امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۳۹
هدر خبری و تحلیلی
مسابقات قرآن کریم در مسجدصاحب الزمان(عج) افسریه برگزار می‌شود
همزمان با فرا رسیدن ایام دهه فجر؛
چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم مسجد صاحب‌الزمان(عج) در دوسطح خواهران و برادران و در دو رده سنی نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود.
آنچه در مورد فقه المسجد باید بدانیم
یادداشت/حجت الاسلام حسین تیموری
حسین تیموری در یادداشت خود به فقه المسجد پرداخته و آن را بسط می دهد. در این یادداشت ضمن اشاره به مراسمی که در مسجد می توان برپا داشت به چرایی دوری برخی از جوانان از مسجد نیز پرادخته شده است.
طلوع آفتاب به افق سامرا
مقاله / زینب بیشه
هرچند چالش های فراوانی در ارتباط گیری شیعیان با امام زمانشان وجود داشت، اما از آنجا که هرگز نور آفتاب در پشت ابر باقی نمی ماند، شیعیان و محبین حضرت همواره از الطاف ایشان بهره جسته و به طرق گوناگون شامل کرامات و عطایای امام می شدند.

مسابقات قرآن کریم در مسجدصاحب الزمان(عج) افسریه برگزار می‌شود
همزمان با فرا رسیدن ایام دهه فجر؛
چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم مسجد صاحب‌الزمان(عج) در دوسطح خواهران و برادران و در دو رده سنی نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود.
مراسم تشییع آیت‌الله خسروشاهی برگزار شد
صبح امروز؛
مراسم تشییع آیت‌الله خسروشاهی صبح امروز، یکشنبه، سوم بهمن‌ماه با حضور جمعی از مردم، بازاریان، طلاب و روحانیون از مقابل حوزه علمیه مروی برگزار شد.
بررسی جایگاه مطالعات و پژوهش در مرکز رسیدگی به امور مساجد / تقویت و گسترش ارتباطات مرکز امور مساجد با حوزه‌های علمیه
در گفت‌وگوی تفصیلی با پایگاه تخصصی مسجد مطرح شد:
حجت‌الاسلام حسنی سعدی مدیر دفتر مطالعات، پژوهش‌ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد، در گفت‌وگوی مشرح با پایگاه تخصصی مسجد، عملکرد این دفتر را تشریح کرد و از برنامه‌های آتی در حوزه مطالعات و پژوهش خبر داد.
آیت‌الله محمدتقی وحیدی گلپایگانی دچار سکته خفیف شد
عضو فعال مسجد انصارالحجه(عج) خبر داد:
محمدی؛ عضو فعال مسجد انصارالحجه (عج) گفت: آیت‌الله وحیدی گلپایگانی امام جماعت مسجد انصارالحجه به دلیل سکته خفیف، امکان حضور در این مسجد برای اقامه نماز را ندارد.
دوستی میان ملل، جهان عاری از خشونت به ارمغان می‌آورد
گفتگوی اختصاصی با پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا
پروفسور چارلز تالیافرو عضو انجمن فیلسوفان آمریکا و از شناخته شده ترین فیلسوفان دین معاصر معتقد است اگر هرکسی بر روی زمین به گونه ای به فکر دوستان خود باشد، شاید آنگاه بتوانیم فریاد جهان عاری از خشونت سر دهیم یا دستِ کم از نبود خشونت های توده‌ای که امروز شاهد آن هستیم، سخن بگوییم.
کرامت حضرت معصومه علیها السلام نسبت به جوان نخجوانی
کرامات حضرت معصومه(ع) از زبان علماء؛
بعد از فروپاشی شوروی، مردم شیعه نخجوان تقاضا کردند که عده ای از جوانان خود را به حوزه علمیه قم بفرستند تا برای تبلیغ در آن منطقه تربیت شوند. در این میان جوانی نابینا عاشق حرم می شود ولی به خاطر عیب چشمش از سفرش ممانعت می کنند.
درس اخلاق آیت‌الله حسینی مازندرانی در مسجد امام حسین (ع) برگزار می‌شود
مدیر مدرسه علمیه امام حسین خبر داد:
مدیر مدرسه علمیه امام حسین (ع) شهر ری، گفت: آیت‌الله سیدرضا حسینی مازندرانی، دوشنبه‌ها در شبستان مسجد امام حسین (ع) به بیان مواعظ و تذکرات اخلاقی می‌پردازند.
چرا زیارت مسافر ری برابر با زیارت سیدالشهدا(ع) است؟
مروری مختصر بر زندگی حضرت عبدالعظیم(ع)
مأموریت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برای سفر به ری از سوی امام هادی(ع) طراحی شد و ایشان در راستای توسعه و نشر معارف معصومین(ع) و تشیع راهی ری شدند. حضرت عبدالعظیم علیه السّلام به صورت یک مسافر ناشناس ، وارد ری‌ شد و در محلّه ساربانان در «کوی‌ سکة الموالی» به منزل یکی‌ از شیعیان اقامت گزید، مدّتی‌ به همین صورت گذشت.
مسجد، سنگر مبارزه با نفس و شیاطین است
تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد:
حجت‌الاسلام رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی، گفت: انسان با حضور در مسجد از طریق قدرت یافتن در محضر پرودرگار متعال، با شیاطین جن و انس مبارزه می‌کند.
فراخوان جذب نیروی قراردادی و پروژه‌ای
از سوی دفتر نظارت و ارزیابی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام شد؛
دفتر نظارت و ارزیابی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران جهت تکمیل کادر قراردادی و پروژه‌ای خود از افراد واجد شرایط جذب می‌کند.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر