امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۵۶
هدر خبری و تحلیلی
ائمه جماعات باید روش‌های دعوت به نماز را بیاموزند
دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور:
حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان ائمه جماعات باید روش‌های دعوت به نماز را بیاموزند؛ زیرا این کار یک مهارت است و تا این مهارت را یاد نگیرند نمی‌توان از فرزندان انتظار داشت حضورشان در مساجد بیشتر شود اما با انجام روش‌های اصولی، اتفاقات خوبی می‌افتد.
وجود مدافعان حرم، نقیض ادعای دورشدن مردم از مساجد است
تولیت مدرسه آیت‌الله مجتهدی:
تولیت مدرسه آیت‌الله مجتهدی، گفت: امروزه با وجود ادعای برخی مبنی بر دور شدن مردم از مساجد، شاهد پرورش مدافعان حریم ولایت و امامت در این نهاد دینی هستیم، به طوری که بسیاری از شهدای مدافع حرم از جمله شهید محسن حججی، مسجدی بودند.
جایگاه مسجد در چارچوب دیانتی ما کجاست؟
یک کارشناس امور مساجد بررسی کرد:
حجت الاسلام محمدیان بررسی می‌کند: اساساً در چارچوب دیانتی ما جایگاه مسجد کجاست؟ می‌شود آدم متدین باشد، نماز بخواند و مسجد نرود؟ پنج مسأله اصلی ذیل الگوی راهبردی وجود دارد که به آن پرداخته شده است.
مساجد ظرفیت بی نظیری در فرهنگ سازی پیاده روی اربعین دارند
حجت‌الاسلام برنجکار:
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به نقش روحانیون و هیئت امنای مساجد در شکوفا کردن مساجد و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در آن و همچنین جذب جوانان گفت: مساجد ظرفیت بی نظیری برای اهتمام به فرهنگ سازی موضوع پیاده روی اربعین دارند.
روایت‌های دقیقی از نهضت عاشورا وجود دارد
حجت الاسلام جعفریان:
استاد تاریخ دانشگاه تهران با بیان اینکه انگیزه قوی تاریخ‌نویسی در صدر اسلام وجود داشته است، گفت: روایت‌های دقیقی از نهضت عاشورا وجود دارد که حقایق زیادی را می‌توان از آنها برداشت کرد.
لزوم افزایش سطح علمی ائمه جماعات مساجد
آیت الله مجد بررسی کرد؛
تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) گفت: ائمه جماعات مساجد باید همچون آیات مرتضی و مجتبی تهرانی از نظر علمی نیز سرآمد باشند.
نقش مسجد در ترویج و اجرای ازدواج آسان انکار ناپذیر است
مدیر آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع):
مدیر آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) نقش مسجد را در ترویج و اجرای ازدواج آسان بسیار مهم دانست و گفت: مساجد در ابعاد مختلف ازدواج جوانان می‌توانند نقش آفرین باشند.
با تاسیس دارالقرآن در مکانی غیر از مسجد مخالفم
معاون تبلیغ حوزه های علمیه:
معاون تبلیغ حوزه های علمیه با بیان اینکه همه آموزش های قرآنی در مکانی به نام مسجد صورت گیرد، گفت: امامان جماعت در جذب جوانان به مسجد نقش مهمی دارند.
در کنار عبادت، کارکردهای اجتماعی مسجد مدنظر قرار گیرد
مدیر ناحیه شهید مدرس:
حجت الاسلام ضائفی معتقد است: آنچه که باعث می‌شود مردم درک بیشتری از مسجد و جایگاه آن داشته باشند و ارتباط واقعی در زندگی‌شان با مسجد رقم بخورد، مسائل فرهنگی اجتماعی است. لذا در کنار عبادت، کارکردهای اجتماعی مسجد مدنظر قرار گیرد.
مساجد نباید به گروه خاصی اختصاص داشته باشد
عضو کمیسیون عمران مجلس:
حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند مساجد سنگر هستند، این فرمایش ایشاد دارای بُعد معنوی و ارزشمندی است.
