"اربعین" نمایش ناکامی مستکبران بود
آیت الله خاتمی با بیان اینکه حضور ۴ برابری زائران در پیاده روی اربعین نمایش ناکامی و شکست مستکبران بود، گفت: هدف دشمن از اغتشاشات در عراق تحت الشعاع قرار دادن اربعین بود.
"اربعین" در بیان رهبر انقلاب
خوشا بحال آن کسانی که در حال پیاده‌روی‌اند و به زیارت اربعین خواهند رسید و آن زیارت خوش‌مضمون روز اربعین را خطاب به حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام خواهند خواند.
اربعین، آمادگی برای ظهور است
امام جماعت مسجد باقرالعلوم‌(ع) گفت: شیعیان و سایر آزادگان جهان در مسیر پیاده روی اربعین، خود را برای زمان ظهور آماده می‌کنند.
پیاده‌روی ابعین در تهران
آنان که جامانده اند، دل به دریا بزنند، بروند به سمت کربلای تهران...
راز زیارت اربعین و یاد خدا
حجت الاسلام والمسلمین مقدم قوچانی با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) زیارت اربعین را یکی از نشانه‌های مومنان معرفی کرده ‌اند، گفت: قرار داشتن این زیارت در کنار نماز و ذکر خدا، نشان‌دهنده اهمیت بالای آن است
طراح حرکت «اربعین» خدای تبارک و تعالی است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در خصوص اتاق فکر و طراحی پیاده روی اربعین گفت: طرح ریزی چنین حرکتی فقط می تواند کار خدای تبارک تعالی باشد و اتاق فکر این رویداد خارق العاده، عرش معلای خداست.
برخی مساجد برپا کننده موکب اربعین
در آستانه اربعین حسینی (ع)، مساجد استان تهران اقدام به برپایی موکب در مسیر زائران حسینی کرده اند.
ایجاد مسجد طراز و رفع آسیب‌های اجتماعی، رسالت مرکز رسیدگی به امور مساجد است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: این مرکز در دوره مدیریتی جدید؛ به دنبال توانمندسازی ائمه جماعات و رسیدن به مساجد طراز، تقویت کارکرد‌های اجتماعی مساجد برای رفع آسیب‌های اجتماعی و تقویت سلامت اجتماعی در محلات در دستور کار است.
مفهوم بصیرت در نگاه علمدار کربلا
آیت الله تحریری گفت:‌ بصیرت نافذ در وجود مبارک حضرت عباس علیه السلام به این مفهوم بوده که آن حضرت در همه شرایط قدرت تشخیص حق را از باطل داشته است و از حق دفاع کرده است.
صراط مستقیم بر مدار ولایت است
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان‌اینکه صراط مستقیم بر مبنای امامت و ولایت ائمه معصومین(ع) است هر کس از آن خارج شود گمراه خواهد شد، گفت: ائمه(ع) در عرش الهی نور و کمال محض بودند اما روی زمین آمدند که دست افتاده‌ها را بگیرند.
شباهت دفاع مقدس به جنگ احزاب
حجت الاسلام سید رضا حسینی مازندرانی، با بیان اینکه دفاع مقدس شبیه به جنگ احزاب بود، گفت: اطاعت از ولی فقیه در آن دوران و رشادت و جان فشانی های مردم، دلایل اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بود.
مراسم ماه صفر در مساجد تهران
مساجد تهران در دهه اول ماه صفر سوگوار اهل بیت(ع) می شوند.
شرح صحیفه سجادیه در مسجد مرتضی‌علی
جلسات شرح صحیفه سجادیه توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی امین، دوشنبه‌ها در مسجد مرتضی علی (ع) برگزار می‌شود.
منبر حرم حضرت عباس(ع) در اردبیل
منبر حرم مطهر حضرت عباس(ع) از سوی هنرمند چیره‌دست صنعت معرق و منبت چوب در اردبیل ساخته شد.
مسجد جامع امام سجاد در عزای امام سجاد
مراسم سوگواری امام سجاد(ع) از دوم مهر به مدت شش شب در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.
مراسم عزاداری امام سجاد در مسجد امیر
مراسم عزاداری امام سجاد(ع) در مسجد امیر(ع) خیابان کارگر برگزار می‌شود.
ترویج معارف امام سجاد(ع) در مسجد
شرح و تفسیر صحیفه سجادیه و تبیین مستمر خطبه‌های حضرت سجاد(ع) پس از واقعه کربلا از اولویت‌های فرهنگی مسجد جامع «امام سجاد(ع)» است، تا از این طریق گامی برای ترویج و تعمیق معارف ناب ایشان در بین مسجدی‌ها برداشته شود.
جدیدترین استفتائات از رهبر انقلاب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری استفتائات جدید ویژه شهریورماه را منتشر کرد.
مجالس حسینی، محل بصیرت افزایی
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مجالس حسینی در حقیقت مجالس هدایت و بصیرت افزایی است، گفت: شهادت، اسارت و حفاظت سه قدرت عاشورایی است که بقای دین را تضمین کرد.
صراط مستقیم غایت عزاداری است
حجت الاسلام والمسلمین "سید علی حسینی" در مراسم سوگواری عاشورا با بیان اینکه شیطان تلاش می کند ریا را وارد عزاداری های ما برای اهل بیت (ع) کند، اظهار کرد: باید تلاش کرد تحت هر شرایطی، در صراط مستقیم حرکت کرد تا به این صورت عزاداری های ما دچار ریا نشود. خیلی در این موضوع باید مراقب بود.