امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۳۹
هدر خبری و تحلیلی
فرهنگ، بزرگ‌ترین دغدغه برای حفظ انقلاب است/ صوری شدن کارهای فرهنگی
بازخوانی دغدغه‌های فرهنگی آیت‌الله خسروشاهی در سخنرانی سال ۹۳؛
آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۳ در دیدار جمعی از مدیران فرهنگی جهاد دانشگاهی بیان کرد: دغدغه اصلی انقلاب اسلامی باید مقولات فرهنگ‌سازی باشد. کارهای فرهنگی باید به‌گونه‌ای انجام شود که حوزه‌های علمیه امثال حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد و در دانشگاه‌ها امثال شهید چمران تربیت شود اما متاسفانه کارهای فرهنگی امروزه بیشتر حالت صوری پیدا کرده است.
پیام تسلیت رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
در پی درگذشت حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی صادر شد
اینجانب به نمایندگی از حضرات ائمه محترم جماعات مساجد استان تهران،فقدان آن عالم مجاهد رابه رهبر حکیم انقلاب اسلامی،روحانیت معظم ومردم انقلابی ایران اسلامی وخانواده محترمشان تسلیت گفته ،غفران و رحمت واسعه الهی وعلو درجات آن فقید سعید را از درگاه رحمت وکرامت حضرت حق تمنا می کنم.
حضرت معصومه (س) فاطمه دوم(شرح زندگانی)
کتاب الکترونیکی؛
کتاب حضرت معصومه (سلام الله) فاطمه دوم؛ از جمله تالیفات محمد محمدی اشتهاردی است که در آن به شرح زندگانی حضرت معصومه سلام الله علیها پرداخته و در مقدمه نیز شرحی مختصر از حرم آن حضرت (شهر قم) آورده است.

دیدار پرشور مردم قم با رهبر انقلاب
در سالگرد قیام مردم قم علیه نظام طاغوت صورت گرفت
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که هم‌زمان با سی و نهمین سالگرد قیام تاریخی مردم قم در ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ برگزار شد، شناخت «نیازِ لحظه» و «اقدام به‌هنگام مردم قم» را مهم‌ترین ویژگی این حرکت برشمردند و افزودند: به همین دلیل، قیام مردم قم تأثیر خود را گذاشت و زمینه‌ساز حرکت‌های بعدی و درنهایت، پیروزی انقلاب اسلامی شد.
دولت‌ها در حد و اندازه دو قطبی کردن نظام نیستند
حجت الاسلام سرلک در مسجد فاطمی مطرح کرد:
حجت الاسلام علی سرلک گفت: برخی ها البته کلا دنبال دوقطبی سازی هستند؛ بین دولت و قوای دیگر، حتی بین دولت و رهبری. بنده شفاف می گویم، نیروهای انقلابی اصلا دولت را در حدی نمی بینند که یک طرف دعوا با رهبری باشد.
فتنه 88 برای مردم و نظام هزینه‌های زیادی داشت
مدیرعامل خبرگزاری فارس در مسجد امام خمینی(ره) اکباتان گفت:
سید نظام موسوی اظهار داشت: درفتنه 88 با شعارهای حق، مسیر باطل در پیش گرفته شد و هزینه‌های بسیاری برای مردم و نظام در پی داشت ولی تجربه‌ای این اتفاق بسیار ارزنده و گران بها بود.
مدعیان تقلب ظلم بزرگی به کشورکردند / فتنه امروز رواج اعتماد به آمریکای جنایتکار است
حجت الاسلام رئیسی در مراسم گرامیداشت حماسه نه دی؛
حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر اهمیت روز 9 دی به عنوان مظهر میثاق با ولایت و بصیرت ملت بزرگ جمهوری اسلامی، اعتماد به آمریکا را فتنه امروز کشور دانست.
گرامیداشت حماسه نه دی در مسجد لولاگر
گزارش تصویری
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد مراسم ویژه ای در سالروز 9 دی ماه در مسجد لولاگر، که خود زخم خورده آتش کینه فتنه گران است برگزار شد.
مسجد همه چیز انقلاب اسلامی است
مدیر ناحیه شهید بهشتی مطرح کرد:
حجت الاسلام کرمانی گفت: فتنه گران با آتش زدن مسجد لولاگر در حقیقت به سنگر حقیقی دفاع از انقلاب حمله کردند. چون حدوث و استحکام و در نهایت همه چیز انقلاب اسلامی مسجد است و آنچه در دوران انقلاب ما را حفظ کرد سنگر مسجد بود.
9 دی تجلی خون امام حسین(ع) بود / خانه خدا در آتش فتنه سوخت
آیت الله صدیقی در مراسم بزرگداشت نه دی در مسجد لولاگر مطرح کرد:
امام جمعه موقت تهران در مراسم گرامیداشت حماسه نه دی که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، گفت: بعد از اهانتی که در روز عاشورا به مقدسات و پرچم ابی‌عبدالله(ع) شد قطعاً 9 دی تجلی خون امام حسین(ع) بود.
حادثه بی‌نظیر ۹دی از نمونه‌ای قدرت نظام اسلامی است
رهبر معظم انقلاب در ابتدای درس خارج فقه عنوان کردند:
رهبر معظم انقلاب اسلامی حادثه بی‌نظیر ۹ دی را از جمله نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی خواندند و فرمودند: امروز هندسه تقابل قدرت‌های استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی، و عزم و اراده ملت ایران است.
نهم دی‌ماه، روز بزرگداشت بصیرت و میثاق امت با ولایت
مقاله
میان بصیرت و ولایت­مداری پیوند ناگسستنی وجود دارد؛ زیرا ولایت­مداری بدون شناخت کافی، بصیرت و آگاهی، معنا و مفهوم درست و حقیقی خود را نداشته و در ایمان، باور قلبی و رفتار بیرونی انسان ولایت­مدار، آثار مطلوب و سودمندی را به جای نمی‌گذارد و چه بسا که شخص را به سعادتمندی و رستگاری حقیقی نرساند.
نقش افراد و گروه‌های مختلف در شکل‌گیری قیام ۹ دی
فیش منبر ویژه حماسه «نه دی» منتشر شد:
در انقلاب اسلامی فتنه‌های مختلفی شکل گرفته که از جمله آن‌ها فتنه سال 1388 بود. با وجود حمایت‌های مختلف کشورهای غربی و دشمنان نظام و منافقین از فتنه‌گران و تجهیز آنان، هر یک از افراد و گروه‌های انقلابی و متعهد به اسلام و نظام نیز به نحوی جهت خاموش کردن شعله‌های این فتنه نقش‌آفرینی کردند و جلوه زیبای این ایفای نقش‌ها در روز 9 دی 1388 اتفاق افتاد.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر