ائمه جماعات مردم را برای حضور در صحنه‌های اقتصادی تشویق کنند
امام جماعت مسجدالاقصی تهران:
حجت الاسلام حسین ابراهیمی با تأکید بر لزوم فرهنگسازی موضوع استفاده از تولیدات داخلی، گفت: ائمه جماعات مردم را برای حضور در صحنه‌های اقتصادی تشویق کنند.
جلسه طلبه انقلابی_بصیرت سیاسی برگزار می‌شود
در مسجد معمار باشی خیابان پانزده خرداد؛
جلسه طلبه انقلابی_بصیرت سیاسی روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت بعد از نماز ظهر و عصر و روز دوشنبه۱۱ اردیبهشت ساعت ۸ صبح در مسجد معمارباشی برگزار می‌شود.
الگوی دقیقی برای معماری مساجد نداریم
سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام مشهدی آقایی با اشاره به اینکه بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز سبک معماری مختص به مساجد نداریم، گفت: اما در عین حال این مرکز مشاوره‌هایی در زمینه ساخت مسجد برای معماران ارائه می‌دهد.

ائمه جماعات مردم را برای حضور در صحنه‌های اقتصادی تشویق کنند
امام جماعت مسجدالاقصی تهران:
حجت الاسلام حسین ابراهیمی با تأکید بر لزوم فرهنگسازی موضوع استفاده از تولیدات داخلی، گفت: ائمه جماعات مردم را برای حضور در صحنه‌های اقتصادی تشویق کنند.
امامان جماعت تبیین کننده خط شاخص فرد اصلح باشند
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری :
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت : کاری که امامان جماعت می توانند در راستای صحبتهای رهبر انقلاب انجام دهند این است که شاخص های فرد اصلح و انقلابی و ولایی را برای مردم روشن کنند.
تحلیل ضرورت شرکت در انتخابات در ادبیات عرفی، عقلایی و فطری/ملی گرایی پای صندوق آرا
یادداشت/علی ابراهیم‌پور پژوهشگر و طلبۀ درس خارج حوزۀ علمیه؛
ابراهیم پور معتقد است: اساساً انتخابات اولاً و ‌بالذات مسئله‌ای ملی است و ثانیاً و بالعرض از آن حیث که مسئله‌ای ملی است، متعلق عناوین دینی واقع شده و وظیفه‌ای دینی شمرده می‌شود.
مساجد و حوزه‌های علمیه مروج «اقتصاد مقاومتی» باشند
امام جماعت مسجد علوی:
آیت‌الله سید علی مقدم قوچانی گفت: اهالی مساجد و حوزه‌های علمیه، بسنده کردن به ضروریات و دوری از تشریفات را در جامعه گسترش دهند.
فقه انتخابات یعنی چه؟
یادداشت/آیت‌الله عبدالنبی نمازی
آیت‌الله عبدالنبی نمازی، استاد حوزۀ علمیه و امام جمعۀ شهر کاشان معتقد است: انتخابات هم همچون سایر امور در اسلام دارای حکم فقهی است؛ یعنی در انتخابات، واجب و حرام داریم. یک سلسله کارها در انتخابات واجب و یک سلسله کارها در آن حرام است.
انتخابات گسترده، سالم، پرشور و با امنیت برگزار شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه همه باید قدر انتخابات را بدانند و انتخابات را گرامی بدارند، اظهار کردند: انتخابات باید سالم، با امنیت، با سلامت و با گستردگی انجام بگیرد؛ ان‌شاءالله به توفیق الهی همین‌جور خواهد شد.
تمام برنامه‌های مساجد با حمایت‌های مردمی انجام می‌شوند
امام جماعت مسجد نوروززاده:
تمام برنامه‌های مساجد از پرداخت حقوق خادم تا برگزاری مجالس شادی و روضه با حمایت‌های مردمی انجام می‌شوند.
ضرورت تقویت نقش مساجد در عرصه انتخابات/ حضور در انتخابات واجب شرعی، عقلی و ملی است
باز نشر به مناسبت نزدیک‌شدن به ایام انتخابات:
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد : حضور در انتخابات واجب شرعی، عقلی و ملی است یعنی امری الهی، عبادی و یک وظیفه شناخته شده که فرهنگ سازی آن در کشور انجام شده و مردم هم آن عرصه را شناخته‌اند.
پیام رهبر معظم انقلاب درپی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی
در پی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هم‌میهنان منجر شد، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی صادر کردند.
فعالیت برخی از مساجد در زمینه کارآفرینی قابل توجه است
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام سعید کرمی بر لزوم فرهنگسازی شعار سال در مساجد تاکید کرد و گفت: در عین حال مساجد بسیاری هستند که در زمینه تولید و اشتغال خدمات گسترده‌ای ارایه می‌دهند.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر