امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۲۷
هدر خبری و تحلیلی
تاکید بر نقش مساجد در حمایت از کالای ایرانی
عضو فراکسیون زنان مجلس:
زهرا سعیدی مبارکه عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در آستانه دهه تکریم و غبارروبی مساجد، بر استفاده از ظرفیت مساجد برای ترغیب جامعه به حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.
پیشنهاد تشکیل کانون سلامت محلات با محوریت مساجد
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد:
سید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: مساجد یکی از مناسب‌ترین پایگاه‌های شکل‌دهی کانون‌های سلامت و ترویج سبک زندگی سالم در محلات هستند.
نقش مساجد در ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی
حجت‌الاسلام اصلانی بررسی کرد:
مدیر ناحیه عبدالعظیم(ع) گفت: مساجد می‌توانند به طور عملی در راستای حمایت از کالای ایرانی، گام برداشته و در این حوزه ورود پیدا کنند، لازمه‌اش این است که یک انسجام درونی بین ارکان مسجد بوجود آید.
تببین شعار«حمایت از کالای ایرانی»، مقدمه یک کار بزرگ است
حجت‌الاسلام بصیری:
مدیر ناحیه شهید باهنر معتقد است: کاربردی کردن و عملیاتی کردن شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جاری، باید با عمل پیش برود و تبیین این شعار، مقدمه یک کار خیلی مهم است.
محتوا و جذابیت؛ حلقه وصل مسجد و مدرسه است
مدیر گروه علوم تربیتی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
حجت الاسلام نوذری معتقد است اگر قرار است پیوند میان مسجد و مدرسه را داشته باشیم متناسب با آن مقطع آموزشی باید محتوای خوب و جذابیت داشته باشیم و اگر این اتفاق بیفتد و مسجد به عنوان یک نهاد کارکرد خود را به‌خوبی ایفا کند آن وقت با مدرسه‌ای که نقش خود را درست بازی می‌کند هماهنگ می‌شود.
مساجد پایگاه شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی هستند
حجت الاسلام نوری در گفتگو با پایگاه تخصصی مسجد:
معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد اصلی‌ترین ویژگی مساجد را برخورداری آنها از پیوند مردمی دانست و گفت: مساجد در تمام چهار دهه انقلاب همواره پیوند مکتبی خود را با مرجعیت و ولایت حفظ کرده‌اند.
فریضه نماز صبح در ۸۰ درصد مساجد شرق تهران احیا شده است
معاون فرهنگی ناحیه شهید بهشتی:
حجت الاسلام علمی با اشاره به رویکرد این ناحیه برای احیای فریضه نماز صبح در مساجد، گفت: این فریضه در ۸۰ درصد مساجد این ناحیه اقامه می‌شود.
مهم‌ترین ویژگی مسجد تراز اسلام ایجاد زمینه تقوا است
امام جماعت مسجد حسین بن علی(ع):
حجت الاسلام صفی یاری گفت: قرآن می‌فرماید: تو (ای رسول ما) هرگز در مسجد آنها (به نماز) نایست که همان مسجد (قبا) که بنیانش از اول بر پایه تقوای محکم بنا شده سزاوارتر است». بنابراین مهم‌ترین ویژگی مسجد تراز اسلام رعایت تقوا و یا ایجاد زمینه‌های تقوا است.
همایش «عاشورای فاطمی» در مساجد مرکزی تهران
مدیر ناحیه شهید نواب صفوی خبر داد:
همایش عاشورای فاطمی در برخی از مساجد مرکزی و جنوب تهران که در ناحیه شهید نواب صفوی مرکز رسیدگی به امور مساجد قرار دارند، برپا می‌شود.
