فرهنگ مقاومت متاثر از قیام امام حسین(ع) است
نویسنده مشهور سوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
آنتوان بارا معتقد است: برای واکاوی چالشها و بحران های کنونی ملتها نیازی به تکرار تجربه ملتهای دیگر نیست. به اعتقاد من با نگاه تفکر به انگیزه‌ها و چگونگی شکل گیری قیام امام حسین(ع) می توان از این تجربه ها برای رسیدن به پیروزی بهره برد.
مناجات شعبانیه از منظر امام خمینی(ره)
مناجات شعبانیه از مناجات هایى است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایى می رساند. تمام این مسائلى که عرفا در طول کتاب هاى طولانى خودشان یا خودشان می گویند در چند کلمه مناجات شعبانیه هست.
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن از شهرری تا شهران
به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن برگزار می شود:
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن، این هفته با تلاوت محمدحسن موحدی، عادل تقی پور، محمدهادی صلحجو، محمد برخورداری برگزار می‌شود.
عوامل بعثت انبیاء
یادداشت/عبدالکریم تبریزی
بعثت پیامبرـ صلّی الله علیه و آله ـ ارزشهای ضد انسانی را دگرگون کرد و تمام رسمهای ایام جاهلیت، به قوانین عادلانة اسلامی تبدیل شدند. رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ بیشترین تلاش خود را در تحول افکار عمومی متمرکز کرده و برای از میان بردن باورهای خرافاتی
هدف بعثت دعوت به توحید بود
گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد بعثت پیامبر اعظم(ص)
در آستانه سالروز بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام،‌ حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و آله، مروری بر بیانات حضرت امام خامنه‌ای را در این‌باره داشته ایم .
بعثت پیامبر برای مکارم اخلاق بود
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی :
بعث یعنی برانگیختن، روزی که پیغمبر (ص) به پیغمبری مبعوث شد اولین آیه ای که نازل شد آیه «اقْرَأ» بود یعنی بخوان و این خودش از افتخارات است ما دینی داریم که اولین آیه ای که از آسمان نازل شد بر پیغمبر ما مسائل فرهنگی بود
محور اصلی مساجد باید فعالیتهای اجتماعی و خدمت به مردم باشد
حجت الاسلام حاج علی اکبری :
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در همایش ائمه جمعه و جماعات نواحی سه گانه شهید اشرفی اصفهانی ،شهید شاه آبادی و امام موسی صدر که همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم علیه اسلام در سالن اجتماعات الغدیر شهرستان شهریار برگزار شد گفت :مساجد در شرایط آشفته فعلی باید محور اجتماع قرار گیرند و محور اجتماعی خود را تقویت کنند . به اینگونه که اول خدمت کنیم بعد دعوت.
آموزش قرآن کریم در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)برگزار می‌شود/ از کتاب‌های ساده برای آموزش استفاده می‌کنم
فرزند مؤذن انقلاب خبر داد:
علی صبحدل گفت: آموزش قرآن کریم پنج‌شنبه‌‌ها در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان برگزار می‌شود.
مدیریت مسجد باید جهادی باشد
امام جمعه شهریار:
حجت الاسلام سالمی در همایش ائمه جمعه و جماعات نواحی شهید اشرفی اصفهانی، شهید شاه‌آبادی و امام موسی صدر گفت: امام جماعت باید با همکاری هیئت امنا و دیگر افراد مسجد مدیریتی جهادی داشته باشد. خصوصا در ایام و اعیاد شعبانیه که در پیش رو است باید مراسمات به بهترین نوع و با همکاری تک تک افراد مسجد انجام گیرد .
صبر و شکیبایی بزرگترین درس امام موسی کاظم(ع) است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت الاسلام اسماعیل پور معتقد است: شکیبایی و صبر وتحمل سختی‌ها در زندگی فردی و اجتماعی، درس عبودیت وبندگی درهرشرایطی بزرگترین درسی است که مردم به ویژه نسل جوان باید از امام موسی کاظم(ع) باید بیاموزند.
