امروز یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۰:۴۲
هدر خبری و تحلیلی
هنوز قابلیت‌ و ظرفیت‌های مساجد را به خوبی درک نکرده‌ایم
مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس:
حجت‌الاسلام امیدی گفت: ظرفیت مساجد و قابلیت‌های متعددی را که این خانه‌های خدا دارند را به دلیل عدم مطالعه، تحقیق و یا عدم انسجام در مطالب مربوط به آنها، درک نکردیم.
مخاطب شناسی مهمترین دانش در مدیریت مسجد است
مسئول آموزش خدام مساجد بررسی کرد:
حجت الاسلام رحیمی گفت: اغلب تصور می‌شود، امام جماعت بودن فقط خواندن یک حمد و سوره، احکام و اخلاقیات است. اینطور نیست! امروز، امام جماعت باید مخاطب شناس و روانشناس باشد که اگر کسی به او مراجعه کرد بتواند حداقل مشاوره ابتدایی را به او بدهد.
ائمه جماعات به جوانان فرصت میانداری بدهند
رئیس ستاد اقامه نماز البرز:
رئیس ستاد اقامه نماز البرز گفت: مساجد باید میدان فعالیت و تلاش جوانان باشد اما متاسفانه اکثر ائمه جماعت با عملکرد خود این فرصت را از جوانان می‌گیرند.
باید مسجد برای حضور جوانان امن شود
حسن خلیل آبادی:
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که جوانان با حضور در مسجد احساس کنند در امن ترین و آزاد ترین مکان کشور شان هستند.
تاکید بر نقش مسجد در نجات آنان از تهاجم فرهنگی
امام جمعه اندیشه:
امام جمعه اندیشه درباره نقش مسجد در جذب جوانان و نجات آنان از تهاجم فرهنگی دشمن، گفت: جوانگرایی در گزینش امام جماعت راهبردی مهم برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد است.
تشکیل ستاد برگزاری همایش و جشنواره مسجد طراز اسلامی
مدیر شبکه رادیویی قرآن خبر داد:
مدیر شبکه رادیویی قرآن گفت: ما در رابطه با مسجد همایش و جشنواره مسجد طراز اسلامی را خواهیم داشت که تا به امروز ستاد رسانه‌ای آن در مرکز صدا و سیما تشکیل شده است.
روحانیون مسجدی سفیران بهزیستی در مددکاری
رییس سازمان بهزیستی:
رییس سازمان بهزیستی در خصوص همکاری‌های سازمان بهزیستی و مساجد گفت: ما از روحانیون مساجد به عنوان سفیران بهزیستی استفاده می‌کنیم و به صورت مددکار در حال فعالیت با ما می باشند.
ما در قبال مساجد مسئولیم
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع):
محمد حسن اختری ما در قبال مسجد به عنوان یک پایگاه عبادت و مرکز ارتباط با خداوند متعال مسئولیم و همانطور که برای نماز لباس خود را تمیز نگه می‌داریم محل نمازگزار را هم باید تمیز بداریم.
شهید بهشتی علاقه‌ای به داشتن چندین منصب نداشت(2)
امام جماعت مسجد امام سجاد(ع) صادقیه:
حجت الاسلام همدانی گفت: شهید بهشتی علاقه‌ای به داشتن چند منصب نداشتند ولی آنچه امام(ره) تکلیف می‌کردند را با جان و دل قبول می‌کردند و این مصداق همان «شیفتگان خدمت» است که ایشان بر آن تأکید داشتند.
خودم را شاگرد شهید بهشتی می‌دانم/ تواضع و وقار را همزمان داشت(1)
امام جماعت مسجد امام سجاد صادقیه:
حجت الاسلام همدانی امام جماعت مسجد امام سجاد فلکه دوم صادقیه از جمله کسانی بود که در آخرین جلسه حزب جمهوری اسلامی و انفجار آن در آنجا حضور داشت و نمازش را با شهید بهشتی خواند...