مسجدی که محل اختلاف انگیزی باشد، تقدس ندارد
عضو حقوقدان شورای نگهبان
محسن اسماعیلی در یکصد و بیستمین جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه گفت: اهمیت وحدت و انسجام مسلمانان تا آنجاست که حتی اگر مسجدی محل اختلاف‌انگیزی شود، دیگر تقدسی ندارد و باید تخریب شود.
با صبر و نماز می‌توان حمایت‌های الهی را جلب کرد
استاد قرائتی:
استاد محسن قرائتی در ادامه سلسله مباحث تفسیری خود با موضوع تفسیر قطره ای به بیان آموزه های آیه 153 سوره بقره پرداخت و گفت: صبر و نماز، وسیله‏ جلب حمایت‏ هاى الهى هستند.
حضور دانش‌آموزان در مسجد باعث شادابی آنها می‌شود
امام جماعت مسجد علوی:
حجت‌الاسلام روح‌الأمین معتقد است:هنگام اقامه نماز جماعت چندین صف از صف‌های جماعت مسجد ما به نوجوانان و جوانان اختصاص دارد که این موضوع موجب شادابی در مسجدشده است.
لازمه اجرای پیوند مسجد و مدرسه، همراهی والدین است
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت الاسلام فرمانی گفت: لازمه اجرای پیوند مسجد و مدرسه همراهی والدین است. متاسفانه به دلیل اینکه والدین در امور اعتقادی با بچه‌ها هماهنگ نیستند دانش‌آموزان دچار مشکل می‌شوند.
برگزاری کرسی تلاوت در ۳۰۰ مسجد استان تهران
حجت‌الاسلام صداقت خبر داد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: تلاوت با صدای خوش، تأثیرات تربیتی روی انسان‌ها می‌گذارد و بیش از ۳۰۰ مسجد در استان تهران،‌ حداقل یک کرسی تلاوت مجلسی را در ماه برگزار می‌کنند.
امام عسکری(ع) با بیان تفسیر درست قرآن به مبارزه با انحرافات می‌پرداخت
امام جماعت مسجدصاحب‌الزمان(عج) شهرک غرب:
حجت‌الاسلام قاسمعلی نوچمنی گفت: دوره امام حسن عسکری دوره ترجمه بود و دیدگاه و نظرات یونان قدیم و افکار اندیشه‌های آنها به عربی ترجمه می‌شد و در اختیار مسلمانان قرار می‌گرفت.در چنین وضعیتی، حضرت حسن عسکری(ع) با بیان تفسیر درست آیات قرآن به مبارزه با برداشت های انحرافی و نادرست از قرآن پرداختند.
مسجد کانون تدریس و مبارزات فقهایی چون عبدالعظیم حسنی(ع) بود
امام جماعت مسجد امام رضا(ع):
آیت‌الله آیت میردامادی؛ نویسنده کتاب «اعتقادات شیعه از دیدگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» گفت: مسجد کانون تدریس و مبارزات فقها و مجتهدانی چون حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بود.
مساجد در ترویج آ‌موزه‌های اخلاقی در جامعه، پیشگام باشند
مدیرناحیه شهید بهشتی:
حجت‌الاسلام کرمانی: با بیان اینکه مسجد تاثیرگذارترین مرکز برای انتقال مبانی دینی است، اظهار کرد: آ‌موزه‌های اخلاقی باید از طریق مساجد به جامعه منتقل شود.
امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند
امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع):
آیت‌الله ارومیان معتقد است: امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند. همیشه با مردم باشد. چون مردم ما نشان داده‌اند که مردمی دیندار و خوب هستند و این موضوع تعهد ما را بیشتر می‌کند تا برای آنها وقت و حوصله بیشتری بگذاریم.
تشکیل حکومت اسلامی در راستای فریضه امر به معروف است
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت الاسلام محسن عبداللهی امام جماعت مسجد امام حسین(ع) شهرک ابوذر بلوار ارتش و استاد حوزه علمیه معتقد است: در باب اهمیت امر به معروف و نهی از منکر شاید همین بس باشد که امام حسین‎(ع) در این راه به شهادت رسیدند و آن را هدفی برای مبارزه با یزید و یزیدیان معرفی کرد. اهمیت این فریضه به اندازه‌ای است که حتی هدف تشکیل حکومت در اسلام، در راستای تحقق این امر است.
صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