امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۲۱:۰۰
هدر خبری و تحلیلی
سرویس دین و اندیشه
امام جماعت مسجد امام‌سجاد(ع):

ارتقای بینش اعتقادی، هدف مساجد در مناسبت‌های دینی

(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۴۹

میرسجادی گفت: هدف مساجد از برگزاری برنامه در مناسبت‌های دینی، صرف برگزاری یک مراسم نباشد بلکه ارتقای دانش دینی و اطلاعات قرآنی و روایی مردم را دنبال کنند.

حجت الاسلام «سیدعلی میرسجادی» در گفت‌و‌گو با شبستان با بیان اینکه برخی از مساجد کشور با وجود همه دسیسه های دشمنان اسلام و سوء مدیریت برخی از مدیران، همچنان پویا هستند، گفت: این گونه از مساجد موفقیت خود را مدیون اخلاص و اخلاق حسنه ائمه جماعات، خادمان، اعضای هیات امنا و سایر فعالان مسجدی هستند و همین خصایص، می تواند الگوی سایر مساجد در جذب مردم باشد.
 
امام جماعت مسجد امام سجاد (ع) افزود: عموم مساجدی که یک امام جماعت با سابقه دارند، موفق هستند زیرا اخلاق خوب، صبر، مردم داری و سواد بالای دینی و حوزوی آن روحانی موجب ایجاد پیوندی حسنه میان نمازگزاران و ائمه جماعات شده است. در واقع مسجدداری یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است که صبری تمام نشدنی می‌طلبد.
 
میرسجادی گفت: برخی از ستایشگران جامعه مداحان تهران، از جمله سید حسن احمدی، به صورت هفتگی، در مسجد امام سجاد (ع) برنامه برگزار می کنند.

 

امام جماعت مسجد امام سجاد(ع) اضافه کرد: بزرگترین مراسم در اعیاد مذهبی و ایام ولادت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و سایر بزرگان دین در این مسجد، در شب میلاد حضرت سیدالساجدین(ع) برگزار می شود و ما سعی داریم این مراسم موجب تقویت باورهای دینی مردم شود.
 
وی خاطرنشان کرد: هدف مساجد از برگزاری برنامه در مناسبت های دینی، صرفاً برگزاری یک مراسم نباشد بلکه ارتقای دانش دینی و اطلاعات قرآنی و روایی مردم را دنبال کنند تا به این صورت گروه های بیشتری از افراد به ویژه جوانان به مساجد و به تبع آن به معارف دینی جذب شوند.
 
یادآور می شود، مسجد امام سجاد (ع) در تهران، خیابان ری، چهار راه صفاری، واقع شده است.    
 
 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین ها

پربازدیدترین ها