاید فراتر از آن به یاد دو بانوی بزرگوار که یکی همچون کوهی پشت محمد(ص) ایستاد و یکی همچون فرشته‌ای در کنار علی(ع).
برداشتن گام های اصولی و عالمانه عامل اقتدار ایران در منطقه
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امروز ایران در حوزه سیاسی، امنیتی، علمی و اجتماعی به قدرت تبدیل شده است و این امر به دلیل گام های اصولی است، البته در حوزه اقتصادی دربرخی موارد به این ‌خاطر اینکه گام های عالمانه برنداشتیم، موفق نبودیم.
بزرگ ترین خدمت اجتماعی مسجد: «بیا با هم حرف بزنیم»
امروز ششمین روز از دهه تکریم و غبارروبی مساجد با عنوان روز «مسجد، پایگاه ارائه خدمات اجتماعی» نام گذاری شده است اما هرگز یادمان نرود به عنوان یک مسلمان در ارائه خدمات اجتماعی توسط مساجد ما هم مسئول هستیم حال با هر توانمندی و امکاناتی که داریم.