امروز پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ۲۳:۲۶
هدر خبری و تحلیلی
کسی که قرآن و مسجد را ندید در قیامت اولیای الهی را نمی‌بیند
این مفسر قرآن گفت: کافران بهشت و بهشتیان و اولیاء الهی را نمی‌بینند؛ زیرا در دنیا قرآن و مسجد و کلام عترت را ندیدند در قیامت نیز به هیچ وجه اولیاء الهی و بهشت را نمی‌بینند.
کتاب نهضت عاشورا و دکترین قیام حسینی قرآن کریم است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه قرآن کریم، کتاب انقلاب حسینی است، گفت: قیام اباعبدالله الحسین(ع) با همه وجوه و ابعادش منطبق با کلام الهی صورت پذیرفت بنابراین کتاب نهضت عاشورا و دکترین قیام حسینی قرآن کریم است.
پاسخ به شبهات غدیر
اصلی ترین اختلاف ما با اهل سنت بر سر مساله امامت است. اختلاف ما بر سر این نیست که شیعه می گوید جانشین بعد از پیغمبر(ص)،علی(ع) باید باشد و اهل سنت می گوید نه. بر سر همین اختلاف نظر شبهاتی وجود دارد که بسیاری از آنها حاصل تعمد وهابیت است. در این مطلب پاسخ‌های متقنی به برخی از این شبهات داده شده است.
فرازهایی از زندگی با برکت آیت الله حق‌شناس
در سال ۱۳۷۳ قمری که شیخ محمدحسین زاهد تهرانی معروف به زاهد نفت فروش، در مسجد امین‌الدوله واقع در بازار درگذشت، بنا به درخواست اهل مسجد و محل از آیت‌الله بروجردی، ایشان از آیت‌الله عبدالکریم حق‌شناس خواست تا برای حل مشکلات دینی و رسیدگی به امور شرعی آن مسجد، به تهران عزیمت کند.
کاسبانی که تنها رزق را از خدا می‌خواهند
جلسه قرآن مجید خدایاری در مسجد ملک‌آباد با حضور جمعی از کسبه بازار تهران از جمله پارچه‌فروش‌ها، فرش‌فروش‌ها و جوراب‌باف‌ها برگزار شد؛ آن‌ها ساعاتی را از کسب و کار فاصله می‌گیرند و در کنار رحل قرآن می‌نشینند؛ چرا که تنها، خدا را رزاق می‌دانند.
چه کسی دستور تخریب بقیع را صادر کرد؟
محمد بن عبدالوهاب؛ از صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و اله نهی می‌کرد و از شنیدن آن ناراحت می‌شد. صلوات فرستنده را اذیت می‌کرد و به سخت‌ترين وجه مجازات می نمود.
چرا احتمال لیله القدر بودن شب بیست و سوم قوی تر است؟/اعمال شب قدر
در میان آیات قرآن کریم و روایت‌های پیغمبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) به طور واضح به زمان دقیق شب قدر اشاره نشده، اما با نگاهی به سبک زندگی آن بزرگان می‌توان زمان تقریبی این شب را به دست آورد.
طلبه تایلندی میهمان سفره افطار ستارخان / تاثیر افطاری‌های ساده در گسترده بودن آن است
طلبه تایلندی در رابطه با سفره‌های افطاری ایام رمضان گفت: افطاری ساده بسیار عالی است و استقبال خوب از اینگونه مراسم نیز به خاطر گسترده بودن آن است. اگر چنانچه این مراسم با کمیت بیشتر ولی در مکان‌های کمتری برگزار می‌شد دیگر این تأثیر را نداشت.
میزبان عابد، میهمان معبود/خادمان مساجد، خادمان بهشتند
همایش «خادمان بهشت»ویژه تجلیل از خدام مساجد استان تهران در حرم عبدالعظیم(ع) در حالی برگزار شد که خادمان مساجد استان تهران با خلوص به این مراسم آمده بودند و برای خدمتشان اجری نمی‌خواستند. با اینکه سرشار از گله و شکایت آمده بودند اما رضایتشان از خدمت به خدا را نیز ابراز کردند. این گزارش به حال و هوای معنوی «خادمان بهشت» در خانه خدا و گفتگو با برخی از آنها پرداخته است.
سیر تاریخی مسجد غدیر از احداث تا تخریب
یکی از مستندات و نشانه های اثبات غدیر، بنای یادبود مسجد غدیر است. این مقاله به بررسی سیمای مسجد غدیر از طریق مستندات، علت انتخاب این منطقه برای اعلان موضوع جانشینی پیامبر(ص)، تاریخچه و مشخصات غدیر و اهمیت و فضیلت نماز خواندن در این مسجد از نظر ائمه و فقها پرداخته است.
خدام مسجد جمکران باید ارزش خدمت به زائرین حسینی را بدانند
حجت الاسلام والمسلمین مهدوی نیا با تقدیر از برپایی موکب مسجد مقدس جمکران در مسیر نجف تا کربلا، گفت: خدام مسجد مقدس جمکران باید ارزش خدمتی را که به عنوان سربازان مهدی فاطمه (عج) به زوار حسینی انجام می‌دهند، بدانند.
کانونی شبانه‌روزی برای پرورش روح یک مؤمن
مسجد امام رضا(ع) الگویی از یک کانون اسلامی را ارائه کرده و با فعالیت شبانه‌روزی و اجرای برنامه‌های متنوع بخشی از نیازها و دغدغه‌های مردم منطقه را مرتفع می‌کند.
عالم مجاهد و پارسا
پایگاه تخصصی مسجد به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری و مؤسس مرکز رسیدگی به امور مساجد، زندگینامه این عالم ربانی و مجاهد انقلابی را منتشر می‌کند.
برگزاری دوره آموزشی هادیان ویژه ائمه جماعت مساجد
معاونت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران در راستای ارتقاء سطح دانش ائمه جماعات اقدام به برگزاری دوره‌های مبتنی بر نیاز روز در قالب «دوره هادیان» می‌کند.
گزارشی از مسجد صاحب الزمان(عج) در محرم
حجت‌الاسلام نوچمنی گفت: نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج) طبق سنت هر سال پس از پایان مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) به دیدار خانواده شهدا می‌روند.