امام کاظم علیه السلام اسوه صلابت و ظلم ستیزی
به مناسبت ایام شهادت امام هفتم :
امامان معصوم علیهم السلام در طول زندگی پربار خویش برای احقاق حق و رهبری امت، از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند. در این راستا، همه مشکلات و گرفتاریها را به جان خریده و تحمل کرده اند.
مساجد تهران عزادار امام موسی کاظم(ع) می‌شوند
اخبار مساجد استان تهران؛
مراسم سوگواری شهادت امام موسی کاظم (ع) شامگاه امروز بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت امیر (ع)، مسجد جامع قدس،مسجد موسی بن جعفر (ع)و مسجد جامع غدیرخم برگزار می‌شود.
ضوابط و شرایط ثبت‌نام از ائمه‌جماعات متقاضی تدوین پایان‌نامه‌های سطح ۳ و ۴
از سوی معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام شد؛
پیرو هماهنگی بین معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد و معاونت آموزش حوزه علمیه قم، ائمه جماعاتی که متقاضی تدوین پایان‌نامه‌های سطح ۳ و ۴ با موضوعات مرتبط با مسجد هستند، می‌توانند از طریق این معاونت ثبت‌نام کنند.
اولین جلسه قرآن «حاج ولی» در امامزاده ابوالحسن(ع)+  عکس
جلسه قرآن حاج ولی‌الله پوراحمدی، پیشکسوت قرآنی هر هفته‌ جمعه‌ها با حضور قرآن‌آموزان نوجوان در امامزاده حسن(ع) برگزار می‌شود.
امام علی پیوند دهنده ایمان و فلسفه بود/ پیامهای تولد و شهادت حضرت در مسجد
گفتگوی اختصاصی با عضو انجمن فیلسوفان آمریکا؛
پرفسور چارلز تالیافرو معتقد است: اینکه از تولد تا شهادت و از ظهور اسلام، آغاز امامت تا پایان حکومت و امامت امام علی(ع)، همه کارهای این بزرگوار در مسجد بود نشان از ازخودگذشتگی وی دارد.
مساجد باید مظهر معنویت و پایگاه جوانان باشد
آیت الله فاضل لنکرانی:
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تأکید کرد: مساجد در شهر باید جلوه خاصی پیدا کند و مظهر معنویت و روحانیت و پایگاه جوانان باشد.
بعد از اعتکاف باید ارتباط با خدا و خانه خدا حفظ شود / بعد از انقلاب اعتکاف در ایران احیا شد
مدیر ناحیه شهید صدوقی مطرح کرد:
حجت الاسلام گوهری معتقد است: اتفاقی که برای فرد در این عبادت و ایام رخ می‌دهد برای کل جامعه مفید خواهد بود چون این آئین، عبادتی سازنده و تربیتی است.
تعریف «مسجد جامع» تغییر کرده است / نباید در روزهای اعتکاف درباره دنیا سخن گفت
نماینده آیت‌الله حکیم:
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین روحانی‌پور دزفولی با بیان اینکه بعضی از مفاهیم مانند «مسجد جامع» قابل توسعه و تضییق هستند، گفت: به دلیل توسعه شهرها و وجود چند مسجد در یک محله، تعریف مسجد جامع نیز تغییر کرده است.
اعتکاف، فرصت ترغیب جوانان برای حضور مستمر در مساجد است
یادداشت/حجت الاسلام سید حسین مطهری یزدی؛
امام جماعت مسجد خداداد، اعتکاف را اردو و موجب صفای قلب و روان افراد معرفی کرد و گفت: همگان با استفاده از فرصت اعتکاف، دانش‌آموزان، دانش‌جویان و فرهیختگان را به حضور مستمر در مساجد تشویق کنند.
ویژه نامه کتاب کار اعتکاف + فایل pdf
به‌منظور استفاده در ایام اعتکاف منتشر شد؛
همزمان با فرارسیدن ایام البیض و موسم اعتکاف رجبیه، مرکز رسیدگی به امور مساجد «کتاب کار اعتکاف،بهانه وصل» را برای اطلاع ائمه جماعات این مرکز منتشر کرد.