امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۶
هدر خبری و تحلیلی
مساجد، مروج بعد رحمانی اسلام باشند
امام جماعت مسجدالنبی (ص) محله کوی دانشگاه:
حجت‌الاسلام ابراهیم اکبری گفت: انتقال آرامش و امنیت به مردم از طریق مساجد به شکلی آ‌سان‌ امکان‌پذیر است بنابراین ائمه جماعات باید مروج بعد رحمان و رحیم بودن اسلام باشند.
توصیه‌های امام حسن عسکری(ع) به شیعیان
به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع):
موعظه‌ها و سفارش‌های امام حسن عسکری علیه‌السلام راهنمای انسان‌ها تا روز قیامت است، چون ارزش مطلق و ابدی و پایدار و جهانی دارد.
امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند
امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع):
آیت‌الله ارومیان معتقد است: امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند. همیشه با مردم باشد. چون مردم ما نشان داده‌اند که مردمی دیندار و خوب هستند و این موضوع تعهد ما را بیشتر می‌کند تا برای آنها وقت و حوصله بیشتری بگذاریم.
جدیدترین تلاوت علی خشنود در مسجدجامع لویزان+ صوت
در کرسی اذانگاهی صورت گرفت؛
علی خشنود قاری خوشخوان کشورمان در مسجد جامع لویزان به تلاوت آیاتی از سوره مبارکه «یس» پرداخت.
داعش مولود مهجوریت قرآن بود
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: پس از رحلت رسول خدا(ص) مسلمانان گفتند قرآن برای ما کفایت است و به این طریق قرآن را مهجور و با برداشت‌ها ناصواب آن را دست آویز دشمن قرار دادند و امروز داعش مولود مهجوریت قرآن است.
نقش درخشان مساجد در جمع آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان غرب کشور
معاون امور استانهای شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه:
حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی معاون امور استانهای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نقش درخشان مساجد در جمع آوری کمک‌های مردمی به زلزله زدگان غرب کشور بر کسی پوشیده نیست، گفت: مسجد مرکز حرکت‌های جهادی است.
بنای تشکیل مسجد برای قرآن است
حجت‌الاسلام موسوی‌درچه‌ای:
قاری بین‌المللی با تاکید بر اینکه، در روایات اسلامی آمده است که اساساً بنای تشکیل مسجد برای قرآن بوده است، گفت: پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند «إِنَّما نُصِبَتِ المَساجِدَ لِلقِرآنِ» از این روایت درمی‌یابیم که محوریت برنامه‌های مسجد باید با قرآن باشد.
مسیر طی‌شده انقلاب نشانه‌هایی امیدبخش دارد
رهبر انقلاب در مراسم عزاداری اربعین:
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشتند: مشاهده مسیر طی شده در انقلاب اسلامی و همچنین افق پیش‌رو، نشانه‌هایی کاملاً امید بخش، موفقیت‌آمیز و خوش عاقبت را نشان می‌دهد.
مراسم اقامه عزای هیئت‌های دانشجویی در محضر امام خامنه‌ای
همزمان با اربعین حسینی(ع)؛
هیئت‌های دانشجویی کشور فردا در محضر رهبر معظم انقلاب اقامه عزا می‌کنند.
تشکیل حکومت اسلامی در راستای فریضه امر به معروف است
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت الاسلام محسن عبداللهی امام جماعت مسجد امام حسین(ع) شهرک ابوذر بلوار ارتش و استاد حوزه علمیه معتقد است: در باب اهمیت امر به معروف و نهی از منکر شاید همین بس باشد که امام حسین‎(ع) در این راه به شهادت رسیدند و آن را هدفی برای مبارزه با یزید و یزیدیان معرفی کرد. اهمیت این فریضه به اندازه‌ای است که حتی هدف تشکیل حکومت در اسلام، در راستای تحقق این امر است.
