امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰
هدر خبری و تحلیلی
امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند
امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع):
آیت‌الله ارومیان معتقد است: امام جماعتی موفق است که مردم را رها نکند. همیشه با مردم باشد. چون مردم ما نشان داده‌اند که مردمی دیندار و خوب هستند و این موضوع تعهد ما را بیشتر می‌کند تا برای آنها وقت و حوصله بیشتری بگذاریم.
تشکیل حکومت اسلامی در راستای فریضه امر به معروف است
امام جماعت مسجد امام حسین(ع):
حجت الاسلام محسن عبداللهی امام جماعت مسجد امام حسین(ع) شهرک ابوذر بلوار ارتش و استاد حوزه علمیه معتقد است: در باب اهمیت امر به معروف و نهی از منکر شاید همین بس باشد که امام حسین‎(ع) در این راه به شهادت رسیدند و آن را هدفی برای مبارزه با یزید و یزیدیان معرفی کرد. اهمیت این فریضه به اندازه‌ای است که حتی هدف تشکیل حکومت در اسلام، در راستای تحقق این امر است.
مسجد طراز اسلامی مکانی است که به جسم و روح مردم می‌پردازد
امام جماعت مسجد فائق:
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر حسینی معتقد است: مسجد بخشی از زندگی مردم است. اگر مردم در مسجدی احساس کنند که دنیا و آخرتشان تضمین می شود حتما اقبال می کنند. مسجد طراز اسلامی باید مکان طیبی باشد که هم به جسم مردم بپردازد و هم به روح آنها.
ائمه جماعات امین و پناهگاه مردم باشند
معاون‎ارتباطات‌حوزوی دفتر مقام‌معظم‌رهبری:
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، گفت: ائمه جماعات باید امین، پدر، مامن و مشاور مردم باشند به گونه‌ای که افراد در سنین مختلف، نسبت به آنان، احساس انس کنند.
عزت نفس و اخلاص مهمترین ویژگی یک امام جماعت طراز است
امام جماعت مسجد روحانی:
حجت الاسلام و المسلمین جذبی گفت: برای امام جماعت در درجه اول اخلاص اهمیت دارد. توفیقی است که خداوند مسجد را در اختیار او گذاشته است بنابراین ما باید در درجه اول با اخلاص باشیم و با عزت نفس هیچ توقعی از هیچ کسی نداشته باشیم و با حضور مرتب در مسجد و حسن اخلاق با مردم رفتار کنیم.
عاشورا بافطرت انسان پیوند دارد/امثال حججی در جوانان ما فراوان است
آیت الله اراکی:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: حججی یک چهره منحصر بفرد و تنها نیست. نسل جوان ما از حججی‌های فراوانی برخوردار است که در صحنه‌های خاص آنها را بروز می‌دهد.
ائمه جماعات برای رضای خدا تبلیغ کنند/ امر به معروف و نهی از منکر مهمترین حرف منابر باشد
گفتگوی منتشر نشده با مرحوم حجت الاسلام و المسلمین غروی؛
حجت الاسلام و المسلمین غروی امام جماعت مرحوم مسجد گلشن معتقد بود: ائمه جماعات برای رضای خدا تبلیغ کنند و از امر به معروف و نهی از منکر در منابر خود غافل نشودند، به آنچه می‌گویند عمل کنند.
هیئات مذهبی مردم را به کسب مکارم اخلاقی سوق دهند
امام جماعت مسجد امام‌ زمان (عج):
حجت‌الاسلام والمسلمین محصل همدانی امام جماعت مسجد امام‌ زمان (عج) با بیان اینکه یکی از راهکارها برای اصلاح وضعیت اخلاقی کشور برگزاری مجالس مذهبی در مساجد با مدیریت ائمه جماعات است، اضافه کرد: هیئات مذهبی مردم را به سوی فضایل و مکارم اخلاقی سوق دهند.
ولایت‌پذیری با گوشت و خون میثم آمیخته شده بود/میثم تمار، از صحابه مخلِص و فدایی امیرالمؤمنین(ع) بود
امام جماعت مسجد انبیاء نیرو هوایی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام حسینی وفایی گفت: اگر کسی می‌خواهد مثل میثم ولایت‌پذیر باشد باید خودش را از دنیا رها کند و بلا را به جان بخرد و همین طور باید به انتظار بلا نشست و پشت پا به دنیا، زندگی و هوای نفسانی زد و هدف را معین کرد و آن هدف جز خدا نیست.
امام موسی کاظم(ع) با بردباری و مدارا با دشمن رفتار می‌کردند/ کظم غیظ درس بزرگ از امام موسی کاظم(ع) به جوانان و مسئولین
آیت‌الله مقدم قوچانی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
امام جماعت مسجد علوی گفت: امام موسی کاظم(ع) به وسیله اخلاق و بردباری که داشتند، اسلام را در آن زمان حساس، زمانی که خلفای بنی عباس آن همه جنایت‌ها انجام می‌دادند حفظ و احیاءکردند و در مقابل توهین‌های دشمنان خشمشان را فرو می‌بردند.
حتی ظاهر مسجد نشانه یکپارچگی اسلام است / یکی از مقدس‌ترین خاطراتم مطالعه قرآن است
گفتگوی اختصاصی پایگاه تخصصی مسجد با عضو انجمن فیلسوفان آمریکا؛
پرفسور چارلز تالیا فرو استاد دانشگاه هاروارد آمریکا گفت: زیبایی مساجد شامل گنبد‌ها، مناره‌ها، مدارس، محل‌های عبادت و گفت و گو، تصدیق ایمان، و نشان دادن یکپارچگی اسلام است.
