امروز پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰
هدر خبری و تحلیلی
مساجد پایگاه شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی هستند
حجت الاسلام نوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد اصلی‌ترین ویژگی مساجد را برخورداری آنها از پیوند مردمی دانست و گفت: مساجد در تمام چهار دهه انقلاب همواره پیوند مکتبی خود را با مرجعیت و ولایت حفظ کرده‌اند.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه امام خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام رحمتی‌نیا مطرح شد:
مدیر ناحیه امام خمینی(ره) گفت: طبق بازدیدها و بررسی‌های ناحیه 54 مسجد از 126 مسجد فعال در این ناحیه نماز صبح برگزار می‌کنند که این یعنی تقریباً نیمی از مساجد این ناحیه نماز صبح دارند.
رونمایی از صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد
حجت‌الاسلام صداقت مطرح کرد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تشریح برنامه‌های ایام دهه فجر آن نهاد، از رونماییِ صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد خبر داد.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام اصغری مطرح شد:
مدیر ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) گفت: در این ناحیه 152 مسجد نماز صبح برگزار می‌کنند که از 141 مسجد در زمان برزگزاری نماز بازدید به عمل آمده است.
تقویت «پیوند مسجد و مدرسه»، تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی
امام جماعت مسجد صادق آل محمد(ص):
حجت‌الاسلام مزدجو گفت: امروز تنها راه مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن که با تمام قوا و امکانات به مصاف نسل جوان و نوجوان آمده است این ارتباط معنوی بین خانه‌های خدا و مدارس است.
همکاری والدین لازمه موفقیت «پیوند مسجد و مدرسه» است
امام جماعت مسجد ثارالله(ع):
حجت الاسلام تقوی گفت: شایدآنچه که از پیوند مسجد و مدرسه مدنظر ما است، 20 درصدش انجام شده باشد و آن رابطه مؤثر میان حضور نوجوانان و مسجد خیلی ایجاد نشده که یکی از دلایل آن، خانواده‌ها هستند که با نوجوان و جوان‌شان برای حضور و فعالیت در مسجد همراهی نمی‌کنند.
۱۵ مسجد در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» شناسایی شدند
مدیر ناحیه شهید محلاتی:
حجت الاسلام معراجی مدیر ناحیه شهید محلاتی مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: ۱۵ مسجد این ناحیه برای فعالیت در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» شناسایی شدند.
بخشنامه‌‌ها، مانع همراهی مدیران مدارس در«پیوند مسجد و مدرسه»
امام جماعت مسجد امام علی‌بن‌ابیطالب(ع):
حجت‌الاسلام امامی گفت: اگر مدیران مدارس در راستای پیوند مسجد و مدرسه، همکاری کنند نقطه بسیار مثبت و خوبی است حالا به چه طریقی آموزش و پرورش می‌تواند این مسأله را برای مدیرانش جا بیندازد و آنها را به این قضیه مقید کند، این دست خودشان است.
دانش آموزان، محور برنامه‌های مسجد صاحب‌الامر(عج)
حجت الاسلام کامیاب مختاری مطرح کرد:
امام جماعت مسجد صاحب‌الامر(عج) گفت: علاوه بر برنامه ها و مراسمات مرسوم مساجد، برگزاری کلاس‌های کمک درسی، آوردن معلمان در شب‌های امتحان به مسجد و کارهایی که در راستای «پیوند مسجد و مدرسه» باشد از اولویت برنامه ریزی در این مسجد است.
حضور بیشتر در مسجد در نتیجه «طرح پیوند مسجد و مدرسه»
امام جماعت صاحب الزمان(ع):
حجت الاسلام ماجدی گفت: اجرای این طرح در جذب دانش‌آموزان به امام جماعت، به عنوان یک عالم روحانی و حضور دانش‌آموزان در مسجد تأثیر بسیاری داشته است.
