امروز یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶
هدر خبری و تحلیلی
شبکه‌های اجتماعی باعث نشود جوانان از شب قدر غافل شوند
امام جماعت مسجد طوس در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت‌الاسلام سید ناصر احمدی گفت: امید است که جوانان شب‌های قدر که برکات و فضیلت‌های فروانی برای آن گفته شده است را اهمیت و درک کنند و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث نشود که از برکات و فضیلت‌ها این شب‌ها غافل شوند.
امام جماعت بودن وظیفه سنگین الهی است/ آگاهی به زمانه از خصلت‌های امام جماعت طراز اسلامی است
امام جماعت مسجد انبیاء نیرو هوایی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام حسینی وفایی گفت: امام جماعت شدن کار هر کسی نیست یک وظیفه بسیار سنگین الهی است کسی که می‌خواهد عهده‌دار امام جماعت شود باید از بسیاری از لذایذ چشم پوشی کند.
انتظار یک انقلاب درونی است / مسجد ویژگی منتظران واقعی را برای مردم تبیین کند
امام جماعت مسجد صاحب العصر و زمان(عج) خیام:
حجت الاسلام محمود دلیلی معتقد است: یکی از وظایف مهم مساجد این است که ویژگی‌های یک منتظر واقعی را به خوبی به مردم و مامومین توضیح دهند.
بهترین الگو برای جوانان حضرت علی اکبر(ع) است/سیمای باطنی حضرت علی اکبر(ع)  سیمای نبوی بود
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور معتقد است: اگر جوانان ما بخواهند برای خود الگویی را در رفتارهای فردی و اجتماعی خود برگزینند بهترین فرد حضرت علی اکبر فرزند امام حسین(ع) است. زیرا دانش و دانایی و ارزشهای متعالی و آرمانی را ازخاندان پاک آل الله به ارث برده است.
صدای رسانه‌ها در آمریکا بلندتر از صدای مساجد است/سیاست درهای باز مساجد جریان ساز خواهد شد
استاد دانشگاه مک‌مستر کانادا در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
پرفسور لیاقت تکیم معتقد است: رسانه‌های آمریکایی خبرهای داعش یا گروه‌های تروریستی را به عنوان اخبار دنیای اسلام معرفی می‌کنند و اخبار جامعه مسلمان داخل آمریکا را نشر نمی‌دهند. رسانه‌ها در آمریکا تروریست‌ها را به عنوان مسلمان و رفتار آنها را به عنوان اسلام معرفی می‌کنند.
فرهنگ مقاومت متاثر از قیام امام حسین(ع) است
نویسنده مشهور سوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
آنتوان بارا معتقد است: برای واکاوی چالشها و بحران های کنونی ملتها نیازی به تکرار تجربه ملتهای دیگر نیست. به اعتقاد من با نگاه تفکر به انگیزه‌ها و چگونگی شکل گیری قیام امام حسین(ع) می توان از این تجربه ها برای رسیدن به پیروزی بهره برد.
صبر و شکیبایی بزرگترین درس امام موسی کاظم(ع) است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت الاسلام اسماعیل پور معتقد است: شکیبایی و صبر وتحمل سختی‌ها در زندگی فردی و اجتماعی، درس عبودیت وبندگی درهرشرایطی بزرگترین درسی است که مردم به ویژه نسل جوان باید از امام موسی کاظم(ع) باید بیاموزند.
امام علی پیوند دهنده ایمان و فلسفه بود/ پیامهای تولد و شهادت حضرت در مسجد
گفتگوی اختصاصی با عضو انجمن فیلسوفان آمریکا؛
پرفسور چارلز تالیافرو معتقد است: اینکه از تولد تا شهادت و از ظهور اسلام، آغاز امامت تا پایان حکومت و امامت امام علی(ع)، همه کارهای این بزرگوار در مسجد بود نشان از ازخودگذشتگی وی دارد.
بعد از اعتکاف باید ارتباط با خدا و خانه خدا حفظ شود / بعد از انقلاب اعتکاف در ایران احیا شد
مدیر ناحیه شهید صدوقی مطرح کرد:
حجت الاسلام گوهری معتقد است: اتفاقی که برای فرد در این عبادت و ایام رخ می‌دهد برای کل جامعه مفید خواهد بود چون این آئین، عبادتی سازنده و تربیتی است.
غروب دوازده رجب درب مساجد به روی معتکفین باز است / افزایش چهارصد نفری معتکفین
مدیر ناحیه علامه امینی:
حجت الاسلام صنوبری در ادامه گفت: مساجدی که میزبان معتکفین هستند بعد از نماز مغرب روز 12 رجب باز خواهند بود. ائمه جماعات برای این موضوع هماهنگی انجام داده اند و بعد از نماز مغرب در خدمت معتکفین خواهند بود.
