امروز سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۰
هدر خبری و تحلیلی
نگاهی گذرا به فاطمیات
مقام حضرت زهرا(س) در آیینه نشر
فرهنگ مکتوب مسلمانان اگر چند پاره داشته باشد، بیشک یک بخش آن را فاطمیات (آثار درباره حضرت فاطمه(ع)) تشکیل میدهد. تاریخ فاطمیات دارای تحولات و تطورات بوده است.
انتشار پیام تصویری آیت‌االله جوادی آملی به مناسبت نکوداشت آیت‌الله سید محمدباقر جلالی
در نشست ستارگان محراب در بزرگداشت آیت‌الله جلالی صورت گرفت:
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در پیام تصویری به مناسبت بیست و ششمین نشست ستارگان محراب، نکوداشت سید محمدباقر جلالی موسوی(ره) از برگزاری چنین مراسماتی قدردانی کرد.
مساجد باید برای رسانه‌ها انگیزه و ارزش خبری تولید کنند
کارشناس رسانه در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد :
مهدی فضائلی ضمن حضور در غرفه پایگاه تخصصی مسجد در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: در واقعا در محله های که مسجدی فعال وجود دارد تا شعائی ما شاهد تاثیر مثبت ، جدی و عمیق آن هستیم. اما متاسفانه چنین مساجدی را در چنین سطح و کیفیتی در کشور کم داریم

هر مسجد به یک اتاق IT نیاز دارد / نباید در آینده نسبت به فضای مجازی بی سواد باشیم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد:
حجت الاسلام احمد سالک، ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: برای اینکه در آینده، در فضای مجازی بی‌سواد نباشیم، پیشنهاد می کنم که در کنار هرمسجدی یک اتاق IT (فن‌آوری اطلاعات) راه اندازی شود.
ولایت فقیه از مباحث مستحدثه نیست/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت فقیه
حجت الاسلام دکتر نجف لک زایی:
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بحث از ولایت فقیه در گذشته هم مطرح بوده، حتی فارابی هم که در عصر غیب صغری بوده در این زمینه بحث کرده است.
تعامل بسیج و امام جماعت از عوامل مهم در احیاء مسجد است / بسیج شاگرد امام جماعت است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه تهران در غرفه پایگاه تخصصی مسجد
حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: رابطه و تعامل بسیج و امام جماعت مسجد از عوامل مهم در احیاء مسجد است.
کانون اصلی فرهنگ در کشور مساجد هستند
​محمدمهدی زاهدی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد؛
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم شورای اسلامی گفت: باید بدانیم که کانون اصلی فرهنگ در کشور ما مساجد هستند. از این رو باید همه تلاشمان را برای محور نگه داشتن مسجد، انجام دهیم. مسجد باید محور فعالیت‌های رسانه‎ای و فرهنگی باشد.
به امام گفتم شما امر کن تا من به دل آتش بزنم/کاپیتالاسیون امام را برآشفت
امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع) / قسمت اول:
آیت الله علی ارومیان در بیان خاطرات خود از انقلاب گفت: سال 52 وقتی در نجف از امام جدا می شدم به ایشان گفتم به مشهد یا قم خواهم رفت، امام(ره) فرمود: نه قم و نه مشهد به یکی از شهرستان ها بروید. به امام گفتم شما بگو بزن به آتش. من می‌زنم.
مسجدی همیشه مبارز؛ همیشه مردمی
گزارشی از مسجد حضرت رسول اکرم(ص) خانی‌آباد
روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دولت بختیار حکومت نظامی اعلام شده بود. ۱۹ بهمن امام خمینی(ره) دستور دادند که حکومت نظامی لغو شود و مردم به مبارزه در خیابان‌ها ادامه دهند. اهالی خانی‌آبادنو هم مثل مردم دیگر مناطق بعد از نماز در همین مسجد برنامه تظاهرات چیدند و دسته‌جمعی به راه افتادند.
دشمن‌شناسی و شیوه‌های نفوذ دشمن
سومین مجموعه از فیش منبر ویژه دهه مبارک فجر منتشر شد
ضرورت و اهمیت شناخت دشمن از نگاه دقیق و وحیانی آیات قرآن نیز مخفی نمانده است. با تاملی دقیق در آیات درمی‌یابیم که تا چه اندازه قرآن کریم نسبت به «شناساندن دشمن» حساسیت نشان داده است.
اعتماد به شیاطین و امید بستن به کسانی که با اصل وجود نظام و حاکمیت اسلام مخالفند خطای بزرگی است
دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا؛
رهبر انقلاب اسلامی لازمه‌ی سازندگی و بن‌بست‌شکنی را امید و توکل به خدا و به‌کار بستن عقلانیت در ذیل آن، دانستند و تأکید کردند: اگر به جای این کار، به شیطان‌ها به‌خصوص شیطان اکبر اعتماد کنیم و عقلانیت را در سایه‌ی امید به شیطان‌ها به‌کار ببندیم، نتیجه‌ی آن، سراب است.
جایگاه ولایت‌فقیه در نظام جمهوری اسلامی
مجموعه دوم از فیش منبر ویژه دهه مبارک فجر منتشر شد
اگر احکام اسلام باقی است و جلوی بدعت‌گذاری و تصویب قوانین ضد اسلامی گرفته‌شده، به واسطه این جایگاه است. اگر امروزه کشتی انقلاب با وجود تمام تلاطم‌های فتنه همچنان با اقتدار در حال حرکت است به سبب این جایگاه است.
جشن پیروزی انقلاب در «مسجد باب الحوائج (ع)»/ تجلیل از خانواده معظم شهدا در«مسجد غدیرخم»
ویژه برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب در مساجد تهران؛
تجلیل از خانواده های معظم شهدا و برپایی محفل انس با قرآن از برنامه‌هایی است که در طول دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد جامع غدیرخم برگزار می شود همچنین ویژه برنامه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۷ بهمن ماه در مسجد باب الحوائج (ع) برگزار می شود.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر