مساجد باید الگوی تکریم بانوان باشند
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری :
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در همایش ائمه جماعات نواحی شهید مصطفی خمینی و شهید نواب صفوی که همزمان با اعیاد شعبانیه در سالن اجتماعات دانشگاه فنی انقلاب اسلامی برگزار شد گفت : شعار ما در سال 96 ادامه شعار سال 95 است یعنی «مسجد و بانوان» مساجد باید از ظرفیت بانوان در رشد معنوی مسجد استفاده کنند . دشمنان ما برای بانوان و دختران ما برنامه های هوشمندانه دارند .
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن از شهرری تا شهران
به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن برگزار می شود:
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن، این هفته با تلاوت محمدحسن موحدی، عادل تقی پور، محمدهادی صلحجو، محمد برخورداری برگزار می‌شود.
هدف بعثت دعوت به توحید بود
گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد بعثت پیامبر اعظم(ص)
در آستانه سالروز بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام،‌ حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و آله، مروری بر بیانات حضرت امام خامنه‌ای را در این‌باره داشته ایم .

آموزگار آزادگی
انتشار به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام حسین علیه السلام:
ماه شعبان، ماه درخشش ستارگان آسمان امامت و ولایت است؛ ماهی که در آن میلاد سه امام همام، امام حسین علیه السلام ، امام سجاد علیه السلام و امام زمان(عج) و نیز تولد ماهِ درخشان خاندان هاشمی، حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام اتفاق افتاد.
فرهنگ مقاومت متاثر از قیام امام حسین(ع) است
نویسنده مشهور سوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد؛
آنتوان بارا معتقد است: برای واکاوی چالشها و بحران های کنونی ملتها نیازی به تکرار تجربه ملتهای دیگر نیست. به اعتقاد من با نگاه تفکر به انگیزه‌ها و چگونگی شکل گیری قیام امام حسین(ع) می توان از این تجربه ها برای رسیدن به پیروزی بهره برد.
مناجات شعبانیه از منظر امام خمینی(ره)
مناجات شعبانیه از مناجات هایى است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایى می رساند. تمام این مسائلى که عرفا در طول کتاب هاى طولانى خودشان یا خودشان می گویند در چند کلمه مناجات شعبانیه هست.
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن از شهرری تا شهران
به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن برگزار می شود:
کرسی‌های تلاوت نفحات‌القرآن، این هفته با تلاوت محمدحسن موحدی، عادل تقی پور، محمدهادی صلحجو، محمد برخورداری برگزار می‌شود.
عوامل بعثت انبیاء
یادداشت/عبدالکریم تبریزی
بعثت پیامبرـ صلّی الله علیه و آله ـ ارزشهای ضد انسانی را دگرگون کرد و تمام رسمهای ایام جاهلیت، به قوانین عادلانة اسلامی تبدیل شدند. رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ بیشترین تلاش خود را در تحول افکار عمومی متمرکز کرده و برای از میان بردن باورهای خرافاتی
نوری که از افق حرا طلوع کرد
یادداشت/ حجت‌الاسلام حسین تیموری
در ایام اللّه عید بزرگ مبعث، گذشته از جشن و سرور مهم ترین وظیفه، شناخت روح و پیام بعثت است. روح بعثت را در همان نخستین آیاتی که بر پیامبر(ص) نازل شد باید جستجو نمود و از کلیت آن طرح و برنامه سیادت و سعادت بشر را مهندسی کرد.
بعثت پیامبر برای مکارم اخلاق بود
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی :
بعث یعنی برانگیختن، روزی که پیغمبر (ص) به پیغمبری مبعوث شد اولین آیه ای که نازل شد آیه «اقْرَأ» بود یعنی بخوان و این خودش از افتخارات است ما دینی داریم که اولین آیه ای که از آسمان نازل شد بر پیغمبر ما مسائل فرهنگی بود
محور اصلی مساجد باید فعالیتهای اجتماعی و خدمت به مردم باشد
حجت الاسلام حاج علی اکبری :
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در همایش ائمه جمعه و جماعات نواحی سه گانه شهید اشرفی اصفهانی ،شهید شاه آبادی و امام موسی صدر که همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم علیه اسلام در سالن اجتماعات الغدیر شهرستان شهریار برگزار شد گفت :مساجد در شرایط آشفته فعلی باید محور اجتماع قرار گیرند و محور اجتماعی خود را تقویت کنند . به اینگونه که اول خدمت کنیم بعد دعوت.
آموزش قرآن کریم در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)برگزار می‌شود/ از کتاب‌های ساده برای آموزش استفاده می‌کنم
فرزند مؤذن انقلاب خبر داد:
علی صبحدل گفت: آموزش قرآن کریم پنج‌شنبه‌‌ها در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان برگزار می‌شود.
مدیریت مسجد باید جهادی باشد
امام جمعه شهریار:
حجت الاسلام سالمی در همایش ائمه جمعه و جماعات نواحی شهید اشرفی اصفهانی، شهید شاه‌آبادی و امام موسی صدر گفت: امام جماعت باید با همکاری هیئت امنا و دیگر افراد مسجد مدیریتی جهادی داشته باشد. خصوصا در ایام و اعیاد شعبانیه که در پیش رو است باید مراسمات به بهترین نوع و با همکاری تک تک افراد مسجد انجام گیرد .

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر