امروز یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ ۲۱:۲۰
هدر خبری و تحلیلی
راهکارهای حضور مساجد در عرصه تولید و اشتغال
یادداشت/حجت الاسلام محمدصدارت؛
امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) معتقد است: حضور و مشارکت مردمی و محوریت مساجد در زمان جنگ تنها به موضوعات سیاسی و مبارزاتی محدود نمی شد. بلکه در راستای تأمین اقتصاد و معیشت مردم نیز فعالیتهایی نظیر صندوق قرض الحسنه، فروشگاه تعاونی، بسیج اقتصادی، تامین جهیزیه و جمع آوری کمکهای مردمی برای جبهه های نبرد حق علیه باطل انجام می شد.
از سپهسالار جدید تا مسجد فیلسوف الدوله
گذری بر مساجد تاریخی استان تهران (۲)
تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از اماکن تاریخی در تهران است. از این رو بر آن شدیم تا به معرفی اجمالی مساجد قدیمی تهران که در تحولات اجتماعی و سیاسی پایتخت تاثیرگذار بودند، بپردازیم.
از «بین الحرمین» پایتخت تا سپهسالار قدیم
گذری بر مساجد تاریخی استان تهران (۱)
تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از اماکن تاریخی در تهران است. از این رو بر آن شدیم تا به معرفی اجمالی مساجد قدیمی تهران که در تحولات اجتماعی و سیاسی پایتخت تاثیرگذار بودند، بپردازیم.

هرجا مدیریت‌ غیرانقلابی و بی‌حال داشتیم کارها کند شد / واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود بعنوان حرام شرعی و قانونی شناخته شود
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود در حرم مطهر رضوی:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود بعنوان حرام شرعی و قانونی شناخته شود، گفتند: در سال 95 با اینکه کشور درگیر مشکلات اقتصادی بود ولی ملت ایران خوش درخشید.
اقتصاد مقاومتی فرهنگ و مدیریت را توأمان می‌خواهد
رییس انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم:
حجت الاسلام سیدحسین میرمعزی معتقد است: یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی بر اساس آنچه مقام معظم رهبری طرح و تبیین کردند، درون‌زایی است؛ یعنی اقتصاد مقاومتی باید اهدافش را از طریق ظرفیت‌هایی که در درون کشور وجود دارد، تعقیب کند.
هر مسجد به یک اتاق IT نیاز دارد / نباید در آینده نسبت به فضای مجازی بی سواد باشیم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد:
حجت الاسلام احمد سالک، ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: برای اینکه در آینده، در فضای مجازی بی‌سواد نباشیم، پیشنهاد می کنم که در کنار هرمسجدی یک اتاق IT (فن‌آوری اطلاعات) راه اندازی شود.
ولایت فقیه از مباحث مستحدثه نیست/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت فقیه
حجت الاسلام دکتر نجف لک زایی:
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بحث از ولایت فقیه در گذشته هم مطرح بوده، حتی فارابی هم که در عصر غیب صغری بوده در این زمینه بحث کرده است.
تعامل بسیج و امام جماعت از عوامل مهم در احیاء مسجد است / بسیج شاگرد امام جماعت است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه تهران در غرفه پایگاه تخصصی مسجد
حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ضمن بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، از غرفه پایگاه تخصصی مسجد بازدید کرد و گفت: رابطه و تعامل بسیج و امام جماعت مسجد از عوامل مهم در احیاء مسجد است.
کانون اصلی فرهنگ در کشور مساجد هستند
​محمدمهدی زاهدی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد؛
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم شورای اسلامی گفت: باید بدانیم که کانون اصلی فرهنگ در کشور ما مساجد هستند. از این رو باید همه تلاشمان را برای محور نگه داشتن مسجد، انجام دهیم. مسجد باید محور فعالیت‌های رسانه‎ای و فرهنگی باشد.
به امام گفتم شما امر کن تا من به دل آتش بزنم/کاپیتالاسیون امام را برآشفت
امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع) / قسمت اول:
آیت الله علی ارومیان در بیان خاطرات خود از انقلاب گفت: سال 52 وقتی در نجف از امام جدا می شدم به ایشان گفتم به مشهد یا قم خواهم رفت، امام(ره) فرمود: نه قم و نه مشهد به یکی از شهرستان ها بروید. به امام گفتم شما بگو بزن به آتش. من می‌زنم.
مسجدی همیشه مبارز؛ همیشه مردمی
گزارشی از مسجد حضرت رسول اکرم(ص) خانی‌آباد
روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دولت بختیار حکومت نظامی اعلام شده بود. ۱۹ بهمن امام خمینی(ره) دستور دادند که حکومت نظامی لغو شود و مردم به مبارزه در خیابان‌ها ادامه دهند. اهالی خانی‌آبادنو هم مثل مردم دیگر مناطق بعد از نماز در همین مسجد برنامه تظاهرات چیدند و دسته‌جمعی به راه افتادند.
دشمن‌شناسی و شیوه‌های نفوذ دشمن
سومین مجموعه از فیش منبر ویژه دهه مبارک فجر منتشر شد
ضرورت و اهمیت شناخت دشمن از نگاه دقیق و وحیانی آیات قرآن نیز مخفی نمانده است. با تاملی دقیق در آیات درمی‌یابیم که تا چه اندازه قرآن کریم نسبت به «شناساندن دشمن» حساسیت نشان داده است.
اعتماد به شیاطین و امید بستن به کسانی که با اصل وجود نظام و حاکمیت اسلام مخالفند خطای بزرگی است
دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا؛
رهبر انقلاب اسلامی لازمه‌ی سازندگی و بن‌بست‌شکنی را امید و توکل به خدا و به‌کار بستن عقلانیت در ذیل آن، دانستند و تأکید کردند: اگر به جای این کار، به شیطان‌ها به‌خصوص شیطان اکبر اعتماد کنیم و عقلانیت را در سایه‌ی امید به شیطان‌ها به‌کار ببندیم، نتیجه‌ی آن، سراب است.

گفت و گو

بیشتر

یادداشت

بیشتر

گزارش

بیشتر