امروز یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ ۲۱:۲۰
هدر خبری و تحلیلی
نگاهی به منش سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س)
یادداشت/حجت‌الاسلام حسین تیموری
مشی سیاسی فاطمه(س) مشیی آگاهانه، توأم با بینش و بصیرت، اندیشیده و حساب شده، انتخابی و گزینش شده و مبتنی برایمان و عقیده است.
بررسی فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه مساجد
یادداشت / غلامرضا صادقی‌جو
صندوق‌های قرض الحسنه مساجد پس از انقلاب شکوهمند اسلامی با توان بالایی وارد عرصه‌های مالی و پولی کشور شدند، اما پس از گذشت قریب به 4 دهه، این صندوق‌ها تا به حال به جایگاهی که باید می رسیدند، نرسیده اند.
جایگاه مساجد در اقتصاد مقاومتی کجاست؟
یادداشت / محمد نجارصادقی
مساجد به عنوان یکی از مراکز اصلی تجمع مسلمین در روزهای مختلف سال می‌توانند پیشگام اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی در ایران باشند.
عراق امروز؛ سرافراز از حماسه «حشد الشعبی» و «حشد الحسینی»
یادداشت اختصاصی / سید یاسر الحیدری
شاید کمتر کشوری را بتوان پیدا کرد که صدها هزار نفر از مردم مظلومش، در یک سوم کشورشان مشغول جنگ و دفاع باشند و هم‌زمان میلیون‌ها زائر، درهمان کشور، با کمال آرامش و امنیت، عاشقانه و سرازپا نشناخته و بی‌توجه به تهدیدها و خطرها به سوی قبله‌گاه عشاق به حرکت در می‌آیند.​
چگونه در پیاده‌روی اربعین مبلغ اقتصاد مقاومتی باشیم؟
یادداشت/حجت‌الله عبدالملکی
زیارت اربعین که در آن میلیون ها نفر از بیش از 80 کشور جهان حضور دارند، بهترین فرصت برای طرح نظریه اقتصاد مقاومتی جهانی و شکل دهی اولیه جبهه جهانی مقاومت اقتصادی در مقابل معدود مستکبران اقتصادی عالم است.
نقطه‌های سیاه و سفید ماجرای طوسی!
یادداشت / مهدی فضائلی
رسانه‌ها و بویژه شبکه‌‌های اجتماعی، شرایط و دوران عجیب و شگفت‌انگیزی را پدید آورده‌اند. این ماجرا نشان داد متاسفانه جامعه ما،این تعلیم را نیاموخته و در مواجهه با چنین موضوعاتی آسیب پذیر است.
نگاهی بر آموزه های مردم‌سالاری در نهضت عاشورا
یادداشت
هدف از نوشتار حاضر، بررسی وجوه مردم‌سالاری دینی و آزادی خواهانه قیام حضرت امام حسین (ع) در قالب نهضت عاشورا بوده و در همین راستا به مصادیق عینی این موضوع نیز پرداخته شده است.