امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۵۵
هدر خبری و تحلیلی
مساجد باید همیشه در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کنند
امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص):
آیت‌الله «ضیاءالدین نجفی» معتقد است:‌ مساجد باید همیشه در مسیر انقلاب اسلامی حرکت و زمینه جذب بیشتر مردم به معارف قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را فراهم کنند.
سازش با غرب محال است چون متعهد نیستند
تولیت مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع):
حجت الاسلام والمسلمین مجد گفت: حتی فرضیه سازش با غرب و آمریکا محال است چون هیچگاه به معاهداتشان وفادار نبوده اند و نخواهند بود.
اجلاس روز جهانی مساجد با حضور ائمه جماعات برگزار می‌‍شود
حجت الاسلام صداقت:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: اجلاس روز جهانی مساجد در سالن جلسات الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار می‌شود،
نقش بی‌بدیل مساجد در ترویج فرهنگ ایثار
در گفتگو با رییس بنیاد شهید بررسی شد
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، تاکید کرد: نقش بی‌بدیل مساجد در فرهنگ اسلامی و در دوران دفاع مقدس و بعد از آن همواره قابل مشاهده است.
حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است
حجت‌الاسلام غلامرضا شاهجعفری:
مسوول تهذیب مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران با بیان اینکه مساجد پایگاهی مهم برای تحقق شعار سال و تحول اقتصادی کشور به شمار می‌روند، گفت: حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.
مساجد قرارگاه مهم برای دفع فتنه‌ها است
حجت الاسلام مؤمنی:
استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه متاسفانه امروز جذابیت در مساجد بسیار کم رنگ شده است، گفت: مساجد قرارگاه مهم برای دفع فتنه ها و بصیرت بخشی است.
کمیسیون فرهنگی به دنبال تصویب طرح ساماندهی سخت‌افزاری مساجد است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
نایب رییس فراکسیون روحانیت مجلس ضمن اشاره به آثار و نقش مساجد در صحنه‌های فرهنگی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال تصویب طرح ساماندهی سخت‌افزاری مساجد است.
مسجد بهترین پایگاه برای تبیین و بالندگی فرمایشات رهبری است
محمدباقر علم الهدی:
مدیر حوزه علمیه قاسم بن الحسن با اشاره به اهمیت مساجد در تحقق فرمایشان رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: مسجد بهترین پایگاه برای تبیین و بالندگی فرمایشات رهبری است.
نقش ائمه جماعات در ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی
مدیر مدرسه علمیه ابوطالب بررسی کرد:
حجت الاسلام محمدعلی صادقی گفت: اولین راهکار این است که در مساجد فقط از کالای ایرانی استفاده شود و باید کوچکترین جزء را نیز شامل شود، ائمه جماعات باید در این زمینه با مردم سخن بگویند همچنین می‌توان از کارشناسان نیز در این زمینه استفاده کرد.
مسجد سنگر مبارزه با عوامل تخریبی است
میرسلیم در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
عضو مجمع تشخیص مصلحت با تاکید بر اینکه مسجد جایگاه دنیاطلبى صرف نیست، گفت: مسجد سنگر و مانع تأثیرگذارى عوامل تخریبى فرهنگى و اعتقادى است و امکان مقاومت در برابر این یورش‌ها را فراهم می‌کند.
تحقق شعار سال باید به عنوان یک تکلیف تلقی شود
مدیر جامعه علمیه امیرالمومنین:
مدیر جامعه علمیه امیرالمومنین با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال و نقش مساجد در این زمینه، گفت: شعار سال باید به عنوان یک تکلیف درنظر گرفته شود و برای تحقق آن تلاش شود.
مساجد ارتش به دنبال ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی هستند
معاون هماهنگ‌کننده ارتش:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: مساجد ارتش فعال‌ترین مساجد کشور هستند، زیرا در مساجد ارتش نزدیک به هزار وعده نماز جماعت در سراسر کشور در طول روز برگزار می‌شود و تعداد زیادی از طلبه‌ها و روحانیون محترم در ارتش مشغول به برپایی همین نماز جماعت هستند.
دوستان خوب و مورد اعتماد را در مسجد بیابید
حجت الاسلام مازنی:
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد می‌تواند محلی برای ارتقاء رشد فرهنگ عمومی باشد گفت: اگر ما مسجد را مکانی به حساب بیاوریم که می‌توان دوستان خوبی را در آن بدست آورد و با آنها ارتباط برقرار کنیم، همین ارتباط جامعه را از لحاظ اجتماعی و فرهنگی از آسیب‌ها در امان می‌دارد.
مساجد ظرفیت‌های بالقوه را به فعل تبدیل کنند
نوبخت:
سخنگوی دولت در خصوص مسجد و کارکردهای آن گفت: امروز مساجد باید ظرفیت های بالقوه‌ای که دارند را به فعل تبدیل کنند تا جوانان بدانند که می‌توانند در گردهمایی‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مساجد مشارکت داشته باشند.
مسجد سنگر اصلی دفاع از هویت ملی و اسلامی مردم است
سخنگوی وزارت امورخارجه:
سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص نقش مسجد گفت: مساجد، هنوز هم مهم‌ترین پایگاه تبلیغ اسلام و سنگر اصلی دفاع از هویت ملی و شیعی و ایمان اسلامی این مردم هستند.
نقش مهم ارکان مسجد، در حمایت از کالای ایرانی
حجت الاسلام صداقت تشریح کرد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: نمازگزاران، ائمه جماعات و هئیت امنای مساجد در ملزوم کردن مردم به استفاده از کالای ایرانی می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.
به جوانان و توان داخلی کشور تکیه کنیم
خطیب نماز جمعه تهران:
امامی کاشانی: به جوانان و توان داخلی تکیه کرد و برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی، اشتغال و ...راه پیدا کند که راه حل وجود دارد اگر استقامت کنید و باتقوا باشید.
با «حمایت از کالای ایرانی» بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود
مدیر ناحیه شهید نواب صفوی:
حجت‌الاسلام مجیدی: حمایت از کالای ایرانی، یک دنیا حرف دارد. ما به واسطه این حمایت قرار است بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی خودمان را حل و فصل کنیم.
پایگاه انقلاب از مساجد شکل گرفت
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت:
قدرتعلی حشمتیان در روز اول دهه تکریم و غبارروبی مساجد گفت: مساجد از همان اوایل انقلاب در پیروزی انقلاب مقش مهمی را ایفا کردند و بعد از پیروزی انقلاب کمیته‌ها و پایگاه‌های انقلاب از همین مساجد آغاز به کار کرد و پیروزی انقلاب از همین مساجد شکل گرفت.
ائمه جماعات به عنوان فرمانده باید مساجد را از فضای بسته خارج کنند
حجت الاسلام پژمانفر:
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همزمان با دهه تکریم و غبارروبی مساجد با انتقاد از تبدیل مساجد به نمازخانه، گفت: ائمه جماعات به عنوان فرمانده این قرارگاه فرهنگی باید مساجد را از فضای بسته خارج کنند.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