امروز جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۰۸
هدر خبری و تحلیلی
تشییع پیکر حجت الاسلام حسینی از مسجد فائق
فردا صبح برگزار می‌شود
پیکر حجت الاسلام حسینی صبح جمعه اول تیرماه از مسجد فائق تشییع می‌شود.
برنامه‌های گرامیداشت وفات حضرت عبدالعظیم(ع) اعلام شد
در آستانه سالروز شهادت عبدالعظیم حسنی(ع)
رئیس اداره آموزش و تحقیقات آستان حضرت عبدالعظیم حسینی(ع) از جزئیات برنامه‌های مراسم گرامیداشت وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خبر داد.
ده منبر کوتاه در باب سالروز تخریب بقیع
به مناسبت هشتم شوال منتشر شد
گفته شد که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) در اوقات مختلف در کنار بقیع قرار می گرفت و در آنجا به مناجات می‌پرداخت و براهل بقیع دعا و از خداوند متعال برای آنان استغفار و استرحام می نمود.
مسجد جامع غدیر خم؛ در سوگ سالروز تخریب بقیع
با سخنرانی بی‌آزار شیرازی
مسجد جامع غدیر خم به‌مناسبت سالروز جنایت هولناک تخریب قبور ائمه‌ هدی(ع) در بقیع، برنامه‌های سخنرانی به مدت سه روز برگزار می‌کند.
دعاهای ماه رمضان را در طول سال ادامه دهیم
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری:
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: انسان با دعاهایی که در ماه مبارک انس گرفته باید در طول سال نیز به قرائت آن مبادرت داشته باشد.
جمعه عید سعید فطر است
رئیس ستاد استهلال:
حجت‌الاسلام احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: 120 گروه روز پنج‌شنبه مصادف با روز 29 ماه مبارک رمضان برای دیدن ماه هلال ماه شوال اقدام می‌کنند.
بیشتر گناهان انسان ناشی از عدم کنترل زبان است
حجت‌الاسلام رفیعی:
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه براساس روایات بدترین گناهان به واسطه عدم کنترل زبان رخ می‌دهد گفت: قرآن بیش از ۱۲ ویژگی برای سخن گفتن و مرتبط با زبان مطرح فرموده که اگر رعایت شود بسیاری از مشکلات کشور کم می‌شود.
فیش منبر آخرین روز ماه مبارک رمضان منتشر شد
در آستانه پایان رمضان
شکرگزاری ریشه تمام سعادت‌ها و سرچشمه عظیم برکات الهى برای انسان است. خیر دنیا و آخرت در شکرگزای است.
احکام روز عید فطر / نماز عید فطر
در آستانه عید سعید فطر
از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می باشد و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است که آن شب کمتر از شب قدر نیست.
درس خارج فقه آیت‌الله ابطحی در مسجد الحسین(ع)
صبح‌های جمعه‌برگزار می‌شود
آیت‌الله ابطحی گفت: درس خارج فقه، جمعه‌ها از ساعت ۷ تا ۸ صبح در مسجد الحسین(ع) خیابان شوش تهران برگزار می‌شود.
محفل انس با قرآن کریم در مسجد موسی بن جعفر(ع) رباط کریم
در آخرین هفته رمضان برگزار شد
محفل انس با قرآن کریم وابسته به این اداره با همکاری کانون بسیج مداحان سپاه و مرکز تربیت و آموزش شهید انشائی نزاجا در مسجد موسی بن جعفر(ع) رباط کریم برگزار شد.
توبه جلا دهنده قلب است
حجت الاسلام مومنی در مسجد ارگ:
​استاد حوزه علمیه با بیان اینکه توبه ترمیم گذشته و ترسیم آینده است، گفت: توبه رفع کننده ناهمواری‌هایی است که در آینده متوجه انسان می‌شود، توبه جلا دهنده قلب است.
احکام جامع زکات فطره بنا بر نظر مقام معظم رهبری
احکام زکات فطریه
زکات فطره به قدری اهمیت دارد که اگر سرپرست خانواده‌ای بعد از غروب آفتاب از دنیا برود، فطره او و نانخورهایش را از مال او پرداخت می‌کنند.
مسجد کوفه در عزای علی(ع) گریست+ تصاویر
همزمان با شب‎های قدر
مسجد کوفه در شب شهادت حضرت علی (ع)، مراسمی را به همین مناسبت برگزار کرد و در آن شیخ علی الشکری سخنرانی کرده و در خصوص سیره امام علی (ع) و اینکه در میدان جنگ تمام جزئیات اخلاقی و عرفانی را رعایت می کردند.
رویکرد امام خمینی(ره) به قرآن مبتنی بر نگاه عرفانی بود
حجت الاسلام ایازی:
حجت الاسلام سیدمحمدعلی ایازی معتقد است: مهم‌ترین ویژگی و رویکرد تفسیری امام راحل، رویکرد و نگاه عرفانی بود. امام(ره) در رویکرد تفسیری خود تا حدودی متأثر از ابن‌عربی بودند.
خدایا! خانه‌ام کنار مسجد باشد
در دعای روز هفدهم رمضان می‌خوانیم
«یا عالماً بما فی صدور العالمین» یعنی «ای خدایی که ناگفته به حاجات و به اسرار خلق آگاهی» حالا چرا خدا احتیاج ندارد به سوال و تفسیر؟ برای اینکه عالم است و به هر چیزی که در دل مردم عالم است، خدا آگاه است؛ اما باید با خدا باشیم تا کار ما را درست کند
معنای واقعی "و عجل فرجهم" چیست؟
حجت الاسلام والمسلمین حسینی آملی تبیین کرد؛
استاد درس خارج حوزه علمیه قم به آداب ذکر صلوات اشاره کرد و اظهار داشت: ما در پایان ذکر شریف صلوات می گوییم «و عجِّل فرجهم»، یعنی «گشایش حاصل کن در کار آنان»؛ ضمیر در این جمله به «اهل بیت(ع)» باز می گردد و باید دقت کنیم که کدام کار ایشان هنوز پس از گذشت 14 قرن انجام نشده است که ما هر بار برای گشایش در کار ایشان به درگاه ایزدی دعا می کنیم.
چه ثوابی بالاتر از روزه داری است؟
در ماه مبارک رمضان
جالب است بدانیم با همه‌ی فضیلتی که راجع‌به روزه‌ی ماه رمضان آمده است، درعین‌حال پیامبر می‌فرمایند: «تفطیرک الصائم افضل من صیامک»؛ از این روزه‌ای که این‌چنین ثوابی برای آن آمده است هم بالاتر داریم. از روزه بالاتر چیست؟
نگاهی بر شگفتی‌های زندگی حسن بن علی(ع)
به مناسبت میلاد کریم اهل بیت منتشر شد
در زندگی امام حسن مجتبی علیه السلام موارد گوناگونی از بیان اخبار غیبی وجود دارد که به برخی از آنها در مطلب ذیل اشاره می‌شود.
باید از ظرفیت مساجد در کرسی‌های آزاد اندیشی بهره برد
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران؛
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، گفت: از ظرفیت مساجد می‌توان در طرح شبهات دینی جوانان و مباحث کرسی‌های آزاد‌اندیشی بهره برد.