امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۲۴
هدر خبری و تحلیلی
نذورات مردمی در مساجد صرف دستگیری از نیازمندان شود
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف و امور خیریه:
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد، گفت: نذورات مردمی در مساجد، صرف دستگیری از نیازمندان شود.
نتایجی که گرفته‌ام از محبت و نظر لطف اهل بیت بوده‌است
خاطره مسجدی یک قهرمان کاراته جهان؛
امیر مهدی زاده قهرمان کاراته جهان گفت: وقتی ما ائمه اطهار را داریم نباید جوانان ما به یک فوتبالیست یا یک شخصیت خارجی علاقمند شوند و از حرکات او الگوبرداری کنند.
برداشتن گام های اصولی و عالمانه عامل اقتدار ایران در منطقه
ابوترابی‌فرد در مسجد روح‌الله افسریه:
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امروز ایران در حوزه سیاسی، امنیتی، علمی و اجتماعی به قدرت تبدیل شده است و این امر به دلیل گام های اصولی است، البته در حوزه اقتصادی دربرخی موارد به این ‌خاطر اینکه گام های عالمانه برنداشتیم، موفق نبودیم.
تاکید بر نقش مساجد در حمایت از کالای ایرانی
عضو فراکسیون زنان مجلس:
زهرا سعیدی مبارکه عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در آستانه دهه تکریم و غبارروبی مساجد، بر استفاده از ظرفیت مساجد برای ترغیب جامعه به حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.
پیشنهاد تشکیل کانون سلامت محلات با محوریت مساجد
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد:
سید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: مساجد یکی از مناسب‌ترین پایگاه‌های شکل‌دهی کانون‌های سلامت و ترویج سبک زندگی سالم در محلات هستند.
استقلال مساجد و کمک از سوی دولت منافاتی باهم ندارد
امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص):
آیت‌الله ضیاءالدین نجفی گفت: متاسفانه دولت و مجلس به مساجد و حوزه‌های علمیه کمک نمی کنند؛ این در حالی است که بنیانگذار جمهوری اسلامی، مساجد را سنگر نامیدند.
مشارکت در فعالیت‌های مسجد، راهکار جذب نوجوانان به مساجد
دبیر کل کانون تربیت اسلامی مطرح کرد:
محمود فرشیدی معتقد است: راهکار جذب دانش آموزان به مساجد، مشارکت دهی به کودکان و نوجوانان در مسجد است.
تشریح نتایج سه دهه سیاست‎های اقتصادی ایران
اقتصاددان برجسته کشور بررسی کرد:
ابراهیم رزاقی معتقد است: اکنون همانند قبل از انقلاب، نفت را می‌فروشیم و همه چیز را وارد می‌کنیم. تولید داخلی ما چیزی برای عرضه ندارد. تکنولوژی رشد نکرده و اشتغال ایجاد نشده است.
امام جماعت نباید نظر مادی به مامومین داشته باشد
مرحوم آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی
آیت‌الله نصرالله شاه آبادی امام جماعت مرحومِ مسجد آیت‌الله شاه‌آبادی معتقد بود: امام جماعت اگر بخواهد مسجدش رونق بگیرد نباید نظر مادی به مامومین داشته باشد. یکى از علل خلوتی مساجد همین است.
مساجد پایگاه شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی هستند
حجت الاسلام نوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد اصلی‌ترین ویژگی مساجد را برخورداری آنها از پیوند مردمی دانست و گفت: مساجد در تمام چهار دهه انقلاب همواره پیوند مکتبی خود را با مرجعیت و ولایت حفظ کرده‌اند.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه امام خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام رحمتی‌نیا مطرح شد:
مدیر ناحیه امام خمینی(ره) گفت: طبق بازدیدها و بررسی‌های ناحیه 54 مسجد از 126 مسجد فعال در این ناحیه نماز صبح برگزار می‌کنند که این یعنی تقریباً نیمی از مساجد این ناحیه نماز صبح دارند.
رونمایی از صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد
حجت‌الاسلام صداقت مطرح کرد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تشریح برنامه‌های ایام دهه فجر آن نهاد، از رونماییِ صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد خبر داد.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام اصغری مطرح شد:
مدیر ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) گفت: در این ناحیه 152 مسجد نماز صبح برگزار می‌کنند که از 141 مسجد در زمان برزگزاری نماز بازدید به عمل آمده است.
تقویت «پیوند مسجد و مدرسه»، تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی
امام جماعت مسجد صادق آل محمد(ص):
حجت‌الاسلام مزدجو گفت: امروز تنها راه مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن که با تمام قوا و امکانات به مصاف نسل جوان و نوجوان آمده است این ارتباط معنوی بین خانه‌های خدا و مدارس است.
همکاری والدین لازمه موفقیت «پیوند مسجد و مدرسه» است
امام جماعت مسجد ثارالله(ع):
حجت الاسلام تقوی گفت: شایدآنچه که از پیوند مسجد و مدرسه مدنظر ما است، 20 درصدش انجام شده باشد و آن رابطه مؤثر میان حضور نوجوانان و مسجد خیلی ایجاد نشده که یکی از دلایل آن، خانواده‌ها هستند که با نوجوان و جوان‌شان برای حضور و فعالیت در مسجد همراهی نمی‌کنند.
۱۵ مسجد در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» شناسایی شدند
مدیر ناحیه شهید محلاتی:
حجت الاسلام معراجی مدیر ناحیه شهید محلاتی مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: ۱۵ مسجد این ناحیه برای فعالیت در طرح «پیوند مسجد و مدرسه» شناسایی شدند.
بخشنامه‌‌ها، مانع همراهی مدیران مدارس در«پیوند مسجد و مدرسه»
امام جماعت مسجد امام علی‌بن‌ابیطالب(ع):
حجت‌الاسلام امامی گفت: اگر مدیران مدارس در راستای پیوند مسجد و مدرسه، همکاری کنند نقطه بسیار مثبت و خوبی است حالا به چه طریقی آموزش و پرورش می‌تواند این مسأله را برای مدیرانش جا بیندازد و آنها را به این قضیه مقید کند، این دست خودشان است.
دانش آموزان، محور برنامه‌های مسجد صاحب‌الامر(عج)
حجت الاسلام کامیاب مختاری مطرح کرد:
امام جماعت مسجد صاحب‌الامر(عج) گفت: علاوه بر برنامه ها و مراسمات مرسوم مساجد، برگزاری کلاس‌های کمک درسی، آوردن معلمان در شب‌های امتحان به مسجد و کارهایی که در راستای «پیوند مسجد و مدرسه» باشد از اولویت برنامه ریزی در این مسجد است.
حضور بیشتر در مسجد در نتیجه «طرح پیوند مسجد و مدرسه»
امام جماعت صاحب الزمان(ع):
حجت الاسلام ماجدی گفت: اجرای این طرح در جذب دانش‌آموزان به امام جماعت، به عنوان یک عالم روحانی و حضور دانش‌آموزان در مسجد تأثیر بسیاری داشته است.
در پیوند مسجد و مدرسه از والدین غافل نشویم
امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع):
حجت‌الاسلام نجفی اردبیلی اظهار داشت: متأسفانه علاوه بر مسئولین مدارس، والدین دانش‌آموزان نیز معتقدند اگر بچه‌ها به مسجد بروند ممکن است به درسشان لطمه وارد شود و این باعث می‌شود بچه‌ها از مسجد زده شوند.