امروز پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹
هدر خبری و تحلیلی
خطیبان و ائمه‌ مساجد در شناساندن دشمنان اسلام تلاش کنند
سخنگوی هیأت علمای فلسطین در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
شیخ محمدصالح الموعد معتقد است: خطیبان و ائمه‌ی مساجد باید در زمینه‌های وحدت و شناساندن دشمنان امت اسلامی فعالیت کنند و مردم را ارشاد و هدایت کنند. در چنین شرایطی این مسجد می‌تواند در امت اسلامی تاثیر گذار بوده و ایفای نقش کند.
نقش بازاریان در تحقق اهداف «هرمسجد یک جهیزیه»
امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع) مطرح کرد:
حجت الاسلام واحدى گفت: یکی از نقاط قوت این طرح استفاده از کالای ایرانی در تامین جهیزیه نوعروسان است و با این کار هم از تولید ملی حمایت شده و هم امر خداپسندانه ازدواج تسهیل می‌شود.
بخشی از تربیت اعتقادی در گرو فعالیت‌های مسجد است
امام جماعت مسجد والفجر کاشانک:
حجت الاسلام عبدالله علی‌بخشی معتقد است: با اینکه مهم‌ترین و اصلی ترین کار در مسجد اقامه نماز جماعت است ولی برای پیش برد اهداف تربیتی، فعالیت‌های جانبی هستند که نقش مهمی ایفا می‌کنند.
بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جماعات در سال95/گفتگو با مسئول شورای فرهنگی مسجد روح‌الله افسریه
در گفتگو با پایگاه تخصصی مطرح شد:
حجت الاسلام دقیقی که در دیدار تاریخی رهبر انقلاب با ائمه جماعات حضور داشت در رابطه با نکات آن دیدار گفت: ائمه جماعات و مسجدی‌ها باید در رابطه با سخنان آن روز رهبر انقلاب باید تامل و تدبر کنند که چه میزان از نکاتی که رهبر انقلاب در سال گذشته به امامان جماعات تذکر فرمودند را عملی کردند و چه اقداماتی در تحقق ایده‌هایی که ایشان برای تبدیل مساجد به مسجد برقرار و نمونه فرمودند، حرکت کردند.
خاطره‌ و بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جماعات تهران/  لازم است آن سخنان بارها مرور شود
در گفتگو با امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) بررسی شد؛
حجت الاسلام صدارت با منحصر به‌فرد خواندن آن دیدار گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جماعت در روز جهانی مسجد که گرامیداشت به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی در آن روز است، این بود که مسجد هسته مقاومت باشد.
مسجد الاقصی بیان کننده وحدت میان ادیان ابراهیمی است / اگر غیر مسلمانان بتوانند وحدت ادیان ابراهیمی را درک کنند، اسلام هراسی کاهش خواهد یافت
استاد دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
پرفسور ویلیام بیمن معتقد است: مسجد الاقصی مکانی است که حضرت محمد(ص) در یک سفر شبانه عرفانی به آن مکان رفت، مکانی که خداوند به حضرت ابراهیم(ع) دستور داد پسرش را جهت اثبات ایمان خود در آن مکان قربانی کند، بنابراین مسجد الاقصی نه تنها بیان کننده سنت‌های مقدس اسلام، بلکه بیان کننده وحدت میان ادیان ابراهیمی است.
امام خامنه‌ای مساله فلسطین را زنده نگه داشت/ برخی در صدد تغییر قطب نما از دشمن اصلی به سوی ایران هستند
عضو هیأت رئیسه جنبش أمل لبنان در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
خلیل حمدان گفت: رویکرد امام خامنه‌ای و برگزاری راهپیمایی در روز جهانی قدس بنا بر ابتکار امام خمینی(ره)، در زنده نگه داشتن مسأله فلسطین بسیار موثر است.
