امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۶
هدر خبری و تحلیلی
انتخاب دقیق امام جماعت مانع سکولار شدن مسجد است
امام جماعت مسجد الأقصی مولوی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت الاسلام بهاری معتقد است: طلاب خوب و پرورش یافته حوزه‌های مورد اعتماد باید به سِمت امام جماعتی منصوب شوند. اگر امام جماعتی انقلابی نباشد، به مرور زمان محیط خود را استحاله می‌کند و این خطر مسجد را به سمت سکولار شدن می‌برد.
مساجد، مهم‌ترین مرکزِ تحقق اعتدال معنوی و برگزاری جشن‌های دهه کرامت هستند
امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع):
آیت‌الله میردامادی گفت: داشتن جامعه‌ای شاد و پرنشاط، نیازمند اعتدال در مجالس دینی است و برگزاری جشن‌های دهه کرامت، لازمه این اعتدال است. مساجد، مهم‌ترین مرکز برای تحقق این اعتدال هستند
بهشت بر زائرین امام رضا(ع) واجب است / آمریکا می‌خواهد شیعه علوی روی زمین نباشد
امام جماعت مسجد صاحب‌الأمر(عج) در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
حجت‌الاسلام ماجدی گفت: از پیغمبر اکرم(ص) در مورد امام رضا(ع) روایت است که فرمودند: «ستدفن بضعة منی بأرض خراسان ما زارها مکروب الا نفس الله کربته و لا مذنب الا غفر الله ذنوبه؛ به زودی پاره‏‌ی تن من در سرزمین خراسان دفن می‌‏شود که هیچ مؤمنی او را زیارت نمی‌کند، مگر این که خداوند بهشت را بر او واجب ساخته و پیکرش را بر (آتش) دوزخ حرام می‌سازد.
درس اخلاق آیت‌الله مشکینی همچون مغناطیسی طلاب را جذب می‌کرد / بیان شیوا و ساده‌گویی آیت‌الله مشکینی برای همه مردم قابل فهم بود
شاگرد آیت‌الله مشکینی به مناسبت دهیمن سالگرد رحلت وی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور از شاگردان مرحوم آیت‌الله مشکینی به مناسبت دهمین سالگرد وفات این عالم ربانی گفت: مرحوم آیت‌الله مشکینی اعلی‌الله مقامه در بیان معارف الهی چه در اصول دین و چه در احکام و اخلاق تسلط شگفت‌انگیزی داشتند و مخاطبان خود را چونان مغناطیس جذب می‌کردند.
آیت‌الله بروجردی گفت: اگر جنازه رضاخان به قم بیاید نه تنها نماز میت نمی‌خوانم بلکه از قم بیرون خواهم رفت
آیت‌الله ضیاءالدین نجفی تهرانی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
آیت‌الله ضیاءالدین نجفی تهرانی گفت: زمانی که محمد رضاپهلوی خواست تا جنازه‌ پدرش را به قم بیاورند تا آیت‌الله بروجردی نماز میت بخواند، ایشان فرمودند: «جنازه اصلا قم نیاید اگر جنازه رضاخان به قم بیاید نه تنها نماز میت بر او نمی‌خوانم بلکه از قم بیرون خواهم رفت.» وقتی این حرف را به شاه رساندند، شاه نگران شد و جنازه را هم دیگر به قم نفرستاد و مستقیم به تهران برد.
کنگره اربعین دلیلی برای مسلمان شدن/ رفع معضلات جوانان در مساجد رمز جذب آنها به مسجد است
امام جماعت مسجد طوس در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت الاسلام احمدی در خصوص جذابیت پیاده‌روی اربعین برای یکی از تازه مسلمان شده‌ها در دفتر آیت الله نوری همدانی گفت: یکی از تازه مسلمان‌ها از کشور آلمان، کنگره اربعین را نماد اتحاد و همدلی بین دوستداران اهل بیت و دلیلی برای مسلمان شدن خود می‌دانست.
مردم ترجیح می‌دهند امام جماعت با قرائت زیبا نماز بخواند
قاری بین‌المللی کشور مطرح کرد؛
احمد ابوالقاسمی گفت : مردم ترجیح می‌دهند امام جماعت با قرائت زیبا نماز بخواند. شنیدن صدای زیبا یک نیاز است؛ چه امام جماعت باشد، چه قاری باشد.
شبکه‌های اجتماعی باعث نشود جوانان از شب قدر غافل شوند
امام جماعت مسجد طوس در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت‌الاسلام سید ناصر احمدی گفت: امید است که جوانان شب‌های قدر که برکات و فضیلت‌های فروانی برای آن گفته شده است را اهمیت و درک کنند و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث نشود که از برکات و فضیلت‌ها این شب‌ها غافل شوند.
امام جماعت بودن وظیفه سنگین الهی است/ آگاهی به زمانه از خصلت‌های امام جماعت طراز اسلامی است
امام جماعت مسجد انبیاء نیرو هوایی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام حسینی وفایی گفت: امام جماعت شدن کار هر کسی نیست یک وظیفه بسیار سنگین الهی است کسی که می‌خواهد عهده‌دار امام جماعت شود باید از بسیاری از لذایذ چشم پوشی کند.
انتظار یک انقلاب درونی است / مسجد ویژگی منتظران واقعی را برای مردم تبیین کند
امام جماعت مسجد صاحب العصر و زمان(عج) خیام:
حجت الاسلام محمود دلیلی معتقد است: یکی از وظایف مهم مساجد این است که ویژگی‌های یک منتظر واقعی را به خوبی به مردم و مامومین توضیح دهند.
بهترین الگو برای جوانان حضرت علی اکبر(ع) است/سیمای باطنی حضرت علی اکبر(ع)  سیمای نبوی بود
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور معتقد است: اگر جوانان ما بخواهند برای خود الگویی را در رفتارهای فردی و اجتماعی خود برگزینند بهترین فرد حضرت علی اکبر فرزند امام حسین(ع) است. زیرا دانش و دانایی و ارزشهای متعالی و آرمانی را ازخاندان پاک آل الله به ارث برده است.
صدای رسانه‌ها در آمریکا بلندتر از صدای مساجد است/سیاست درهای باز مساجد جریان ساز خواهد شد
استاد دانشگاه مک‌مستر کانادا در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
پرفسور لیاقت تکیم معتقد است: رسانه‌های آمریکایی خبرهای داعش یا گروه‌های تروریستی را به عنوان اخبار دنیای اسلام معرفی می‌کنند و اخبار جامعه مسلمان داخل آمریکا را نشر نمی‌دهند. رسانه‌ها در آمریکا تروریست‌ها را به عنوان مسلمان و رفتار آنها را به عنوان اسلام معرفی می‌کنند.
فرهنگ مقاومت متاثر از قیام امام حسین(ع) است
نویسنده مشهور سوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
آنتوان بارا معتقد است: برای واکاوی چالشها و بحران های کنونی ملتها نیازی به تکرار تجربه ملتهای دیگر نیست. به اعتقاد من با نگاه تفکر به انگیزه‌ها و چگونگی شکل گیری قیام امام حسین(ع) می توان از این تجربه ها برای رسیدن به پیروزی بهره برد.
صبر و شکیبایی بزرگترین درس امام موسی کاظم(ع) است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان:
حجت الاسلام اسماعیل پور معتقد است: شکیبایی و صبر وتحمل سختی‌ها در زندگی فردی و اجتماعی، درس عبودیت وبندگی درهرشرایطی بزرگترین درسی است که مردم به ویژه نسل جوان باید از امام موسی کاظم(ع) باید بیاموزند.
امام علی پیوند دهنده ایمان و فلسفه بود/ پیامهای تولد و شهادت حضرت در مسجد
گفتگوی اختصاصی با عضو انجمن فیلسوفان آمریکا؛
پرفسور چارلز تالیافرو معتقد است: اینکه از تولد تا شهادت و از ظهور اسلام، آغاز امامت تا پایان حکومت و امامت امام علی(ع)، همه کارهای این بزرگوار در مسجد بود نشان از ازخودگذشتگی وی دارد.
بعد از اعتکاف باید ارتباط با خدا و خانه خدا حفظ شود / بعد از انقلاب اعتکاف در ایران احیا شد
مدیر ناحیه شهید صدوقی مطرح کرد:
حجت الاسلام گوهری معتقد است: اتفاقی که برای فرد در این عبادت و ایام رخ می‌دهد برای کل جامعه مفید خواهد بود چون این آئین، عبادتی سازنده و تربیتی است.
غروب دوازده رجب درب مساجد به روی معتکفین باز است / افزایش چهارصد نفری معتکفین
مدیر ناحیه علامه امینی:
حجت الاسلام صنوبری در ادامه گفت: مساجدی که میزبان معتکفین هستند بعد از نماز مغرب روز 12 رجب باز خواهند بود. ائمه جماعات برای این موضوع هماهنگی انجام داده اند و بعد از نماز مغرب در خدمت معتکفین خواهند بود.
جوانان محور اصلی جلسات اعتکاف در ناحیه شهید مدرس هستند/ یک مسجد مختص معتکفین دانش آموز خواهر است
مدیر ناحیه شهید مدرس مطرح کرد:
حجت الاسلام ضائفی گفت: امسال جلسات تخصصی در مساجد برای اعتکاف برگزار شد که مهمترین ویژگی این جلسات ارتباط با جوانان بود و جوانان محور اصلی این جلسات بودند.
چهار هزار نفر برای شرکت در مراسم اعتکاف در مساجد پاکدشت ثبت نام کرده‌اند/مسجدجامع امیرالمومنین(ع) پذیرای اعتکاف دانش‌‌آموزی
مدیر ناحیه شیخ کلینی خبرداد:
حجت الاسلام محمد حسینی گفت: 38 مسجد که تا کنون اعلام آمادگی کرده‌اند، 23 مسجد در منطقه شهری شهرستان پاکدشت هستند و الباقی را مساجد روستایی تشکیل می‌دهند. امسال همچنین مسجد جامع امیرالمومنین(ع) شهرستان پاکدشت پذیرای اعتکاف دانش‌‌آموزی برادارن است.
ایجاد روح امید و تقویت ایمان بزرگترین هدف مسجد است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع):
حجت الاسلام مرتضی اسماعیل‌پور گفت: ایجاد روح امید در مردم، یأس زدایی و تقویت ایمان مذهبی درمیان مردم بویژه جوانان، از جمله اهدافی است که مسجد در دهه چهارم نهضت اسلامی در جامعه ما دنبال می‌کند و می‌تواند به تحقق برساند.