بهره گیری از پایگاه مسجد در فرهنگسازی بستر تولید و اشتغال
امام جماعت مسجد حمزه سیدالشهدا(ع) مطرح کرد:
حجت الاسلام فاطمی مهر مساجد را مهم ترین پایگاه برای روی آوردن به حوزه ترویج، تبلیغ و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید در جهت بهره گیری از مساجد در راستای تحقق این موضوع تلاش کرد.
اقتصاد مقاومتی فرهنگ و مدیریت را توأمان می‌خواهد
رییس انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم:
حجت الاسلام سیدحسین میرمعزی معتقد است: یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی بر اساس آنچه مقام معظم رهبری طرح و تبیین کردند، درون‌زایی است؛ یعنی اقتصاد مقاومتی باید اهدافش را از طریق ظرفیت‌هایی که در درون کشور وجود دارد، تعقیب کند.
تعامل بسیج و امام جماعت از عوامل مهم در احیاء مسجد است / بسیج شاگرد امام جماعت است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه تهران در غرفه پایگاه تخصصی مسجد
حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: رابطه و تعامل بسیج و امام جماعت مسجد از عوامل مهم در احیاء مسجد است.
آینده جهان در گرو مساجد است/مساجد نقاط کانونی مسلمانان هستند
​آیت‌الله‌ قائم مقامی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد:
اصل دعواهایی که هم اکنون در جهان وجود دارد بر سر تصرف مساجد است. چون همه می دانند که مساجد مهمترین مکان ها در جهان هستند و آینده جهان در گرو مساجد است. تصرف آن دستیابی به نقاط کانونی مسلمانان است.
کانون اصلی فرهنگ در کشور مساجد هستند
​محمدمهدی زاهدی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد؛
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم شورای اسلامی گفت: باید بدانیم که کانون اصلی فرهنگ در کشور ما مساجد هستند. از این رو باید همه تلاشمان را برای محور نگه داشتن مسجد، انجام دهیم. مسجد باید محور فعالیت‌های رسانه‎ای و فرهنگی باشد.
مسجد همه چیز انقلاب اسلامی است
مدیر ناحیه شهید بهشتی مطرح کرد:
حجت الاسلام کرمانی گفت: فتنه گران با آتش زدن مسجد لولاگر در حقیقت به سنگر حقیقی دفاع از انقلاب حمله کردند. چون حدوث و استحکام و در نهایت همه چیز انقلاب اسلامی مسجد است و آنچه در دوران انقلاب ما را حفظ کرد سنگر مسجد بود.
مسجد از نگاه داعش محلی برای ترویج افکار منجمد است
امام جماعت مسجد والفجر مطرح کرد:
حجت الاسلام عبدالله علی بخشی گفت: از دیدگاه تکفیری ها مسجدی مقبول است که افکار افراطی آنها را ترویج کند در غیر اینصورت آن مکان را محل ترویج کفر تلقی کرده و از بین می برند و ائمه جماعات آن را شهید و یا می ربایند.
مسجد محور مقابله با استکبار است
مدیر ناحیه شهید بهشتی:
حجت‌الاسلام کرمانی گفت: اگر قرار باشد که در مقابل استکبار بایستیم و در مقابل آن به عنوان یک هسته مقاومت نقش ایفا کنیم، مناسب ترین محل برای تحقق آن، مسجد است. زیرا مسجد محور مقابله با استکبار است.
ایستادن کنار سوریه دقیقا دفاع از اسلام است
استاد دانشگاه تهران:
کچویان، با اشاره به تغییر معادلات جهان اسلام و پیچیدگی جریانات اسلامی گفت: در راهبرد ایستادن کنار سوریه، هرچند که ممکن است منافعی ملی و سیاسی هم وجود داشته باشد، اما منفعت اسلامی غلبه دارد.