امروز چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۲۸
هدر خبری و تحلیلی
آتش زدن مسجد جامع کرمان از وقایع تاثیرگذار انقلاب بود
در پیام مشترک نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان و سرپرست استانداری کرمان به مناسبت سالروز به آتش کشیده شدن مسجد جامع مطرح شد: 24مهر یکی از وقایع تاثیرگذار انقلاب بود.
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی اهواز
رهبر معظم انقلاب، در پی حادثه تروریستی امروز صبح در اهواز پیام تسلیتی صادر و تاکید کردند: دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی موظفند با سرعت و دقت دنباله‌ های جنایتکاران را تعقیب و آنان را به سرپنجه قضائی کشور بسپارند.
فرهنگ صهیونیستی مروج راحت طلبی و هوسرانی است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فرهنگ صهیونیستی مروج راحت طلبی و هوسرانی است، گفت: کسی که بهترین کارش کسب ادب نباشد کمترین بلایی که این فرد را تهدید می‌کند، هلاکت است.
اگر یک روز بنا بر مذاکره بود با این رئیس جمهور  آمریکا امکانش نیست
آیت الله صدیقی گفت: جمهور آمریکا را نمی‌شود آدم گفت، گرگی است در لباس آدم. آنان اهل این نیستند که با آن‌ها مذاکره کنیم، اگر یک روز بنا بر مذاکره بود با این دولت و رئیس جمهور امکان مذاکره نیست.
رهبر انقلاب: نگاه مجلس نباید به توانایی‌ها و ظرفیت‌های ملی مأیوسانه باشد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: مجلس نباید نماد «تردید»، «خودکم‌بینی»، «یأس»، «ناامیدی» و «عدم توجه به مسائل کشور» باشد.
دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ملت و دولت ایران این را تحمل نخواهد کرد که هم تحریم باشد هم در محدودیت و حبس هسته‌ای،مسئولان سازمان انرژی اتمی را موظف کردند به سرعت آمادگی‌های لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو فراهم آورند.
محور بیانات رهبر انقلاب در حرم امام(ره) از سال ۶۸ تا ۹۶
همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) محورهای بیانات رهبر انقلاب در حرم امام خمینی از سال ۶۸ تا ۹۶ توسط پایگاه اینترنتی دفتر نشر و حفظ آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شد.
آزادی خرمشهر در بیان رهبر انقلاب
رهبر معظم انقلاب: آن‌روزها بنده در اهواز از نزدیک شاهد قضایا بودم. خرمشهر در واقع هیچ نیروى مسلّحى نداشت؛ نه که صدوبیست هزار نداشت بلکه ده هزار، پنج هزار هم نداشت.
پادگان ظهور مسجد است/ منتظران ساکن نمی مانند
من منتظرم؛ منتظر ظهور. اما مقدمات آن را آماده نمی کنم. تلاش نمی کنم جزو 313 یار منجی باشم و برای عدل و داد و گسترش اسلام و شناساندن حسین(ع) و راه حسینی تلاش نمی کنم.
مراجع تقلید بر حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأکید کردند
تعدادی از مراجع تقلید و علمای قم در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی طی سخنانی بر حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تأکید کردند.
مبارزات فدائیان اسلام حاصل فرهنگسازی امام(ره)بود
دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام در مراسم شب خاطره ویژه بزرگداشت شهید نواب صفوی، اخوان واحدی و شهدای فدائیان اسلام گفت: اینکه امثال شهید نواب صفوی با حکومت ظلم می‌جنگیدند به خاطر فرهنگ سازی امام خمینی(ره) بود.
گزارشی از زندگی و شهادت آیت‌الله مدنی / دومین شهید محراب چگونه به عرش رفت
شهید مدنی در آتش اشتیاق به شهادت چون شیدا می‌سوخت، گاهی چون لب به سخن می‌گشود اشک امانش نمی‌داد و تلاطم روحش در پیش چشم دیگران هویدا می‌گشت و فضا از بوی عشق و نور اخلاص او آکنده می‌شد.
قیام خونین 17 شهریور و پیامد‌های آن
یکی از مقاطع حساس مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی، قیام 17 شهریور 1357 می باشد که در این نوشتار به بررسی قیام و آثار آن خواهیم پرداخت.
روشنگری درباره جنایات منافقین وظیفه مساجد است
امام جماعت مسجد حاج حسن صنیع‌الدیوان گفت: یکی از دلایلی که یادواره عملیات مرصاد برای برگزاری در مسجد انتخاب شد، ارتباط این عملیات با منافقین بود. هدف از این برگزاری نیز تحلیل مواضع گذشته و امروزی منافقین از زبان رزمندگان آن عملیات و تحلیلگران رفتار منافقین بود.
گام‌های فرهنگی در تحقق اقتصاد مقاومتی
بررسی موضوع فرهنگ مصرف کالای داخلی از خط تولید تا چگونگی مصرف در بیانات مقام معظم رهبری
قیام مسجد گوهرشاد در آیینه اسناد و خاطرات
روایت قیام مسجد گوهرشاد انعکاس خفقانی است که بعد از این حادثه در شهر مشهد پدید‏ می‏‌آید، سانسور مطبوعات و فشارهای حکومت تا جایی است که کمتر نوشته‌‏ای راجع به این موضوع تا قبل از شهریور1320 وجود دارد.
هفتم تیر شروع یک تاریخ / بهشتی مظلوم زیست
هفت شب بعد از شهادت شهید چمران و یک روز پس از ترور نافرجام آیت‌الله‌خامنه‌ای در انفجاری مهیب در ساختمان حزب جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی در آزمونی سخت قرار گرفت، آزمونی که انقلاب و مردم از آن پیروز و قدرتمند بیرون آمدند.
آفتاب در طلعت آفتاب
در این روز از یک سو رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ملکوت اعلی پیوست و از سوی دیگر، بزرگ مردی از سلاله پاک پیامبر گرامی اسلام به رهبری و زعامت عظیم ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان برگزیده شد.
نگاهی اجمالی به جایگاه مسجد از دیدگاه امام خمینی(س)
پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بار دیگر مساجد هویت و منزلت خود را نسبت به زمان حاکمیت پهلوی باز یافتند و از آغاز نهضت به عنوان سنگری شکست ناپذیر میعادگاه مومنین و خداجویان قرار گرفتند.
مسجدی همیشه مبارز؛ همیشه مردمی
روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دولت بختیار حکومت نظامی اعلام شده بود. ۱۹ بهمن امام خمینی(ره) دستور دادند که حکومت نظامی لغو شود و مردم به مبارزه در خیابان‌ها ادامه دهند. اهالی خانی‌آبادنو هم مثل مردم دیگر مناطق بعد از نماز در همین مسجد برنامه تظاهرات چیدند و دسته‌جمعی به راه افتادند.
صفحه ۱ از ۲ ۲