مسجد هویت شهرهای اسلامی است
گزارشی از نقش مسجد در توسعه محله‌ای شهرها :
درتمدن اسلامی مساجد علاوه بر اینکه عامل تشکیل شهرها بوده اند،تعیین کننده ی الگوی کلی و هویت مشترک شهرهای اسلامی به شمار می رفته اند.
تولید ویژه‌نامه تخصصی و روزنامه دیواری و اینفوگرافی با موضوع بیانات رهبر معظم انقلاب
پیگیری منویات رهبری در دیدار با ائمه جماعات مساجد استان تهران
دیدار مقام معظم با ائمه جماعات استان در مرداد ماه امسال، اتفاقی بسیار حائز اهمیت به شمار می‌رود. این دیدار از سویی برای نخستین بار در طول سالیان گذشته صورت گرفت و از سویی دیگر سخنان رهبر معظم انقلاب از جنبه‌های راهبردی و ویژه‌ای برخوردار بود و بر همین اساس پیگیری این بیانات نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در نظر گرفته شده است.
اجرای طرح مبادله کتاب در مسجدالنبی(ص)
هدیه بــده، هدیه بگیر!
ایستگاه مبادله کتاب در واقع برای جامعه کتابخوان و به گردش درآوردن کتاب‌های بدون استفاده در منزل دایر شده است. در این طرح شرایطی ایجاد شده تا افراد کتابخوان، کتاب‌هایی را که تاکنون مطالعه نکرده با کتاب‌های خود تعویض و تازه‌ها را به منزل خود ببرند.
کتابخوانی زیر گلدسته‌ها!
گزارشی از کتابخانه مسجد جامع الرسول(ص)
کتابخانه مسجد جامع الرسول در میدان شهید طهرانی‌مقدم(کاج) تهران حدود 400 متر مربع مساحت دارد که در آن حدود 19 هزار جلد کتاب نگه داری و برای استفاده مراجعه کنندگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
مسجدی که برای کتاب‌خوانی برنامه دارد
گشت و گذاری در مسجد صدریه تهران؛
عاملی که باعث شده مسجد صدریه به‌عنوان کانون فرهنگی مهم منطقه به شمار آید، وجود کتابخانه بزرگی است که در دل آن بیش از 50 هزار جلد کتاب جای گرفته و همه آنها طبق اصول کتابداری چیده شده است.
کارخانه انسان سازی یک مسجد با 45 شهید دفاع مقدس
مسجد «حمزه سیدالشهدا» در محله آذری با 45 شهید دفاع مقدس همچون کارخانه انسان سازی بود که تا به امروز جوانان محل را به حرکت در مسیر اسلام و انقلاب هدایت کرده است.
برگزیدگان جشنواره مسجد در قاب هنر و رسانه اعلام شدند
از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
برگزیدگان جشنواره مسجد در قاب هنر و رسانه که توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران برگزار شده بود، اعلام شدند.