امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۲۶
هدر خبری و تحلیلی
به جوانان و توان داخلی کشور تکیه کنیم
خطیب نماز جمعه تهران:
امامی کاشانی: به جوانان و توان داخلی تکیه کرد و برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی، اشتغال و ...راه پیدا کند که راه حل وجود دارد اگر استقامت کنید و باتقوا باشید.
با «حمایت از کالای ایرانی» بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود
مدیر ناحیه شهید نواب صفوی:
حجت‌الاسلام مجیدی: حمایت از کالای ایرانی، یک دنیا حرف دارد. ما به واسطه این حمایت قرار است بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی خودمان را حل و فصل کنیم.
پایگاه انقلاب از مساجد شکل گرفت
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت:
قدرتعلی حشمتیان در روز اول دهه تکریم و غبارروبی مساجد گفت: مساجد از همان اوایل انقلاب در پیروزی انقلاب مقش مهمی را ایفا کردند و بعد از پیروزی انقلاب کمیته‌ها و پایگاه‌های انقلاب از همین مساجد آغاز به کار کرد و پیروزی انقلاب از همین مساجد شکل گرفت.
ائمه جماعات به عنوان فرمانده باید مساجد را از فضای بسته خارج کنند
حجت الاسلام پژمانفر:
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همزمان با دهه تکریم و غبارروبی مساجد با انتقاد از تبدیل مساجد به نمازخانه، گفت: ائمه جماعات به عنوان فرمانده این قرارگاه فرهنگی باید مساجد را از فضای بسته خارج کنند.
تحقق حمایت از کالای ایرانی در گرو کیفیت بالا است
مدیر ناحیه علامه امینی:
حجت الاسلام صنوبری معتقد است: اگر می‌خواهیم از کشور و اقتصاد خودمان حمایت کنیم بهتر است علاوه بر اینکه خودمان دنبال خرید کالای ایرانی می‌رویم از سوی دیگر کیفیت کالای ایرانی را بالا ببریم.
مساجد بسترساز حمایت از کالای ایرانی هستند
مدیر ناحیه امام موسی صدر:
حجت الاسلام موحد معتقد است: مساجد می‌توانند محورِ فکری حمایت از کالای ایرانی باشند و بسترِ فرهنگی را برای خرید کالای ایرانی در جامعه ایجاد و در این راستا فرهنگ‌سازی کنند.
معرفی کالاهای با کیفیت در مساجد به منظور حمایت از تولید ملی
مدیرناحیه شهید بهشتی مطرح کرد:
حجت الاسلام کرمانی معتقد است: مساجد می‌توانند با برپا کردن نمایشگاه‌هایی از کالاهای با کیفیت ایرانی علاوه به معرفی کالای خوب ایرانی، نمازگزاران را با محصولات مختلف تولید داخل آشنا کنند.
احیای فرهنگی مساجد، راهی برای کاهش معضلات اجتماعی است
یک کارآفرین مسجدی:
گیتی باوند پور فعال فرهنگی معتقد است که یکی از اصلی‌ترین راه‌های کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی توجه جدّی به احیای نقش مساجد است.
استفاده از کالای خارجی فرهنگ منحط غرب را منتقل می‌کند
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور:
مینو اصلانی معتقد است: استفاده از کالای خارجی عمدتا فرهنگ منحط غربی را هم به کشور منتقل می‌کند
ائمه جماعات در تبیین شعار حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند
امام جماعت مسجد انصارالحجه(عج):
آیت‌الله محمد تقی وحیدی گلپایگانی گفت: درحالی که همت ملی برای حمایت از کالای مرغوب ایرانی وجود دارد، آمار سرسام آور قاچاق کالا موجب تعجب همگان شده است، ائمه جماعات و نهادهای مسجد در گفتمان‌سازی شعار سال ۱۳۹۷ درباره این موضوع نیز روشنگری کنند.
دفاع از مظلوم، سیاست تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری:
نماینده خبرگان با بیان این که دفاع از مظلومان سیاست تغییر ناپذیر ایران است، گفت: ایران با تمام توان و قدرتی که دارد هیچ گاه کوچک‌ترین چشم‌داشتی به خاک و منافع کشور‌های دیگر نداشته است.
نقش مساجد در ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی
حجت‌الاسلام اصلانی بررسی کرد:
مدیر ناحیه عبدالعظیم(ع) گفت: مساجد می‌توانند به طور عملی در راستای حمایت از کالای ایرانی، گام برداشته و در این حوزه ورود پیدا کنند، لازمه‌اش این است که یک انسجام درونی بین ارکان مسجد بوجود آید.
