امروز مسجد باید کارآفرین باشد
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: صِرف باز بودن در مسجد ارزشی ندارد. مسجد باید در شرایط کنونی کارآفرین باشد. اگر بتوانیم در شئون زندگی مردم، راه نشان دهیم، آنها به مسجد مراجعه می‌کنند. در این صورت باید در مسجد همیشه باز باشد.
اندروزگو از مسجدقندی تا کوی‌شهادت
سیدمحسن اندرزگو فرزند سوم شهید اندرزگو می‌گوید: پدر ما چندین بار خدمت حضرت امام رسیده بود و اجازه خواسته بود که شاه را بزند و قدرت این کار را هم داشت، یعنی نفوذی که اندرزگو به کاخ شاه داشت شاید خود درباری‌ها هم نداشتند، به‌طوری که با رئیس دفتر علم رفیق شده بود و داخل مجموعه می‌شد و شاه را می‌دید، شاهی که دنبال اندرزگو بود و برای زنده و مرده او 60 میلیون جایزه گذاشته بود، اما امام می‌گفت: "ترور شاه چیزی را عوض نمی‌کند".
جوانان مسجدی زمینه ساز بالندگی انقلاب شوند
حجت الاسلام حشمتی با تاکید بر اینکه جایگاه علمی و فکری جوانان مسجدی بعد از پیروزی انقلاب ارتقاء یافته است، گفت: سنگر مسجد می تواند فرمایشات مقام معظم رهبری که برگرفته از فرهنگ ناب اسلام است را ماندگار کند.
امام جماعتی که با مردم ارتباط نداشته باشد را قبول ندارم
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه وجود ائمه جماعت در مساجد نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: اگر مسجدی مرفه و مجلل ساخته شود و کسی در آن نماز نخواند، این مسجد، مسجد نیست چراکه آبادی و عمران مسجد به برگزاری نماز در آن است.
در گام دوم انقلاب، مساجد مروج اندیشه امام(ره) و رهبری باشند
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اینکه مساجد بهترین مرکز برای ترویج معارف اسلامی هستند، گفت: مساجد در گام دوم انقلاب با تشکیل حلقه های معرفتی، دیدگاهها و نظرات امام (ره) و مقام معظم رهبری را تبیین کنند.
تبیین راهکارهای حمایت از تولید داخلی، اولویت مساجد باشد
حجت الاسلام مقدسی گفت: تبیین راهکارهای حمایت از تولید داخلی و رونق کسب و کار ایرانیان، یکی از اولویت های برنامه های مساجد در سال ۱۳۹۸ باشد.
مساجد باید همیشه در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کنند
آیت‌الله «ضیاءالدین نجفی» معتقد است:‌ مساجد باید همیشه در مسیر انقلاب اسلامی حرکت و زمینه جذب بیشتر مردم به معارف قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را فراهم کنند.
سازش با غرب محال است چون متعهد نیستند
حجت الاسلام والمسلمین مجد گفت: حتی فرضیه سازش با غرب و آمریکا محال است چون هیچگاه به معاهداتشان وفادار نبوده اند و نخواهند بود.
اجلاس روز جهانی مساجد با حضور ائمه جماعات برگزار می‌‍شود
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: اجلاس روز جهانی مساجد در سالن جلسات الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار می‌شود،
نقش بی‌بدیل مساجد در ترویج فرهنگ ایثار
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، تاکید کرد: نقش بی‌بدیل مساجد در فرهنگ اسلامی و در دوران دفاع مقدس و بعد از آن همواره قابل مشاهده است.
حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است
مسوول تهذیب مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران با بیان اینکه مساجد پایگاهی مهم برای تحقق شعار سال و تحول اقتصادی کشور به شمار می‌روند، گفت: حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.
مساجد قرارگاه مهم برای دفع فتنه‌ها است
استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه متاسفانه امروز جذابیت در مساجد بسیار کم رنگ شده است، گفت: مساجد قرارگاه مهم برای دفع فتنه ها و بصیرت بخشی است.
کمیسیون فرهنگی به دنبال تصویب طرح ساماندهی سخت‌افزاری مساجد است
نایب رییس فراکسیون روحانیت مجلس ضمن اشاره به آثار و نقش مساجد در صحنه‌های فرهنگی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال تصویب طرح ساماندهی سخت‌افزاری مساجد است.
مسجد بهترین پایگاه برای تبیین و بالندگی فرمایشات رهبری است
مدیر حوزه علمیه قاسم بن الحسن با اشاره به اهمیت مساجد در تحقق فرمایشان رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: مسجد بهترین پایگاه برای تبیین و بالندگی فرمایشات رهبری است.
نقش ائمه جماعات در ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی
حجت الاسلام محمدعلی صادقی گفت: اولین راهکار این است که در مساجد فقط از کالای ایرانی استفاده شود و باید کوچکترین جزء را نیز شامل شود، ائمه جماعات باید در این زمینه با مردم سخن بگویند همچنین می‌توان از کارشناسان نیز در این زمینه استفاده کرد.
مسجد سنگر مبارزه با عوامل تخریبی است
عضو مجمع تشخیص مصلحت با تاکید بر اینکه مسجد جایگاه دنیاطلبى صرف نیست، گفت: مسجد سنگر و مانع تأثیرگذارى عوامل تخریبى فرهنگى و اعتقادى است و امکان مقاومت در برابر این یورش‌ها را فراهم می‌کند.
تحقق شعار سال باید به عنوان یک تکلیف تلقی شود
مدیر جامعه علمیه امیرالمومنین با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال و نقش مساجد در این زمینه، گفت: شعار سال باید به عنوان یک تکلیف درنظر گرفته شود و برای تحقق آن تلاش شود.
مساجد ارتش به دنبال ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی هستند
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: مساجد ارتش فعال‌ترین مساجد کشور هستند، زیرا در مساجد ارتش نزدیک به هزار وعده نماز جماعت در سراسر کشور در طول روز برگزار می‌شود و تعداد زیادی از طلبه‌ها و روحانیون محترم در ارتش مشغول به برپایی همین نماز جماعت هستند.
دوستان خوب و مورد اعتماد را در مسجد بیابید
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد می‌تواند محلی برای ارتقاء رشد فرهنگ عمومی باشد گفت: اگر ما مسجد را مکانی به حساب بیاوریم که می‌توان دوستان خوبی را در آن بدست آورد و با آنها ارتباط برقرار کنیم، همین ارتباط جامعه را از لحاظ اجتماعی و فرهنگی از آسیب‌ها در امان می‌دارد.
مساجد ظرفیت‌های بالقوه را به فعل تبدیل کنند
سخنگوی دولت در خصوص مسجد و کارکردهای آن گفت: امروز مساجد باید ظرفیت های بالقوه‌ای که دارند را به فعل تبدیل کنند تا جوانان بدانند که می‌توانند در گردهمایی‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مساجد مشارکت داشته باشند.
صفحه ۱ از ۲ ۲