مساجد حافظ دستاوردهای انقلاب هستند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
ساداتی نژاد با بیان اینکه مسجد محل آموزش است، گفت: امام راحل درباره کارکرد مساجد فرمودند که مساجد، سنگر است. این بدان معناست که مساجد، این انقلاب و نظام و دستاوردهای آن را حفظ می‌کنند.
مسجد بخشی از زندگی مردم است
(باز نشر)امام جماعت مسجد فائق:
مرحوم حسینی معتقد بود: مسجد بخشی از زندگی مردم است؛ به همین دلیل زیبایی مسجد تا حدی که اسراف و زیاده‌روی نباشد، لازم است. بنده مکرر به مردم توصیه می‌کنم که بچه‌ها را به مسجد بیاورید.
امام جماعت باید توانایی ارتباط با نسل جدید را داشته باشد
حجت‌الاسلام‌ اوتارخانی:
مدیر هیأت امنای معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: یکی از راهکارهای ورود جوانان به مسجد، ارتباط خوب امام جماعت و توانمندی وی در برقراری ارتباط با نسل جدید است.
اوقات فراغت بهترین زمان جذب دانش‌آموزان به مساجد است
امام جماعت مسجد صادق آل محمد(ع):
حجت الاسلام حسن مزدجو بیشترین آمار جذب به مسجد را در ابتدای تابستان دانست و گفت: با آغاز تابستان از طریق مسجد محله، نسبت به برگزاری کلاس‌های تابستانی برای نوجوانان، اطلاع رسانی می‌کنیم.
«سرّدلبران» مسجد را به جایگاه اصلی نزدیک کرده است
حجت‌الاسلام صداقت مطرح کرد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: به نظرم رفتار «سید سلیم» چه با خانواده و همسرش و چه با بعضی مردم و تندمزاجی‌ها و عصبانیت‌های او یک مقدار از شأن روحانیت و طلبگی به دور است.
کاهش آسیب فضای مجازی با پر کردن اوقات فراغت نوجوانان
حجت‌الاسلام میرشاه‌ولد بررسی کرد:
مدیر ناحیه شهید مطهری مرکز رسیدگی به امور مساجد که در موضوع ارتباط با خانواده و دانش‌آموزان موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند، از تجربیات و فرصت‌هایی گفت که می‌تواند سبب وصل به مسجد شود.
بسیاری از فعالیت‌های دینی مدارس، در مساجد برگزار می‌شوند
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش؛
رضوان حکیم زاده گفت: پیوند میان مسجد و مدرسه همواره مورد توجه آموزش و پرورش بوده است و در همین راستا فعالیت‌هایی همچون جشن شکرگزاری، قرائت قرآن، جشن عبادت و سایر برنامه‌ها به همت مربیان پرورشی با همکاری مساجد برگزار می‌شوند.
اعتکاف رمضانیه دانش‌آموزی در مساجد تهران برگزار می‌شود
مدیر ناحیه شهید نواب صفوی خبر داد:
حجت الاسلام مهران مجیدی گفت: طی مذاکره‌ای که با مسئولین آموزش و پرورش استان تهران، در خصوص برگزاری اعتکاف رمضانیه دانش‌آموزی، به عمل آمد، مقرر شد تا با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اعتکاف رمضانیه دانش‌آموزی در برخی از مساجد تهران برگزار شود.
شیوه‌های سنتی، مناسب رونق مساجد نیستند
حجت الاسلام محمود رجبی:
قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: ما نیازمند تربیت مدیران فرهنگی و ائمه جماعات برای رونق‌ مساجد با شیوه‌های نوین هستیم، زیرا که شیوه‌های سنتی نمی‌توانند راهکار مناسبی برای این مهم باشند.
نذورات مردمی در مساجد صرف دستگیری از نیازمندان شود
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف و امور خیریه:
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد، گفت: نذورات مردمی در مساجد، صرف دستگیری از نیازمندان شود.