جوانان محور اصلی جلسات اعتکاف در ناحیه شهید مدرس هستند/ یک مسجد مختص معتکفین دانش آموز خواهر است
مدیر ناحیه شهید مدرس مطرح کرد:
حجت الاسلام ضائفی گفت: امسال جلسات تخصصی در مساجد برای اعتکاف برگزار شد که مهمترین ویژگی این جلسات ارتباط با جوانان بود و جوانان محور اصلی این جلسات بودند.
چهار هزار نفر برای شرکت در مراسم اعتکاف در مساجد پاکدشت ثبت نام کرده‌اند/مسجدجامع امیرالمومنین(ع) پذیرای اعتکاف دانش‌‌آموزی
مدیر ناحیه شیخ کلینی خبرداد:
حجت الاسلام محمد حسینی گفت: 38 مسجد که تا کنون اعلام آمادگی کرده‌اند، 23 مسجد در منطقه شهری شهرستان پاکدشت هستند و الباقی را مساجد روستایی تشکیل می‌دهند. امسال همچنین مسجد جامع امیرالمومنین(ع) شهرستان پاکدشت پذیرای اعتکاف دانش‌‌آموزی برادارن است.
ایجاد روح امید و تقویت ایمان بزرگترین هدف مسجد است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع):
حجت الاسلام مرتضی اسماعیل‌پور گفت: ایجاد روح امید در مردم، یأس زدایی و تقویت ایمان مذهبی درمیان مردم بويژه جوانان، از جمله اهدافی است که مسجد در دهه چهارم نهضت اسلامی در جامعه ما دنبال می‌کند و می‌تواند به تحقق برساند.
ولایتمداری و حجاب بزرگترین مشخصه فاطمه زهرا(س) است/حضرت زهرا(س) بالاترین انفاق را در شب عروسی کرد
امام جماعت مسجد امام رضا(ع)؛
آیت‌الله میردامادی گفت: بانوان و آقایان باید ولایت مداری، طرفداری از ولی در هر عصر و زمان، انفاق و محبت را از حضرت زهرا(س) درس بگیرند.
بانویی که فرشته با او سخن می‌گوید/رمز جاودان نبوت رسول اکرم(ص) در پرتو ولایت و امامت است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت الاسلام اسماعیل پور در شرح معنای لغت محدثه که از القاب حضرت فاطمه زهرا(س) است، گفت: محدثه به فتحه دال، به بانویی گفته می‌شود که فرشته با او سخن می‌گوید. ولی اگر به کسره دال خوانده شود به معنای کسی است سخن جدید می‌گوید.
خصوصیات مسجد طراز همان خواسته‌های رهبری است/بر اساس سند چشم انداز مسجد ائمه ‎بقیع(ع) الگوی مساجد دیگر می‌شود
امام جماعت مسجد ائمه ‎بقیع(علیهم‌السلام):
حجت الاسلام تسلیمی گفت: هدف مجموعه مسجد ائمه بقیع(ع) در این سند ارائه یک نقشه راه بود، که مشخص شود که در پنج سال آینده مسجد ائمه بقیع(ع) قرار است در آینده در چه جایگاهی قرار بگیرد.
ارزیابی برنامه ها، فعالیت ها و وضعیت مساجد ناحیه شهید باهنر
در گفتگو با حجت الاسلام بصیری صورت گرفت:
مدیر ناحیه شهید باهنر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، فعالیت ها، برنامه ها و وضعیت مساجد این ناحیه را تشریح کرد.
اینکه مسجد خلوت است یک تهدید است / راه‌های موفق بودن یک امام جماعت
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد:
حجت‌الاسلام درگاهی در نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «نشانی» که توسط خبرگزاری قرآنی ایکنا و با هدف یافتن نمودهای عملی و محقق‌شده سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود، حضور پیدا کرد.
اسلام‌هراسی و مسجدهراسی در غرب ریشه‌های تاریخی دارد
استاددانشگاه دوک آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه تخصصی مسجد مطرح کرد
استاد برجسته فلسفه دانشگاه دوک آمریکا و از فلاسفه مطرح معاصر معتقد است موج اسلام هراسی کنونی در غرب موجی زودگذر و گذراست و دوامی نخواهد داشت.
دوستی میان ملل، جهان عاری از خشونت به ارمغان می‌آورد
گفتگوی اختصاصی با پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا
پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا و از شناخته شده ترین فیلسوفان دین معاصر معتقد است اگر هرکسی بر روی زمین به گونه ای به فکر دوستان خود باشد، شاید آنگاه بتوانیم فریاد جهان عاری از خشونت سر دهیم یا دستِ کم از نبود خشونت های توده‌ای که امروز شاهد آن هستیم، سخن بگوییم.