امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳
هدر خبری و تحلیلی
سرویس دین و اندیشه
امام جماعت مسجد علی بن الحسین(ع):

مطالب اخلاق اسلامی بسیار است اما نیازمند عمل به آن هستیم

(یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷) ۱۳:۰۲

حاتم‌پوری گفت: مطالب و آثار اخلاقی، به صورت گسترده چاپ و در دسترس عموم قرار گرفته است ولی ما نیازمند عمل به اخلاق اسلامی هستیم.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا حاتم پوری» در گفت‌وگو با شبستان در مراسم رونمایی از 8 جلد از مجموعه دانشنامه اخلاقی شیعه که در مسجد امام علی بن الحسین(ع) بلوار نبرد تهران برگزار شد، گفت: جمعی از نمازگزاران و دست اندرکاران این مسجد 18 سال پیش به بنده گفتند که جای خالی تفسیر نهج البلاغه در این مسجد احساس می شود و همین سخن، موجب شکل گیری جلسات تفسیر در مسجد شد.

بیشتر بخوانید: دانشنامه اخلاقی شیعه به قلم حجت‌الاسلام حاتم‌پوری رونمایی شد

امام جماعت مسجد علی بن الحسین(ع) خاطرنشان کرد: جلسات تفسیر نهج البلاغه، چهارشنبه ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در این مسجد برگزار می شود و آنچه موجب تداوم این جلسات شده، استقبال گسترده مردم از آن است.


وی اضافه کرد: اگر نمازگزاران از ائمه جماعات درخواست برگزاری جلسات پربار تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را داشته باشند و از این جلسات به صورت گسترده، استقبال کنند، آنگاه یک امام جماعت با انگیزه مضاعف، مطالب را آماده می کند. موضوعی که در این مسجد محقق شده است.


حاتم پوری گفت: مجموعه دانشنامه اخلاقی شیعه که تاکنون 18 جلد از آن منتشر شده است و تالیف مجلدات دیگر آن، همچنان ادامه دارد و احتمالا به 50 جلد می رسد، علاوه بر پشتکار بنده در مطالعه و تحقیق پیرامون مطالب مربوطه، ریشه در استقبال خوب نمازگزاران مسجد علی بن الحسین(ع) از جلسات تفسیر نهج البلاغه این مسجد دارد.

 

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین ها

پربازدیدترین ها