در پیوند مسجد و مدرسه از والدین غافل نشویم
امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع):
حجت‌الاسلام نجفی اردبیلی اظهار داشت: متأسفانه علاوه بر مسئولین مدارس، والدین دانش‌آموزان نیز معتقدند اگر بچه‌ها به مسجد بروند ممکن است به درسشان لطمه وارد شود و این باعث می‌شود بچه‌ها از مسجد زده شوند.
رسانه ‌ها در اطلاع رسانی امور خیریه پر رنگ تر عمل کنند
امام جماعت مسجد جامع امام سجاد(ع):
حجت الاسلام مجتبی همدانی گفت: یکى از موضوعات مهم اجتماعى کمک رسانى به همنوعان است که در این راستا مرکز رسیدگى به امور مساجد استان تهران با کمک کمیته امداد امام خمینى(ه) در طرحی با عنوان «هر مسجد، یک جهیزیه» به تهیه جهیزیه براى نوعروسان بى بضاعت پرداخته است.
طرح «هر مسجد، یک جهیزیه» و حمایت از کالای ایرانی
امام جماعت مسجد امام حسین(ع) تشریح کرد:
حجت الاسلام حق پرست گفت: خوب است که اینگونه طرح ها با خرید کالای ایرانی همراه باشد تا هم چرخ اقتصاد کشور بچرخد و هم زمینه برای اشتغال جوانان فراهم شود.
مسجدی که ۷ جهیزیه برای افراد بی‌بضاعت آماده کرد
امام جماعت مسجد پیامبر اعظم(ص) مطرح کرد:
حجت‌الاسلام جلال صدر امام جماعت مسجد پیامبر اعظم(ص) گفت: برای جذب کمک های مردمی شخصا مردم را دعوت می‌کردم.
«شفاف‌سازی» در امور اعتماد مردم را افزایش می‌دهد
امام جماعت مسجد باب الحوائج(ع):
حجت‌الاسلام امامی حسینی گفت: باید در مورد کمک‌هایی که مردم به مسجد دارند شفاف‌سازی شود. بدین معنا که مردم بدانند کمک‌های آنها کجاها و در چه مواردی هزینه شده است و به طور کلی مردم در جریان اقدامات مسجد باشند و همین مسئله می‌تواند اعتماد مردم به مسجد را افزایش دهد.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های مساجد ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع)
در گفتگو با حجت الاسلام اصلانی مطرح شد:
مدیر ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه تعداد مساجد برگزار کننده نماز جماعت صبح در ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) رو به افزایش است گفت: هم اکنون 82 مسجد این ناحیه نماز صبح دارند که امسال تعداد این مساجد رو به افزایش است.
تهیه 3 جهیزیه با کمک‎های مسجد امام جعفر صادق(ع)
حجت الاسلام محمدی زالی مطرح کرد:
حجت الاسلام محمدی زالی گفت: مسجد امام جعفر صادق(ع) تاکنون توانسته است ۳ جهیزیه را با کمک‌های مردمی آماده کند. همچنین این مسجد همزمان با اجرای این طرح، به مردم زلزله زده کرمانشاه نیز کمک کرد.
ارزیابی برنامه‌ها، فعالیت‌ها و وضعیت مساجد ناحیه علامه امینی
در گفتگو با حجت الاسلام صنوبری صورت گرفت:
مدیر ناحیه علامه‌امینی مرکز رسیدگی به امور مساجد، برنامه‌ها و وضعیت مساجد این ناحیه را تشریح کرد.
ارزیابی برنامه ها، فعالیت ها و وضعیت مساجد ناحیه شهید مدرس
در گفتگو با حجت الاسلام ضائفی صورت گرفت:
مدیر ناحیه شهید مدرس مرکز رسیدگی به امور مساجد، برنامه ها و وضعیت مساجد این ناحیه را تشریح کرد.
امام جماعت باید بداند اگر خانه خدا را اداره کند خداوند هم خانه او را اداره می‌کند
آیت الله سید علی مقدم قوچانی:
امام جماعت مسجد علوی معتقد است: امام جماعت نباید انتظاری از مردم داشته باشد. امام جماعت باید این اعتقاد را داشته باشد اگر ما خانه خدا را اداره کنیم خداوند هم خانه ما را اداره می‌کند.