امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۵۹
هدر خبری و تحلیلی
گزارشی از زندگی و شهادت آیت‌الله مدنی / دومین شهید محراب چگونه به عرش رفت
شهید مدنی در آتش اشتیاق به شهادت چون شیدا می‌سوخت، گاهی چون لب به سخن می‌گشود اشک امانش نمی‌داد و تلاطم روحش در پیش چشم دیگران هویدا می‌گشت و فضا از بوی عشق و نور اخلاص او آکنده می‌شد.
قیام خونین 17 شهریور و پیامد‌های آن
یکی از مقاطع حساس مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی، قیام 17 شهریور 1357 می باشد که در این نوشتار به بررسی قیام و آثار آن خواهیم پرداخت.
روشنگری درباره جنایات منافقین وظیفه مساجد است
امام جماعت مسجد حاج حسن صنیع‌الدیوان گفت: یکی از دلایلی که یادواره عملیات مرصاد برای برگزاری در مسجد انتخاب شد، ارتباط این عملیات با منافقین بود. هدف از این برگزاری نیز تحلیل مواضع گذشته و امروزی منافقین از زبان رزمندگان آن عملیات و تحلیلگران رفتار منافقین بود.
گام‌های فرهنگی در تحقق اقتصاد مقاومتی
بررسی موضوع فرهنگ مصرف کالای داخلی از خط تولید تا چگونگی مصرف در بیانات مقام معظم رهبری
قیام مسجد گوهرشاد در آیینه اسناد و خاطرات
روایت قیام مسجد گوهرشاد انعکاس خفقانی است که بعد از این حادثه در شهر مشهد پدید‏ می‏‌آید، سانسور مطبوعات و فشارهای حکومت تا جایی است که کمتر نوشته‌‏ای راجع به این موضوع تا قبل از شهریور1320 وجود دارد.
هفتم تیر شروع یک تاریخ / بهشتی مظلوم زیست
هفت شب بعد از شهادت شهید چمران و یک روز پس از ترور نافرجام آیت‌الله‌خامنه‌ای در انفجاری مهیب در ساختمان حزب جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی در آزمونی سخت قرار گرفت، آزمونی که انقلاب و مردم از آن پیروز و قدرتمند بیرون آمدند.
آفتاب در طلعت آفتاب
در این روز از یک سو رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ملکوت اعلی پیوست و از سوی دیگر، بزرگ مردی از سلاله پاک پیامبر گرامی اسلام به رهبری و زعامت عظیم ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان برگزیده شد.
نگاهی اجمالی به جایگاه مسجد از دیدگاه امام خمینی(س)
پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بار دیگر مساجد هویت و منزلت خود را نسبت به زمان حاکمیت پهلوی باز یافتند و از آغاز نهضت به عنوان سنگری شکست ناپذیر میعادگاه مومنین و خداجویان قرار گرفتند.
مسجدی همیشه مبارز؛ همیشه مردمی
روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دولت بختیار حکومت نظامی اعلام شده بود. ۱۹ بهمن امام خمینی(ره) دستور دادند که حکومت نظامی لغو شود و مردم به مبارزه در خیابان‌ها ادامه دهند. اهالی خانی‌آبادنو هم مثل مردم دیگر مناطق بعد از نماز در همین مسجد برنامه تظاهرات چیدند و دسته‌جمعی به راه افتادند.
از چهل تا بی نهایت
از جمله شیعی‌ترین ایّام تاریخیِ سال، روز اربعین شهادت امام حسین(ع) است. روزی که بنا به دلایل زیادی، همواره مورد احترام ویژۀ جوامع شیعی تاریخ اسلام بوده است. از حیث فردی، دلایل زیادی متوجه اهمیت و ارزش این موضوع است.
صندوق قرض الحسنه مسجد نمونه‌ای از اقتصاد اسلامی
بررسی سیر تاریخی صندوق‌های قرض الحسنه مساجد از ابتدای تشکیل آنها تا به امروز و خدماتی که این صندوق‌ها به مردم اعطا کرده اند.
حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
تشکیل صندوق قرض الحسنه از ضروریات هر مسجد است
امام جماعت مسجد پیامبر اعظم (ص) تشکیل و تقویت هسته مقاومت فرهنگی را ضرورت امروز مساجد دانست و گفت: ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه، بسیج و کانون های فرهنگی هنری از ضرورت های مساجد است.
مانع تراشی آمریکا در اجرای برجام و لغو تحریم‌ها
گزارش 6 ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند اجرای برجام در جلسه علنی امروز خانه ملت قرائت شد.
نقش راهبردی مسجد در فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی
مساجد با ظرفیت بالای حضور مردم و به عنوان اصلی ترین پایگاه اجتماعی موجود در سطح کشور می تونانند نقش یه سزایی در ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
مسجد خاستگاه تقریب مذاهب در مواجهه با تفکیری‌ها
با توجه به شاخصه‌ها و کارکردهای همه‌جانبه مساجد، این مأمن الهی نسبت به سایر اماکن و معابد مقدس، می‌توان گفت این نهاد آسمانی نقش بسزایی در اتحاد و تقریب مذاهب و ادیان خواهد داشت.
کارکردهای مساجد در اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی
جایگاه مسجد در فرهنگ دینی و قرآنی بسیار والاست و از مضمون آیه‌ها، روایت‌ها و نیز سنت رسول خدا (ص) و اولیای الهی معلوم می‌شود که مسجد با زندگی مسلمانان گره‌خورده است و به همین علت زندگی باید بر محور مسجد و نماز باشد