مشارکت سیاسی مردم با فرهنگ سیاسی آن جامعه ارتباط دارد
نظریه پرداز آمریکایی در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
استفن لندمن معتقد است: مشارکت سیاسی شهروندان یک کشور با فرهنگ سیاسی آن کشور ارتباط دارد. لزوما مشارکت سیاسی بالا به معنای وجود دموکراسی در یک کشور نیست. بلکه این روند دموکراتیک است که می‌تواند به مشارکت بالای سیاسی شهروندان یک کشور منجر شود.
بهره گیری از پایگاه مسجد در فرهنگسازی بستر تولید و اشتغال
امام جماعت مسجد حمزه سیدالشهدا(ع) مطرح کرد:
حجت الاسلام فاطمی مهر مساجد را مهم ترین پایگاه برای روی آوردن به حوزه ترویج، تبلیغ و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید در جهت بهره گیری از مساجد در راستای تحقق این موضوع تلاش کرد.
اقتصاد مقاومتی فرهنگ و مدیریت را توأمان می‌خواهد
رییس انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم:
حجت الاسلام سیدحسین میرمعزی معتقد است: یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی بر اساس آنچه مقام معظم رهبری طرح و تبیین کردند، درون‌زایی است؛ یعنی اقتصاد مقاومتی باید اهدافش را از طریق ظرفیت‌هایی که در درون کشور وجود دارد، تعقیب کند.
تعامل بسیج و امام جماعت از عوامل مهم در احیاء مسجد است / بسیج شاگرد امام جماعت است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه تهران در غرفه پایگاه تخصصی مسجد
حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: رابطه و تعامل بسیج و امام جماعت مسجد از عوامل مهم در احیاء مسجد است.
آینده جهان در گرو مساجد است/مساجد نقاط کانونی مسلمانان هستند
​آیت‌الله‌ قائم مقامی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد:
اصل دعواهایی که هم اکنون در جهان وجود دارد بر سر تصرف مساجد است. چون همه می دانند که مساجد مهمترین مکان ها در جهان هستند و آینده جهان در گرو مساجد است. تصرف آن دستیابی به نقاط کانونی مسلمانان است.
کانون اصلی فرهنگ در کشور مساجد هستند
​محمدمهدی زاهدی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد؛
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم شورای اسلامی گفت: باید بدانیم که کانون اصلی فرهنگ در کشور ما مساجد هستند. از این رو باید همه تلاشمان را برای محور نگه داشتن مسجد، انجام دهیم. مسجد باید محور فعالیت‌های رسانه‎ای و فرهنگی باشد.
مسجد همه چیز انقلاب اسلامی است
مدیر ناحیه شهید بهشتی مطرح کرد:
حجت الاسلام کرمانی گفت: فتنه گران با آتش زدن مسجد لولاگر در حقیقت به سنگر حقیقی دفاع از انقلاب حمله کردند. چون حدوث و استحکام و در نهایت همه چیز انقلاب اسلامی مسجد است و آنچه در دوران انقلاب ما را حفظ کرد سنگر مسجد بود.
مسجد از نگاه داعش محلی برای ترویج افکار منجمد است
امام جماعت مسجد والفجر مطرح کرد:
حجت الاسلام عبدالله علی بخشی گفت: از دیدگاه تکفیری ها مسجدی مقبول است که افکار افراطی آنها را ترویج کند در غیر اینصورت آن مکان را محل ترویج کفر تلقی کرده و از بین می برند و ائمه جماعات آن را شهید و یا می ربایند.
مسجد محور مقابله با استکبار است
مدیر ناحیه شهید بهشتی:
حجت‌الاسلام کرمانی گفت: اگر قرار باشد که در مقابل استکبار بایستیم و در مقابل آن به عنوان یک هسته مقاومت نقش ایفا کنیم، مناسب ترین محل برای تحقق آن، مسجد است. زیرا مسجد محور مقابله با استکبار است.
ایستادن کنار سوریه دقیقا دفاع از اسلام است
استاد دانشگاه تهران:
کچویان، با اشاره به تغییر معادلات جهان اسلام و پیچیدگی جریانات اسلامی گفت: در راهبرد ایستادن کنار سوریه، هرچند که ممکن است منافعی ملی و سیاسی هم وجود داشته باشد، اما منفعت اسلامی غلبه دارد.