با پیوند مسجد و مدرسه، مسجد را به مدارس می‌بریم
امام جماعت مسجد ثارالله
حجت‌الاسلام تقوا با بیان اینکه اجرای پیوند مسجد و مدرسه یک کار بنیادی و پایه‌ای است، عنوان کرد: در طرح پیوند مسجد و مدرسه در واقع مسجد را به داخل مدرسه می‌بریم
مجریان«پیوند مسجد و مدرسه» باید ارتباط با جوانان را بیاموزند
کارشناس فرهنگی ناحیه شهید اشرفی اصفهانی:
حجت الاسلام عبدی گفت: گام اول برای گرفتن نتیجه بهتر در این طرح، آموزش ائمه جماعات در نحوه ارتباط صحیح با کودکان، نوجوانان و دانش آموزان است.
باید یخ بین روحانیت و قشر جوان آب شود
کارشناس فرهنگی ناحیه شهید دستغیب:
حجت الاسلام سلطانی معتقد است: اگر محبت بین امام جماعت و قشر جوان ایجاد شود، آنوقت آنان جذب می‌شوند. مهم ایجاد ارتباط خوب این قشر با طبقه‌ی روحانیت است.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه امام خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام رحمتی‌نیا مطرح شد:
مدیر ناحیه امام خمینی(ره) گفت: طبق بازدیدها و بررسی‌های ناحیه 54 مسجد از 126 مسجد فعال در این ناحیه نماز صبح برگزار می‌کنند که این یعنی تقریباً نیمی از مساجد این ناحیه نماز صبح دارند.
رونمایی از صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد
حجت‌الاسلام صداقت مطرح کرد:
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تشریح برنامه‌های ایام دهه فجر آن نهاد، از رونماییِ صندوق قرض‌الحسنه خدام مساجد خبر داد.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره)
در گفتگو با حجت الاسلام اصغری مطرح شد:
مدیر ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) گفت: در این ناحیه 152 مسجد نماز صبح برگزار می‌کنند که از 141 مسجد در زمان برزگزاری نماز بازدید به عمل آمده است.
بررسی طرح‌ها و برنامه‌های مساجد ناحیه شهید شاه آبادی
در گفتگو با حجت الاسلام نظری مطرح شد:
مدیر ناحیه شهید شاه آبادی گفت: بیست مسجد شهرستان ملارد نماز صبح برگزار می‌کنند که نسبت به سال پیش افزایش صد در صدی داشته است.
تقویت «پیوند مسجد و مدرسه»، تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی
امام جماعت مسجد صادق آل محمد(ص):
حجت‌الاسلام مزدجو گفت: امروز تنها راه مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن که با تمام قوا و امکانات به مصاف نسل جوان و نوجوان آمده است این ارتباط معنوی بین خانه‌های خدا و مدارس است.
مدیران مدارس ارتباط خود را با امام جماعت محل حفظ کنند
امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج):
حجت‌الاسلام بیگ محمدلو گفت: تنها توقعی که از دست‌اندرکاران آموزش و پرورش داریم این است که مدیران مدارس ارتباط خود را با امام جماعت محل حفظ کنند و این ارتباط را ارتقا دهند
همکاری والدین لازمه موفقیت «پیوند مسجد و مدرسه» است
امام جماعت مسجد ثارالله(ع):
حجت الاسلام تقوی گفت: شایدآنچه که از پیوند مسجد و مدرسه مدنظر ما است، 20 درصدش انجام شده باشد و آن رابطه مؤثر میان حضور نوجوانان و مسجد خیلی ایجاد نشده که یکی از دلایل آن، خانواده‌ها هستند که با نوجوان و جوان‌شان برای حضور و فعالیت در مسجد همراهی نمی‌کنند.
تمام گروه‌های سنی در «پیوندمسجدومدرسه» جذب مسجد شدند
امام جماعت مسجد بقیع:
حجت‌الاسلام پرویزی گفت: در حال حاضر، فضای مسجداز نظر سنی، یک مقداری متفاوت شده است، یعنی حضور نوجوانان و جوانان و دانش‌آموزان به مسجد مخصوصاً در بعضی از ایام خیلی چشمگیر و مشخص است.