امروز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۱
هدر خبری و تحلیلی
۴۵ سال روضه حسینی در خانه یک امام جماعت
گزارشی از یک هیات خانگی؛
منزل آیت‌الله مقدم قوچانی؛ امام جماعت مسجد علوی، از سال ۱۳۵۱ تاکنون، میزبان مجلس روضه و سوگواری حسینی در ماه محرم است.
گزارشی از احیاء بافت تاریخی مسجد حاج حسن صنیع‌الدیوان / نجات میراث تاریخی از زیر سیمان
مسجدی که برای میراث فرهنگی ارزش قائل است؛
دیوارها و سقف مسجد حاج حسن صنیع الدیوان بعد از انقلاب بر اثر بی‌توجهی متولیان وقت به زیر انبوهی از سیمان و رنگ رفته بود. به طوریکه دیگر اثری از معماری لرزاده و حاج حسن در آن دیده نمی‌شد. اکنون این مسجد روح تازه‌ای به خود دیده است. روحی که از معماری اصیل ایرانی و با دستان جوانان امروز به آن دمیده شده است.
تجلیل از جمعی از معلمان و مربیان دبیرستان شهید نوری شهرک کاووسیه
توسط امام جماعت مسجد صاحب‌الزمان(عج) صورت گرفت:
همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم، با حضور حجت الاسلام ابراهیم امیری، امام جماعت مسجد جامع صاحب الزمان(عج) شهرک کاووسیه(شهرستان قدس) از تعدادی از معلمان و مربیان دبیرستان دخترانه شهید نوری تجلیل به عمل آمد.
مسابقات کتاب‌خوانی بهانه‌ای برای جذب و ارتباط با نوجوانان است / ارائه محتوای اثرگذار، به‌اندازه خود جذب مهم است
گزارشی از مسابقات کتاب‌خوانی مسجد حاج حسن + تصاویر
مسجد حاج حسن صنیع الدیوان در خیابان وحدت اسلامی همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان میزبان خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس اطراف این مسجد بود. مراسمی که در آن از برترین‌های کتابخوانی در این منطقه با جوایز نفیس تجلیل شد.
مسجد هویت شهرهای اسلامی است
گزارشی از نقش مسجد در توسعه محله‌ای شهرها :
درتمدن اسلامی مساجد علاوه بر اینکه عامل تشکیل شهرها بوده اند،تعیین کننده ی الگوی کلی و هویت مشترک شهرهای اسلامی به شمار می رفته اند.
تولید ویژه‌نامه تخصصی و روزنامه دیواری و اینفوگرافی با موضوع بیانات رهبر معظم انقلاب
پیگیری منویات رهبری در دیدار با ائمه جماعات مساجد استان تهران
دیدار مقام معظم با ائمه جماعات استان در مرداد ماه امسال، اتفاقی بسیار حائز اهمیت به شمار می‌رود. این دیدار از سویی برای نخستین بار در طول سالیان گذشته صورت گرفت و از سویی دیگر سخنان رهبر معظم انقلاب از جنبه‌های راهبردی و ویژه‌ای برخوردار بود و بر همین اساس پیگیری این بیانات نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در نظر گرفته شده است.
اجرای طرح مبادله کتاب در مسجدالنبی(ص)
هدیه بــده، هدیه بگیر!
ایستگاه مبادله کتاب در واقع برای جامعه کتابخوان و به گردش درآوردن کتاب‌های بدون استفاده در منزل دایر شده است. در این طرح شرایطی ایجاد شده تا افراد کتابخوان، کتاب‌هایی را که تاکنون مطالعه نکرده با کتاب‌های خود تعویض و تازه‌ها را به منزل خود ببرند.
کتابخوانی زیر گلدسته‌ها!
گزارشی از کتابخانه مسجد جامع الرسول(ص)
کتابخانه مسجد جامع الرسول در میدان شهید طهرانی‌مقدم(کاج) تهران حدود 400 متر مربع مساحت دارد که در آن حدود 19 هزار جلد کتاب نگه داری و برای استفاده مراجعه کنندگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
مسجدی که برای کتاب‌خوانی برنامه دارد
گشت و گذاری در مسجد صدریه تهران؛
عاملی که باعث شده مسجد صدریه به‌عنوان کانون فرهنگی مهم منطقه به شمار آید، وجود کتابخانه بزرگی است که در دل آن بیش از 50 هزار جلد کتاب جای گرفته و همه آنها طبق اصول کتابداری چیده شده است.
کارخانه انسان سازی یک مسجد با 45 شهید دفاع مقدس
مسجد «حمزه سیدالشهدا» در محله آذری با 45 شهید دفاع مقدس همچون کارخانه انسان سازی بود که تا به امروز جوانان محل را به حرکت در مسیر اسلام و انقلاب هدایت کرده است.
برگزیدگان جشنواره مسجد در قاب هنر و رسانه اعلام شدند
از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
برگزیدگان جشنواره مسجد در قاب هنر و رسانه که توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران برگزار شده بود، اعلام شدند.