خطیبان و ائمه‌ مساجد در شناساندن دشمنان اسلام تلاش کنند
سخنگوی هیأت علمای فلسطین در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
شیخ محمدصالح الموعد معتقد است: خطیبان و ائمه‌ی مساجد باید در زمینه‌های وحدت و شناساندن دشمنان امت اسلامی فعالیت کنند و مردم را ارشاد و هدایت کنند. در چنین شرایطی این مسجد می‌تواند در امت اسلامی تاثیر گذار بوده و ایفای نقش کند.
نقش بازاریان در تحقق اهداف «هرمسجد یک جهیزیه»
امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع) مطرح کرد:
حجت الاسلام واحدى گفت: یکی از نقاط قوت این طرح استفاده از کالای ایرانی در تامین جهیزیه نوعروسان است و با این کار هم از تولید ملی حمایت شده و هم امر خداپسندانه ازدواج تسهیل می‌شود.
بخشی از تربیت اعتقادی در گرو فعالیت‌های مسجد است
امام جماعت مسجد والفجر کاشانک:
حجت الاسلام عبدالله علی‌بخشی معتقد است: با اینکه مهم‌ترین و اصلی ترین کار در مسجد اقامه نماز جماعت است ولی برای پیش برد اهداف تربیتی، فعالیت‌های جانبی هستند که نقش مهمی ایفا می‌کنند.
بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جماعات در سال95/گفتگو با مسئول شورای فرهنگی مسجد روح‌الله افسریه
در گفتگو با پایگاه تخصصی مطرح شد:
حجت الاسلام دقیقی که در دیدار تاریخی رهبر انقلاب با ائمه جماعات حضور داشت در رابطه با نکات آن دیدار گفت: ائمه جماعات و مسجدی‌ها باید در رابطه با سخنان آن روز رهبر انقلاب باید تامل و تدبر کنند که چه میزان از نکاتی که رهبر انقلاب در سال گذشته به امامان جماعات تذکر فرمودند را عملی کردند و چه اقداماتی در تحقق ایده‌هایی که ایشان برای تبدیل مساجد به مسجد برقرار و نمونه فرمودند، حرکت کردند.
خاطره‌ و بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جماعات تهران/  لازم است آن سخنان بارها مرور شود
در گفتگو با امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) بررسی شد؛
حجت الاسلام صدارت با منحصر به‌فرد خواندن آن دیدار گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جماعت در روز جهانی مسجد که گرامیداشت به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی در آن روز است، این بود که مسجد هسته مقاومت باشد.
مسجد الاقصی بیان کننده وحدت میان ادیان ابراهیمی است / اگر غیر مسلمانان بتوانند وحدت ادیان ابراهیمی را درک کنند، اسلام هراسی کاهش خواهد یافت
استاد دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
پرفسور ویلیام بیمن معتقد است: مسجد الاقصی مکانی است که حضرت محمد(ص) در یک سفر شبانه عرفانی به آن مکان رفت، مکانی که خداوند به حضرت ابراهیم(ع) دستور داد پسرش را جهت اثبات ایمان خود در آن مکان قربانی کند، بنابراین مسجد الاقصی نه تنها بیان کننده سنت‌های مقدس اسلام، بلکه بیان کننده وحدت میان ادیان ابراهیمی است.
امام خامنه‌ای مساله فلسطین را زنده نگه داشت/ برخی در صدد تغییر قطب نما از دشمن اصلی به سوی ایران هستند
عضو هیأت رئیسه جنبش أمل لبنان در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
خلیل حمدان گفت: رویکرد امام خامنه‌ای و برگزاری راهپیمایی در روز جهانی قدس بنا بر ابتکار امام خمینی(ره)، در زنده نگه داشتن مسأله فلسطین بسیار موثر است.
مشارکت سیاسی مردم با فرهنگ سیاسی آن جامعه ارتباط دارد
نظریه پرداز آمریکایی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
استفن لندمن معتقد است: مشارکت سیاسی شهروندان یک کشور با فرهنگ سیاسی آن کشور ارتباط دارد. لزوما مشارکت سیاسی بالا به معنای وجود دموکراسی در یک کشور نیست. بلکه این روند دموکراتیک است که می‌تواند به مشارکت بالای سیاسی شهروندان یک کشور منجر شود.