امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
هدر خبری و تحلیلی
رئیس امور مساجد:  مسجد باید بستر ترویج و نشر قرآن شود
در نشست هماهنگی برگزاری کرسی تلاوت و تفسیر مطرح شد:
حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده در نشست هماهنگی برگزاری کرسی تلاوت و تفسیر گفت: مسجد باید یک بستر و ظرف برای ترویج و نشر قرآن شود. هم قرائت، هم فهم و تفسیر و هم تدبر در آیات قرآن، باید در کرسی های تلاوت اجرا شوند.
رونمایی از مستند «سرای کهن» با موضوع مرمت مسجد جامع امام خمینی(ره)
با حضور معاون میراث‌فرهنگی
هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی، از مستند «سرای کهن» با موضوع مرمت مسجد جامع تهران، در مراسمی با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی، رونمایی شد.
حجت الاسلام احمدرضا پرویزی مدیر ناحیه شهید مطهری امور مساجد شد
با حکم رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
حجت الاسلام احمد پرویزی، با حکم حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد مدیر ناحیه شهید مطهری شد.
مسجد امام صادق(ع) میزبان حجت الاسلام پناهیان
در یک برنامه زنده تلویزیونی
«تنها مسیر» عنوان برنامه‎ای از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در ماه مبارک رمضان هر روز پخش می‌شود.
چرا فرزندان ما در مدارس، قرائت ساده قرآن را هم یاد نمی‌گیرند؟
یک مربی قرآن در مسجد بررسی کرد:
بنایی با بیان اینکه مساجد بیشترین بار آموزش قرآن به مردم را بر دوش می‌کشند، اظهار کرد: وضعیت آموزش کتب دینی در مدارس به گونه‌ای است که فرزندان ما در آن ها قرائت ساده قرآن را هم یاد نمی‌گیرند.
برپایی کرسی تلاوت قرآن در ۴۰ مسجد تهران/ مهدهای قرآنی در مساجد دایر می‌شود
معاون فرهنگی امور مساجد:
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری کرسی تلاوت در ۴۰ مسجد تهران خبر داد و گفت: این محافل در ماه مبارک رمضان باحضور قاریان برجسته کشور و با همکاری سازمان دارالقرآن کریم برگزار می‌شود.
ابتکار ارتشی‌ها برای روزه‌داری در رژیم پهلوی
امام جماعت مسجد علوی:
آیت‌الله مقدم قوچانی با بیان اینکه گسترش فعالیت‌های دینی از برکات انقلاب است، گفت: برخی از نیروهای روزه‌دار ارتش در دوران حکومت پهلوی به بهانه صرف ناهار در کنار خانواده‌هایشان، از ستاد نیروی هوایی خارج شده و در مساجد اطراف نماز می‌خواندند.
سروده حجت‌الاسلام ذاکر درباره بیانیه گام دوم انقلاب
فارس منتشر کرد،
حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، شعری درباره بیانیه گام دوم انقلاب به بهانه رویکرد این مرکز در سال ۹۸ سرود.
رمضان فرصتی برای حضور مداوم مردم در مساجد است
امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع):
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با اشاره به اجرای برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان، گفت: این ماه فرصت مغتنم در دعوت از آحاد مردم برای حضور منظم در مساجد است و بهترین تدبیر آن، مشارکت دادن نسل جوان در برنامه ریزی‌ها است.
آمادگی حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران در همکاری با مساجد
حجت الاسلام کبیریان اعلام کرد:
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران با اشاره به نقش تاثیر گذار خواهران طلبه در محیط‌های فرهنگی، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران، آمادگی تعامل با مساجد استان تهران را دارد.
برپایی سفره افطار برای ۴۰۰ خانواده ایتام در مساجد شمال تهران
مدیر ناحیه شهید باهنر خبر داد:
مدیر ناحیه شهید باهنر مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با کمیته امداد امام خمینی(ره) بناست سفره افطار برای ۴۰۰ خانواده ایتام کمیته در مساجد این ناحیه در ایام ماه رمضان برپا شود.
اختصاص هزینه ناشی از صرفه جویی افطاری به سیل‌زدگان
مدیر ناحیه شهید بهشتی خبر داد:
حجت الاسلام محسن کرمانی گفت: برخی از مساجد ناحیه شهید بهشتی(شرق تهران) تصمیم گرفته‌اند تا مراسم افطاری ساده را سبک‌تر اجرا کنند و هزینه‌های ناشی از صرفه‌جویی در این امر را به سیل‌زدگان کشور اختصاص دهند.
در مساجد فضایی برای کتابخوانی و مطالعه فراهم شود
آیت لله نوری همدانی توصیه فرمودند:
حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد با ایشان، فرمودند: در مسجد باید جذابیت هایی وجود داشته باشد تا بتواند افراد را جذب کند؛ برنامه هایی در مسجد در کنار نماز تدارک شود؛ تنها به نماز خواندن اکتفا نشود؛ فضایی برای کتاب خوانی و مطالعه وجود داشته باشد.
برگزاری جلسات تفسیر قرآن در ۱۰۰ مسجد در ماه رمضان/ سفره افطاری ساده در مساجد
معاون فرهنگی امور مساجد مطرح کرد:
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اعزام مفسر از استان قم، جلسه تفسیر قرآن در ۱۰۰ مسجد استان تهران برگزار خواهد شد.
دورهمی فعالان نرم افزارهای مذهبی برگزار شد
به میزبانی امور مساجد
دورهمی فعالان نرم افزارهای مذهبی به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و سازمان فضای مجازی سراج برگزار شد.
نماهنگ دعوت ویژه ماه ماه مبارک رمضان منتشر شد+فیلم
به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد
نماهنگ دعوت، به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و با اجرای گروه تواشیح سپاه تهران، ویژه ماه مبارک رمضان منتشر شد.
نقش اثرگذار مساجد در چشم انداز آینده نظام
استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) تاکید کرد:
بهروزی لک با اشاره به نقش مساجد در چشم انداز ۴۰ سال آ‌ینده کشور، گفت: همان گونه که در شکل گیری انقلاب پایگاه مساجد نقش مهمی داشتند، در گام دوم آن هم می توانند نقش تاثیر گذاری در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و هنری این عرصه ایفا کنند.
جذب جوانان به مساجد، نیازمند ذوق ائمه جماعات است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده گفت: مساجد قابلیت آن را دارند که با فراهم‌سازی زمینه ازدواج جوانان، شناسایی افراد نخبه و ارزشمند،‌ تجلیل از کاسب‌ها، دانشجویان، دانش‌آموزان و خانواده‌های نمونه، جامعه هدف و حضور جوانان در مسجد را افزایش دهد.
مسجد زبان گویای مردم است
حجت الاسلام صدرالدین شریعتی عنوان کرد:
امام جماعت مسجد قبا گفت: مسجد زبان گویای مردم است تا مشکلات را منعکس کند و مسئولان باید به جایگاه سخنگوی مردم بودن مسجد توجه داشته باشند.
کمک برای مناطق سیل زده در مساجد ناحیه مطهری ادامه دارد
معون فرهنگی ناحیه شهید مطهری:
بیش از ۱۵۰ مسجد ناحیه شهید مطهری امور مساجد تهران یک میلیارد و نیم تومان کمک برای مناطق سیل زده کشور جمع آ‌وری و ارسال کردند.