امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۵۸
هدر خبری و تحلیلی
جهیزیه 20 زوج جوان در مسجد چهارده معصوم(ع) تهیه شده است
امام جماعت مسجد چهارده معصوم(ع):
مسجد چهارده معصوم(ع) طی دو سال اخیر، قریب به 20 جهیزیه توسط مردم تهیه کرده است. زمانی که طرح مسجد و جهیزیه از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد مطرح شد، یک جهیزیه هم وعده دادیم که به امور مساجد بدهیم.
برگزاری کرسی های تلاوت مجلسی درپنج مسجد تهران
بسته ویژه خبری 26 آذرماه:
برگزاری کرسی های تلاوت مجلسی درپنج مسجد تهران، تلاوت محمدحسین سعیدیان در کرسی تلاوت مسجدجامع لویزان، اهتمام جامعه المصطفی العالمیه، برای مدیریت تخصصی مساجد و ساخت نخستین مسجد در شهر فلورانس ایتالیا از عناوین مهم بسته خبری بیست و ششم آذرماه هستند.
بزرگداشت آیت‌الله ضیاءآ‌بادی برگزار می‌شود
در قالب همایش ستارگان محراب؛
مدیر ناحیه شهید باهنر مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: مراسم بزرگداشت آیت‌الله ضیاءآ‌بادی در قالب ستارگان محراب در مسجد علی بن الحسین (ع) واقع در خیابان دربند، مسجدی که وی سال‌ها امام جماعت آن بوده است، برگزار می‌شود.

روایت رهبر انقلاب از مجاهدت های شهید مفتح
در سالروز شهادت شهید مفتح:
شهید آیت الله محمد مفتح در ۲۷ آذر سال۵۸ توسط گروهک فرقان به شهادت رسید. رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود مطالبی در خصوص مجاهدت های او را بیان کردند.
برخی با کم لطفی ۹ دی را با انتخابات گره می‌زنند
رییس ستاد ۹ دی استان تهران:
حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در جلسه این ستاد ضمن تاکید بر هوشیاری در برابر فتنه های جدید، اظهار داشت: برخی افراد کم لطف حماسه ۹ دی را با انتخابات گره می زنند.
حماسه ی دفاع از حرم، نمونه‌ای روشن از معجزه‌ی تربیت مسجد طراز اسلام است
پیام تبریک رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری پیروزی رزمندگان اسلام را در برابر جهل مزدوران و سلطه صهیونیست، که مقارن با هفته بسیج شد را تبریک گفتند.
جوانان را به بهانه‌های واهی از مسجد محروم نکنید
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان تهران:
حجت‌الاسلام والمسلمین مختار نظری با بیان اینکه ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی در انجام امور مساجد بسیار مهّم است گفت: جوانان را به بهانه جوان بودن و عدم تجربه، از مسجد محروم نکنید، هیئت امناهای میانسال و مسن تجربیات خود را به نیروی جوان منتقل کنند.
پیام تسلیت درپی حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور
از سوی مقام‌معظم‌رهبری صادر شد:
حضرت آیت الله خامنه‌ای در رابطه با زلزله اخیر در غرب کشور فرمودند: وظیفه‌ی مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ی همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان بویژه در زیرآوارماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ی امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.
مسجد عامل پیشگیری از فساد است
رییس دفتر مقام معظم رهبری:
حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی با بیان این‌ که مسجد عامل پیشگیری از فساد است، گفت: اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان را بیمه کنیم باید راه مساجد را به آنان نشان دهیم.
مسجد مبدا فرد سازی، جامعه سازی، دولت سازی و تمدن سازی است
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی:
سیدعباس صالحی گفت: مسجد در تفکر اسلامی مبدا فرد سازی، جامعه سازی، دولت سازی و تمدن سازی است.
ذره‌ای از نشانه‌های «آقازادگی» در مرحوم حاج سیدمصطفی خمینی نبود
رهبر معظم انقلاب:
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تهذیب نفس و گرایش سلوکی مرحوم حاج سید مصطفی خمینی و ساده زیستی و زهد ایشان، خاطرنشان کردند: آن مرحوم با اینکه فرزندِ شخصیت و مرجع بزرگی همچون امام خمینی(ره) بود اما ذره‌ای از نشانه‌های آقازادگی در وی نبود.
مراسم سالگرد شهادت طلبه شهید محمدرضادهقان برگزار می‌شود
با سخنرانی حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری؛
مراسم سالگرد شهادت طلبه شهید محمدرضادهقان سوم آبانماه با سخنرانی حجت الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری و مداحی حاج میثم مطیعی در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود.
وقتی آتش مسجد جامع کرمان، دامن پهلوی را سوزاند
بازخوانی واقعه آتش‌سوزی یک مسجد
کبوتران خونین بالی که در فاجعه حمله به مسجد جامع کرمان در 24 مهرماه به خاک و خون کشیده شدند به یادبود چهلمین روز درگذشت شهدای 17 شهریور قیام کرده بودند و این روز سرآغاز مبارزات مردم کرمان بر علیه رژیم منحوس پهلوی شد.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر