مدیریت فرهنگی مسجد با رویکرد نوین
یادداشت / امام جماعت مسجد جامع ثارالله(ع)؛
حجت‌الاسلام احمد تقوا معتقد است:مدیریت و مهندسی فرهنگی مسجد، شامل وظایفی همچون برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، سازماندهی، نوآوری، هماهنگی، ارتباطات، رهبری، انگیزش و کنترل می‌شود.
مسجد محور توسعه و تعمیق فرهنگ
یادداشت/حسین محمدی طلبه و کارشناس ارشد جامعه شناسی
مقوله مهندسی فرهنگی مسجد ـ محور، در مناسبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و در توسعه و تعمیق ارزش‌های دینی و رضایت شهروندان، نقشی حیاتی و تأثیری شگرف دارد.
مساجد می توانند تهدیدات شبکه های اجتماعی را به فرصت تبدیل کنند
دبیر کرسی‌های آزاداندیشی حوزه‌های علمیه:
حجت‌الاسلام مجتبی فرهنگیان گفت: لازم است مسئولین مساجد در زمینه تامین نیازهای معنوی و فرهنگی شبکه‌های اجتماعی فرهنگسازی کنند زیرا این مراکز سپری در مقابله با تهاجم فرهنگی به شمار می روند.

پیوند مسجد و مدرسه با اجرای طرح ۱۸ ساعت در مسجد روح‌الله + عکس
در گفت‌وگو با مسئول شورای فرهنگی مسجد روح‌الله(ره) بررسی شد:
واقفی که بنای مسجد و مدرسه را ایجاد کرده است، مدرسه را به عنوان ساختمان آموزشی بنا نهاده است و میان مسجد و مدرسه دری تعبیه کرده تا ارتباط این دو نهاد به راحتی فراهم شود. ارتباط بین دانش‌آموزان و مسجد در این مجموعه از زمان ساخت وجود داشت ولی با طرح ایده پیوند مسجد و مدرسه از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد به شکلی هدفمند قوت یافت.
مدیریت فرهنگی مسجد با رویکرد نوین
یادداشت / امام جماعت مسجد جامع ثارالله(ع)؛
حجت‌الاسلام احمد تقوا معتقد است:مدیریت و مهندسی فرهنگی مسجد، شامل وظایفی همچون برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، سازماندهی، نوآوری، هماهنگی، ارتباطات، رهبری، انگیزش و کنترل می‌شود.
مدیریت مسجد باید جهادی باشد
امام جمعه شهریار:
حجت الاسلام سالمی در همایش ائمه جمعه و جماعات نواحی شهید اشرفی اصفهانی، شهید شاه‌آبادی و امام موسی صدر گفت: امام جماعت باید با همکاری هیئت امنا و دیگر افراد مسجد مدیریتی جهادی داشته باشد. خصوصا در ایام و اعیاد شعبانیه که در پیش رو است باید مراسمات به بهترین نوع و با همکاری تک تک افراد مسجد انجام گیرد .
مساجد و حوزه‌های علمیه مروج «اقتصاد مقاومتی» باشند
امام جماعت مسجد علوی:
آیت‌الله سید علی مقدم قوچانی گفت: اهالی مساجد و حوزه‌های علمیه، بسنده کردن به ضروریات و دوری از تشریفات را در جامعه گسترش دهند.
معماری ایرانی در مسجد + فایل pdf
معرفی کتاب؛
در این کتاب به معماری مسجد و معماری اسلامی پرداخته شده است. به اینکه اصلاچیزی به اسم معماری اسلامی وجود دارد یا خیر؟ بین محققان بحث است، چرا که به راستی هیچ دینی،از جمله دین اسلام به پیروانش دستور نداده است که خانه ها و اماکنتان از نظر فرم و ظاهر باید چه شکل و فرمی داشته باشد؟
اولین جلسه شورای ناحیه شهید مطهری در سال ۹۶ برگزار شد/ آزمون‌ تفسیر قرآن کریم در ناحیه شهید مدرس برگزار شد
اخبار کوتاه نواحی ۱۷ گانه مرکز رسیدگی به امور مساجد؛
اولین جلسه شورای ناحیه شهید مطهری در سال ۱۳۹۶ ، سه شنبه گذشته با حضور حجت الاسلام مشهدی آقایی، مشاور عالی ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران در ناحیه شهید مطهری برگزار شد. همچنین کمک هزینه سفر به کربلای معلا به قید قرعهد به خدام نمونه ناحیه شهید مدرس اهدا شد.
مسجد هویت شهرهای اسلامی است
گزارشی از نقش مسجد در توسعه محله‌ای شهرها :
درتمدن اسلامی مساجد علاوه بر اینکه عامل تشکیل شهرها بوده اند،تعیین کننده ی الگوی کلی و هویت مشترک شهرهای اسلامی به شمار می رفته اند.
آغاز دور جدید درس اخلاق روحانیون و طلاب در مسجد امام حسین(ع) / کتابخانه مسجد جامع غدیرخم بهره‌برداری می‌رسد
اخبار مساجداستان تهران؛
مسجد روحانی کلاس‌های تقویت درسی برگزار می‌کند همچنین مسجد همدانی‌ها دهه پایانی ماه رجب را گرامی می‌دارد و اختصاص اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان برای مرمت و نوسازی مسجد جلیلی از عناوین اخبار مهم مساجد استان تهران است.
همسایگی مساجد و حوزه‌های علمیه برکات معنوی و تربیتی برای اهالی محل دارد
امام جماعت مسجد باب‌الحق:
حجت‌الاسلام محمد حسن نادربیگی گفت: همسایگی مساجد و حوزه‌های علمیه از دیرباز برکات و آثار معنوی، تربیتی و اخلاقی بر نمازگزاران، طلاب و اهالی محلات داشته است، ضمن اینکه موجب افزایش علاقمندی جوانان به فراگیری دروس حوزوی نیز می‌شود، بنابراین مسئولان نیز راه‌کارهای کمک به مساجد برای تاسیس مدارس علمیه را بررسی کنند.
اوّلین جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع)
در مسجد امام زمان((عج) برگزار شد؛
اولین جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع)عصر یکشنبه با حضور معاون ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) و اعضای شورای محله امام حسن مجتبی(ع) با موضوع "برنامه ریزی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال و همچنین تحلیل انتخابات سال جاری" در مسجد امام زمان(عج) برگزار شد.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر