امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۳۵
هدر خبری و تحلیلی
دوستی میان ملل، جهان عاری از خشونت به ارمغان می‌آورد
گفتگوی اختصاصی با پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا
پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا و از شناخته شده ترین فیلسوفان دین معاصر معتقد است اگر هرکسی بر روی زمین به گونه ای به فکر دوستان خود باشد، شاید آنگاه بتوانیم فریاد جهان عاری از خشونت سر دهیم یا دستِ کم از نبود خشونت های توده‌ای که امروز شاهد آن هستیم، سخن بگوییم.
هدف راهبردی ما در مساجد باید پویایی و به‌روز شدن باشد
یک کارشناس اجتماعی مطرح کرد:
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: مساجد می‌توانند یک منطقه امن و قرنطینه ایجاد کنند که اهل مسجد را در مقابل این فضای آلوده محافظت کند. ولی این منوط به شناخت صحیح از جایگاه مسجد در بستر کلّی فعالیت فرهنگی است.
ما نیاز به نسلی داریم که همه را با هم ببیند
بررسی پدیده شکاف نسلی در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام دکتر رحیم کارگر؛
بررسی پدیده شکاف نسلی از ابعاد مختلفی همچون جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی و مدیریت فرهنگی با نگاهی کاربردی برای ترسیم واضح تر علل این معضل اجتماعی و راه کارهای حل این بحران که در سال های اخیر گریبان گیر جوانان و میان سالان ما شده است.
ائمه جماعات مساجد باید هم‌چون پیامبر(ص) مصداق طبیب دوار باشند
مدرس دوره‌های مشاوره کاربردی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام کاظمی با بیان اینکه ائمه جماعات در شرایط کنونی باید به علوم مختلفی آگاهی داشته باشند، گفت: ائمه جماعات باید هرچند نسبی اما از علوم مختلف بهره برده باشند تا در مقابل مشکلات روز واکنش مناسب را نشان دهند.
احداث ماهانه ۵ تا ۱۰ مسجد در پایتخت
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خبرداد
رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به سرانه محدود مسجد در پایتخت، مقرر شده هر ماه 5 تا 10 مسجد در سطح شهر تهران احداث شود.
با رفع تبعیض‌ها شرایط حضور بانوان درمساجد تسهیل شود
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان:
رئیس بسیج جامعه زنان برلزوم تسهیل شرایط حضور بانوان درمساجد تاکید کرد و گفت: درتجدید بنا و ساخت و ساز مساجد جدید، برای بانوان فضایی شایسته آنان در نظر گرفته شود.
برایم دعا کنید تا آخر عمرم بتوانم به نمازگزاران خدمت کنم
خادم برگزیده برنامه‌های آموزشی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
خادم برگزیده «نخستین همایش تجلیل از برترین خدام مساجد» گفت: در طی این سالیان خدمت در خانه خدا خاطرات شیرین و تلخی برایم اتفاق افتاده است اما مسجد برای زندگیم برکات فراوانی داشته است.
چهار زنی که امام حسین (ع) از آنان استمداد طلبیدند
نقش زنان در واقعه کربلا
در کتاب «مناقب» خوارزمی آمده است: در شبی که امام و بیعت خود را از اصحاب برداشتند و شروع به ساماندهی سپاه کردند از چهارشخص برای ساماندهی خیمه‌ها و اطفال و... استمداد طلبیدند. خوارزمی این اشخاص را "یا زینب"، "یا ام‌کلثوم"، "یا فاطمه" و "یا رباب" ذکر کرده‌اند.
یادبود حاج‌خانم مهتدی از بانوان مسجدی محله تسلیحات
مساجد در دوران دفاع مقدس
با شروع جنگ تحمیلی هم طبقه بالای منزل ما و مسجد پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در جبهه بود. مادر هر روز در آماده کردن و تجهیز کردن کمک های مردمی به پشت جبهه فعالیت می کرد.
اقدامات موثر در جذب جوانان به مساجد
حجت الاسلام عامری گفت: اکثر مساجد ما از لحاظ امکانات سخت افزاری هیچ تناسبی با نیرو و نیاز جوانان ما ندارند.
مساجد در خط مقدم جهاد قرار دارند
حجت الاسلام کرمانی گفت: راه مجذوب کردن جوانان به مساجد ارتباط عاطفی و احساسی ائمه جماعات، فعالان مساجد و هیئت امنا با جوانان است.