امروز یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۵
هدر خبری و تحلیلی
اجرای مستمر تئاتر در مساجد هدف ماست
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:
کوروش زارعی گفت: هدف ما جذب و تربیت نیروهای مسجدی با تفکرات مسجدی است تا بتوانیم هنر نمایش را در بطن جامعه و دل مردم گسترش دهیم.
نقش مسجد در فرهنگ، تمدن و انقلاب اسلامی
در گفتگو با دکتر علی‌اکبر ولایتی؛
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است: احیای ارزش‌های اسلامی، یعنی بیداری اسلامی و بیداری اسلامی یعنی بازگشت به اسلام و رشد مجدّد تمدن اسلامی، مرکز این تمدن نیز، مسجد است؛ مسجدی که هم محل عبادت بود، هم محل علم.
در گذشته با جایزه و تشویق نوجوان ها را به مسجد جذب می‌کردند اما امروز باید قلب کودک و نوجوان را تسخیر کرد
امام جماعت فعال در عرصه پیوند مسجد و مدرسه مطرح کرد:
حجت الاسلام زارع امام جماعت مسجد امام حسین(ع) نعمت‌آباد گفت: در گذشته با جایزه و تشویق، نوجوان ها را به مسجد جذب می‌کردند اما امروز باید قلب آنها را تسخیر کرد و راه درست و اسلامی را به آنها نشان داد. لذا مسجدی ها باید به سراغ نوجوانان بروند.
انسان اگر بخواهد رشد کند چاره‌ای جز مطالعه ندارد
امام جماعت مسجد حضرت ابولفضل(ع):
حجت الاسلام علیرضا رجالی تهرانی گفت: در فرهنگ اسلام مطالعه غذای روح است. خواندن و مطالعه کردن یکی از تاکیدات اسلام است. انسان اگر بخواهد رشد کند چاره‌ای جز مطالعه ندارد. خداوند به انسان عمری عطا می‌کند و در مقابل این هدیه او را بازخواست می‌کند، زمانی را که انسان صرف مطالعه می‌کند از منظر خدای متعال زمان مفید عمر انسان محسوب می‌شود.
مساجد بزرگترین محل برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی
امام جماعت مسجد قائم‌آل‌محمد(عج) مطرح کرد؛
حجت‌الاسلام پورتجریشی گفت: مساجد بزرگترین محل برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به شمار می‌آیند. وقتی جوان‌ها به مسجد رجوع می‌کنند علاوه بر عبادت می‌توانند از کابخانه مسجد نیز استفاده کنند و از طرفی این امر باعث جذب جوان‌ها به مسجد نیز می‌شود.
راهکار حفظ مساجد از سکولارشدن
در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام کریمیان مطرح شد:
حجت الاسلام کریمیان امام جماعت منتخب برنامه‌های علمی و آموزشی مرکز رسیگی به امور مساجد گفت: دانستن سرگذشت زندگانی حضرت رسول (ص)، حضرت امیر(ع) و امام حسین(ع) و تمامی ائمه اطهار، هرکسی را به این نتیجه می‌رساند که دین سکولار نداریم.
در صورت اصلاح وضع مساجد، جامعه نیز اصلاح خواهد شد
امام جماعت برگزیده برنامه‌های علمی و آموزشی:
حجت الاسلام محمود شمسایی گفت: اگر ائمه جماعات ما بتوانند حضور حداکثری در مساجد داشته باشند و به عنوان عنصر وحدت آفرین در بین اهالی محله و مسجد نقش آفرینی کنند آنگاه به تعبیر رهبری مساجد ما می‌توانند خاکریز فرهنگی جامعه باشند.
تلاش‌های مساجد در دوران دفاع مقدس نادیده گرفته نشوند
امام جماعت مسجد‌الاقصی تهران‌پارس مطرح کرد:
امام جماعت مسجدالاقصی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: مساجد امروز در مقابل تهاجم فرهنگی نقشی کلیدی و تعیین کننده دارند و نقش گذشته آن ها نیز در این عرصه نباید نادیده انگاشته شود.
محل عروج شهدای هشت سال دفاع مقدس از مساجد بود
امام جماعت مسجد صاحب‌الزمان(عج) در گفت‌وگو با پایگاه تخصصی مسجد
پایگاه تخصصی مسجد، به مناسبت هفته دفاع مقدس به گفت‌وگو با ائمه جماعت روحانی و ایثارگر استان تهران نشسته است تا ضمن معرفی بیشتر این عزیزان، نقش و جایگاه مسجد را در دفاع مقدس بررسی کند.