طرح ملی «رحمةللعالمین» در مساجد اجرا می‌شود
هم‌زمان با شب رحلت حضرت رسول(ص)؛
طرح ملی «رحمةللعالمین» به منظور ترویج تلاوت هم‌خوانی قرآن کریم هم‌زمان با شب رحلت پیامبر اعظم(ص) در مساجد اجرا می‌شود.
انقلاب اسلامی معجزه مساجد آباد است
حجت الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری:
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد: مساجد خراب به درد اسلام نمی‌خورند، آن هم اسلامی که مبدا بزرگترین تحولات عظیم در زمانه ما شده است. تحولی چون انقلاب اسلامی. انقلاب ما حاصل مساجد آباد است. مسجد آباد بود که شهید پرورش داد و انقلاب کرد.
قرآن کریم ریسمان خدا برای نجات بشر از ضلالت است
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه قرآن کریم ریسمان خدا برای نجات بشر از ضلالت و گمراهی است، گفت: اتصال و اتصاف به قرآن کریم مهمترین راهکار برای مدیریت و مهار نفس انسان به شمار می‌رود.
عزاداری دهه سوم صفر در مسجد جامع نارمک برگزار می‌شود
از پنجشنبه 18 آبان ماه؛
مراسم عزاداری دهه سوم صفر به مدت ده شب در مسجد جامع نامک برگزار می‌شود.
مساجد محور محله‌های شهرهای اسلامی هستند
آیت‌الله اراکی:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سلسله دروس فقه «نظام شهر اسلامی» گفت: در نظام شهرسازی اسلامی، محله‌های شهر با محوریت مساجد تعریف می‌شوند، بدین توضیح که هر محله باید یک مسجد داشته باشد و با توجه به فرمایش «جوار المسجد اربعین دارا» همسایگی مسجد چهل خانه از هر سو است که حدود محله را معیّن می‌کند.
بهترین مکان برای آموزش قرآن مسجد است
حجت الاسلام درچه‌ای:
قاری بین المللی از مسجد به عنوان سومین گزینه یادگیری قرآن یاد کرد و گفت: بهترین مکان برای آموزش قرآن مسجد است و در حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آمده است که مساجد برای قرآن بنا شده است و با توجه به این که رهبر معظم انقلاب همواره بر کرسی های تلاوت تاکید دارند، بهترین مکان برای حلقه زدن به دور منبر تلاوت، مسجد است ولی این فرهنگ هنوز در مساجد نهادینه نشده است.
بازخوانی گفتگویی با مرحوم حجت الاسلام بحری
امام جماعت و ارکان مسجد به حل مشکل مردم اهتمام داشته باشند
حجت الاسلام جمشید بحری، استاد دانشگاه روز سه شنبه در پی حمله ناجوانمردانه فردی سابقه دار در خروجی متروی امام خمینی(ره) تهران به شدت زخمی و روز گذشته به دلیل شدت جراحات وارده دعوت حق را لبیک گفت. آنچه در پیش می آید گفتگوی خبرنگار پایگاه تخصصی مسجد با وی است که خرداد ماه منتشر شد.
قلب سلیم تنها سرمایه نجات بخش انسان در قیامت است
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج‌علی‌اکبری:
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد: قلب سلیم را نتیجه مواجهه موحدانه انسان با نعمات دنیوی دانست و گفت: تنها سرمایه نجات بخش انسان در قیامت وجود قلب سلیم است.
مساجد زمینه‌ساز شکل‌گیری حماسه اربعین شدند
امام جماعت مسجد طوس:
حجت الاسلام سید ناصر احمدی با بیان اینکه مساجد از مهم‌ترین کانون‌های شکل‌گیری و تداوم حماسه عظیم اربعین حسینی هستند، گفت: آنگونه که احساس می‌شود امسال نیز مسجدی‌ها از چندی پیش، خدمات‌رسانی حداکثری به زائران اربعین را آغاز کرده‌اند.
ویژه نامه سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی؛ رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری
در آستانه سومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی(ره)، به منظور آشنایی بیشتر با دیدگاه‌ها و ابعاد اجتماعی و سیاسی زندگی این عالم ربانی ویژه نامه‌ای با این مضمون منتشر شد.