انتخاب دقیق امام جماعت مانع سکولار شدن مسجد است
امام جماعت مسجد الأقصی مولوی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت الاسلام بهاری معتقد است: طلاب خوب و پرورش یافته حوزه‌های مورد اعتماد باید به سِمت امام جماعتی منصوب شوند. اگر امام جماعتی انقلابی نباشد، به مرور زمان محیط خود را استحاله می‌کند و این خطر مسجد را به سمت سکولار شدن می‌برد.
مساجد، مهم‌ترین مرکزِ تحقق اعتدال معنوی و برگزاری جشن‌های دهه کرامت هستند
امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع):
آیت‌الله میردامادی گفت: داشتن جامعه‌ای شاد و پرنشاط، نیازمند اعتدال در مجالس دینی است و برگزاری جشن‌های دهه کرامت، لازمه این اعتدال است. مساجد، مهم‌ترین مرکز برای تحقق این اعتدال هستند
بهشت بر زائرین امام رضا(ع) واجب است / آمریکا می‌خواهد شیعه علوی روی زمین نباشد
امام جماعت مسجد صاحب‌الأمر(عج) در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
حجت‌الاسلام ماجدی گفت: از پیغمبر اکرم(ص) در مورد امام رضا(ع) روایت است که فرمودند: «ستدفن بضعة منی بأرض خراسان ما زارها مکروب الا نفس الله کربته و لا مذنب الا غفر الله ذنوبه؛ به زودی پاره‏‌ی تن من در سرزمین خراسان دفن می‌‏شود که هیچ مؤمنی او را زیارت نمی‌کند، مگر این که خداوند بهشت را بر او واجب ساخته و پیکرش را بر (آتش) دوزخ حرام می‌سازد.
درس اخلاق آیت‌الله مشکینی همچون مغناطیسی طلاب را جذب می‌کرد / بیان شیوا و ساده‌گویی آیت‌الله مشکینی برای همه مردم قابل فهم بود
شاگرد آیت‌الله مشکینی به مناسبت دهیمن سالگرد رحلت وی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور از شاگردان مرحوم آیت‌الله مشکینی به مناسبت دهمین سالگرد وفات این عالم ربانی گفت: مرحوم آیت‌الله مشکینی اعلی‌الله مقامه در بیان معارف الهی چه در اصول دین و چه در احکام و اخلاق تسلط شگفت‌انگیزی داشتند و مخاطبان خود را چونان مغناطیس جذب می‌کردند.
آیت‌الله بروجردی گفت: اگر جنازه رضاخان به قم بیاید نه تنها نماز میت نمی‌خوانم بلکه از قم بیرون خواهم رفت
آیت‌الله ضیاءالدین نجفی تهرانی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
آیت‌الله ضیاءالدین نجفی تهرانی گفت: زمانی که محمد رضاپهلوی خواست تا جنازه‌ پدرش را به قم بیاورند تا آیت‌الله بروجردی نماز میت بخواند، ایشان فرمودند: «جنازه اصلا قم نیاید اگر جنازه رضاخان به قم بیاید نه تنها نماز میت بر او نمی‌خوانم بلکه از قم بیرون خواهم رفت.» وقتی این حرف را به شاه رساندند، شاه نگران شد و جنازه را هم دیگر به قم نفرستاد و مستقیم به تهران برد.
کنگره اربعین دلیلی برای مسلمان شدن/ رفع معضلات جوانان در مساجد رمز جذب آنها به مسجد است
امام جماعت مسجد طوس در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت الاسلام احمدی در خصوص جذابیت پیاده‌روی اربعین برای یکی از تازه مسلمان شده‌ها در دفتر آیت الله نوری همدانی گفت: یکی از تازه مسلمان‌ها از کشور آلمان، کنگره اربعین را نماد اتحاد و همدلی بین دوستداران اهل بیت و دلیلی برای مسلمان شدن خود می‌دانست.
مردم ترجیح می‌دهند امام جماعت با قرائت زیبا نماز بخواند
قاری بین‌المللی کشور مطرح کرد؛
احمد ابوالقاسمی گفت : مردم ترجیح می‌دهند امام جماعت با قرائت زیبا نماز بخواند. شنیدن صدای زیبا یک نیاز است؛ چه امام جماعت باشد، چه قاری باشد.
شبکه‌های اجتماعی باعث نشود جوانان از شب قدر غافل شوند
امام جماعت مسجد طوس در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
حجت‌الاسلام سید ناصر احمدی گفت: امید است که جوانان شب‌های قدر که برکات و فضیلت‌های فروانی برای آن گفته شده است را اهمیت و درک کنند و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث نشود که از برکات و فضیلت‌ها این شب‌ها غافل شوند.
امام جماعت بودن وظیفه سنگین الهی است/ آگاهی به زمانه از خصلت‌های امام جماعت طراز اسلامی است
امام جماعت مسجد انبیاء نیرو هوایی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام حسینی وفایی گفت: امام جماعت شدن کار هر کسی نیست یک وظیفه بسیار سنگین الهی است کسی که می‌خواهد عهده‌دار امام جماعت شود باید از بسیاری از لذایذ چشم پوشی کند.